• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

To Ostatnia Niedziela i Retro Dolne Miasto: Śniadanie na Dolnym

Dzieje Dolnego Miasta pisane są już od ponad czterystu lat. W zamierzchłej przeszłości na terenie tej poprzecinanej kanałami części Gdańska powstawały fortyfikacje, efektowne dworki czy secesyjne kamienice, ale z czasem nabrała ona przemysłowego charakteru i zyskała miano Dzielnicy fabrycznych kominów. Historyczna różnorodność i robotnicze dziedzictwo sprawiają, że Amsterdam północy dzięki rewitalizacji zyskuje potencjał, by stać się tym, czym Kreuzkölln dla Berlina. Ten potencjał będziemy odkrywać razem z Fundacją Gdańską, odpowiedzialną za lokalny cykl imprez w stylu retro.

Centrum kulturotwórczych animacji i gastronomicznych wydarzeń stanie się Królewska Fabryka Karabinów. W dwa wieki po tym jak Johann Ferdinand Geschkat przeniósł tutaj swój zakład właśnie w tym miejscu zaczyna bić nowe serce Dolnego Miasta. Ponownie zaprezentujemy Fabrykę jako kulinarną krainę czarów, z której Gdańsk powinien być dumny. Wyjątkowy targ śniadaniowy i brunchowy pod chmurą stworzą:


ŁĄKA BAR
Azja w klimacie berlińskiego Kreuzbergu.

Nie/mięsny
Aromaty i kolory Bliskiego Wschodu.

Spożywczy Food & Drinks
Wyjątkowe dania tradycyjnej kuchni polskiej wzbogacone finezją wielokrotnie nagradzanego szefa kuchni Adama Woźniaka.

Przyganiał Kocioł Wokowi
Azja Express w sezonowej odsłonie.

Publiczna
To nie tylko kawiarnia z najwyższej jakości kawą i domowymi wypiekami to spot dla Ciebie i Twoich bliskich.

Piekarnik Toruńska
Zaprosi Was na swój mały bazarek gdzie znajdziecie super jakościowe bio produkty. Jeśli niedzielne zakupy to tylko tu. W ofercie: pieczywo na zakwasie, nabiał z lokalnych gospodarstw, pyszne naturalne słodkości i cała gama napojów na bazie yerby.


Zaangażowanie Fundacja Gdańska i Miasto Gdańsk pozwala nam przy tym rozwinąć dotychczasową formułę To ostatnia niedziela. Przejmujemy całą przestrzeń Fabryki, żeby zaprosić także na vintage market, giełdę winyli oraz darmowe pokazy i lekcje tańca ze Swing Revolution Trójmiasto.


Kolejne atrakcje będą jeszcze ujawniane, więc teraz nie pora szukać wymówek!

Przeczytaj także

Opinie