stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Retro Dolne Miasto (16 opinii)

Zakończenie wakacji to idealna pora na małą podróż do przeszłości - 7 września na Dolnym Mieście już po raz piąty pobawimy się w stylu RETRO. Koncerty, wspaniali goście, strefa dla najmłodszych, potańcówka, a to wszystko w trochę zmienione lokalizacji, tym razem w rejonie ulic Reduta Wyskok i Kurza. Zabawa w stylu retro wystartuje o 15:00!

Relacja z imprezy

W sobotę, 7 września Dolne Miasto już po raz kolejny zamieni się w RETRO klimat, z programem atrakcji dla wszystkich - małych i dużych, młodszych i starszych. Nie zabraknie muzycznych doznań - na Scenie Głównej wystąpią: Skaldowie, L.U.C. & Rebel Babel, Bovska i Oddział Zamknięty.

koncerty w Trójmieście


Najmłodsi otrzymają całą strefę pełną atrakcji. Czekać na nich będą: dmuchańce, retro karuzela, zajęcia artystyczne m.in. lepienie z gliny, tworzenie origami i zakładek do książek, warsztaty z upcyklingu... lista jest naprawdę długa! Słowem, nawet najbardziej aktywne i ciekawe dzieci nie będą się nudzić!Dolne Miasto odwiedzi również wspaniały gość - Bohdan Łazuka. Aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Podczas spotkania będziemy świadkami wielu ciekawych i równie zabawnych opowieści oraz usłyszymy kilka piosenek w jego wykonaniu.

Tych, którym Dolne Miasto jest jeszcze mało znane zapraszamy na spacery z Opowiadaczami Historii, czyli przewodnikami, którzy o Dolnym Mieście wiedzą najwięcej. Spacery startują przy Inkubatorze Sąsiedzkiej Energii (ISE, ul. Reduta Wyskok 2). Przy ISE będzie znajdować się również Zakątek Retro, czyli mini wystawa starych pocztówek, zdjęć i artefaktów ze zbioru Opowiadaczy Historii.

Zaś na wszystkich retro zakręconych, których po szaleńczych zabawach dopadnie głód, będzie czekał Festiwal Smaków Food Trucków. Dolne Miasto zamieni się w klimatyczne miejsce, pełne najlepszych smaków z całego świata. Pojawią się znane i lubiane food trucki, serwujące zarówno klasykę street foodu: burgery, frytki i zapiekanki, jak i bardziej oryginalne dania europejskiej i światowej kuchni. Strefa będzie działać już od godz. 14:00.

Tegoroczną nowością będzie akcja ROZTAŃCZONY KAPELUSZ! W trzech miejscach podejmiemy wyzwanie wspólnego tańca jak największej liczby osób w wyznaczonym obszarze o kształcie kapelusza. Kto się da porwać wygibasom w stylu retro otrzyma prezent!

O odpowiedni klimat Dolnego Miasta zadbają polskie kultowe samochody. Retro pojazdy niewątpliwie swoją prezencją zapewnią wszystkim mały skok do przeszłości.

Potańcówka na Dolnym - ten dzień zapowiada się również bardzo tanecznie, a to za sprawą plenerowej potańcówki zaaranżowanej w stylu lat 60-tych - Retro Fajfy. Wszystko w oprawie muzycznej znanego zespołu Detko Band Orchestra, który zagra standardy jazzu tradycyjnego, swing i muzykę taneczną całego świata. W przerwach na łyk wody, profesjonaliści ze Swing Revolution Trójmiasto zaprezentują swoje taneczne umiejętności.

PROGRAM:

SCENA GŁÓWNA / Bastion Wyskok, ul. Reduta Wyskok

16:20 Skaldowie
17:55 L.U.C. & Rebel Babel
19:25 Bovska
20:45 Oddział Zamknięty

HALA NAMIOTOWA / UL. KURZA
15:00 DownTown Brass
15:15 Rozmowa z Bohdanem Łazuką
16:15 Nauka tańca ze Swing Revolution Trójmiasto
17:00 Retro Fajfy - potańcówka na Dolnym Mieście z Detko Band i pokazy taneczne

INKUBATOR SĄSIEDZKIEJ ENERGII / UL. REDUTA WYSKOK 2
16:00 / 16:30 / 17:00 / 17:30 Retro spacery z Opowiadaczami - Lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami

By jeszcze lepiej poczuć klimat imprezy, zachęcamy by 7 września na Dolne Miasto przybyć wyjątkowo w przebraniu - właśnie w stylu retro! Wasze pomysłowe stroje będzie można uwiecznić w Fotobudce. Dla pierwszych 1000 osób, które pochwalą się swoim retro strojem czeka miły prezent - pamiątkowy magnes!

WIĘCEJ NA FUNDACJAGDANSKA.PL

Organizator: Fundacja Gdańska
Partner Główny: Miasto Gdańsk
Sponsor Główny: Perła Browary Lubelskie S.A.
Partnerzy: Inkubator Sąsiedzkiej Energii, Amber Expo, Opowiadacze Historii, Swing Revolution Trójmiasto, Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko, Reduta, Automobilklub Morski, Regionalne Centrum Wolontariatu
Partnerzy Medialni: Trojmiasto.pl, gdansk.pl, Wyborcza Trójmiasto, Radio Pogoda, IBedeker

Przeczytaj także

Opinie (16)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.