Kierowca pod wpływem potrącił rowerzystkę autobusem

Michał Sielski
23 maja 2026, godz. 15:50 Raport
Opinie (181)
Do zdarzenia doszło w okolicach rozbieranej kładki na Zaspie. Zdjęcie ilustracyjne.

Kierowca autobusu potrącił rowerzystkę na al. Jana Pawła IIMapka w Gdańsku. Już wiadomo, że nie tylko nie zachował należytej ostrożności, ale też miał 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


O zdarzeniu poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Bardzo dziękujemy za sygnał.

Raport: Potrącenie młodego rowerzysty

13:59 23 MAJA
Pod kładką na zaspie. Prawdopodobnie autobus w niego wjechał.
Pod kładką na zaspie. Prawdopodobnie autobus w niego wjechał.


Czy czujesz się bezpiecznie na drogach rowerowych?

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 14 na Al. Jana Pawła II w kierunku ul. Hynka. Na miejscu szybko pojawili się policjanci i karetka.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 58-letni kierowca autobusu, jadąc ul. Jana Pawła II w kierunku ul. Hynka, nie zachował należytej ostrożności przy wyprzedzaniu i potrącił 46-latkę jadącą na rowerze i poruszającą się wyznaczoną drogą dla rowerów - informuje sierż. Edyta Krefta z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.


Wskutek zderzenia rowerzystka trafiła do szpitala.

- 58-latek, który kierował autobusem, został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało ponad 0,3 promila alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy - dodaje sierż. Edyta Krefta z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (181)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.