stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Retro Dolne Miasto (16 opinii)

Zakończenie wakacji to idealna pora na małą podróż do przeszłości - 7 września na Dolnym Mieście już po raz piąty pobawimy się w stylu RETRO. Koncerty, wspaniali goście, strefa dla najmłodszych, potańcówka, a to wszystko w trochę zmienione lokalizacji, tym razem w rejonie ulic Reduta Wyskok i Kurza. Zabawa w stylu retro wystartuje o 15:00!

Relacja z imprezy

W sobotę, 7 września Dolne Miasto już po raz kolejny zamieni się w RETRO klimat, z programem atrakcji dla wszystkich - małych i dużych, młodszych i starszych. Nie zabraknie muzycznych doznań - na Scenie Głównej wystąpią: Skaldowie, L.U.C. & Rebel Babel, Bovska i Oddział Zamknięty.

koncerty w Trójmieście


Najmłodsi otrzymają całą strefę pełną atrakcji. Czekać na nich będą: dmuchańce, retro karuzela, zajęcia artystyczne m.in. lepienie z gliny, tworzenie origami i zakładek do książek, warsztaty z upcyklingu... lista jest naprawdę długa! Słowem, nawet najbardziej aktywne i ciekawe dzieci nie będą się nudzić!Dolne Miasto odwiedzi również wspaniały gość - Bohdan Łazuka. Aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Podczas spotkania będziemy świadkami wielu ciekawych i równie zabawnych opowieści oraz usłyszymy kilka piosenek w jego wykonaniu.

Tych, którym Dolne Miasto jest jeszcze mało znane zapraszamy na spacery z Opowiadaczami Historii, czyli przewodnikami, którzy o Dolnym Mieście wiedzą najwięcej. Spacery startują przy Inkubatorze Sąsiedzkiej Energii (ISE, ul. Reduta Wyskok 2). Przy ISE będzie znajdować się również Zakątek Retro, czyli mini wystawa starych pocztówek, zdjęć i artefaktów ze zbioru Opowiadaczy Historii.

Zaś na wszystkich retro zakręconych, których po szaleńczych zabawach dopadnie głód, będzie czekał Festiwal Smaków Food Trucków. Dolne Miasto zamieni się w klimatyczne miejsce, pełne najlepszych smaków z całego świata. Pojawią się znane i lubiane food trucki, serwujące zarówno klasykę street foodu: burgery, frytki i zapiekanki, jak i bardziej oryginalne dania europejskiej i światowej kuchni. Strefa będzie działać już od godz. 14:00.

Tegoroczną nowością będzie akcja ROZTAŃCZONY KAPELUSZ! W trzech miejscach podejmiemy wyzwanie wspólnego tańca jak największej liczby osób w wyznaczonym obszarze o kształcie kapelusza. Kto się da porwać wygibasom w stylu retro otrzyma prezent!

O odpowiedni klimat Dolnego Miasta zadbają polskie kultowe samochody. Retro pojazdy niewątpliwie swoją prezencją zapewnią wszystkim mały skok do przeszłości.

Potańcówka na Dolnym - ten dzień zapowiada się również bardzo tanecznie, a to za sprawą plenerowej potańcówki zaaranżowanej w stylu lat 60-tych - Retro Fajfy. Wszystko w oprawie muzycznej znanego zespołu Detko Band Orchestra, który zagra standardy jazzu tradycyjnego, swing i muzykę taneczną całego świata. W przerwach na łyk wody, profesjonaliści ze Swing Revolution Trójmiasto zaprezentują swoje taneczne umiejętności.

PROGRAM:

SCENA GŁÓWNA / Bastion Wyskok, ul. Reduta Wyskok

16:20 Skaldowie
17:55 L.U.C. & Rebel Babel
19:25 Bovska
20:45 Oddział Zamknięty

HALA NAMIOTOWA / UL. KURZA
15:00 DownTown Brass
15:15 Rozmowa z Bohdanem Łazuką
16:15 Nauka tańca ze Swing Revolution Trójmiasto
17:00 Retro Fajfy - potańcówka na Dolnym Mieście z Detko Band i pokazy taneczne

INKUBATOR SĄSIEDZKIEJ ENERGII / UL. REDUTA WYSKOK 2
16:00 / 16:30 / 17:00 / 17:30 Retro spacery z Opowiadaczami - Lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami

By jeszcze lepiej poczuć klimat imprezy, zachęcamy by 7 września na Dolne Miasto przybyć wyjątkowo w przebraniu - właśnie w stylu retro! Wasze pomysłowe stroje będzie można uwiecznić w Fotobudce. Dla pierwszych 1000 osób, które pochwalą się swoim retro strojem czeka miły prezent - pamiątkowy magnes!

WIĘCEJ NA FUNDACJAGDANSKA.PL

Organizator: Fundacja Gdańska
Partner Główny: Miasto Gdańsk
Sponsor Główny: Perła Browary Lubelskie S.A.
Partnerzy: Inkubator Sąsiedzkiej Energii, Amber Expo, Opowiadacze Historii, Swing Revolution Trójmiasto, Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko, Reduta, Automobilklub Morski, Regionalne Centrum Wolontariatu
Partnerzy Medialni: Trojmiasto.pl, gdansk.pl, Wyborcza Trójmiasto, Radio Pogoda, IBedeker

Przeczytaj także

Opinie (16)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.