- 1 Marsz Równości przeszedł ulicami Gdańska (456 opinii)
- 2 Moda na Mystic Festival 2026 (52 opinie)
- 3 Jemy na mieście: uczta w Hot Pot World (64 opinie)
- 4 Chcę tylko posiedzieć na własnej kanapie (91 opinii)
- 5 "Nieśmiertelny" powstaje w Gdyni (38 opinii)
- 6 "Straszny film 6": jazda po bandzie (35 opinii)
Gorączka sopockiej nocy. Ruszył Top of the Top Sopot Festival 2025
"Gorączką sopockiej nocy" rozpoczął się Top of the Top Sopot Festival 2025, który potrwa do czwartku. Pierwszego dnia Operę Leśną wypełniły znane przeboje w nowych wykonaniach. Na scenie pojawili się m.in. Helena Vondrackowa, Małgorzata Ostrowska, Izabela Trojanowska, Agnieszka Chylińska, T.Love, Andrzej Piaseczny i Margaret. Każdy z kolejnych wieczorów będzie miał swój własny klimat - od wspomnień i wielkich hitów, przez muzyczne premiery, aż po koncerty z przesłaniem.
Gorączka sopockiej nocy
Pierwszy dzień tegorocznego festiwalu, zgodnie ze swoją najnowszą tradycją, rozpoczął się od "Gorączki sopockiej nocy", którą wypełniły znane i lubiane przeboje w nowych wykonaniach. Wieczór miał być hołdem dla polskiej sceny artystycznej i celebracją międzynarodowej historii muzyki, która przez lat rozbrzmiewała w tym wyjątkowym miejscu, był jednak powiewem nudy. Na scenie Opery Leśnej zagościło kilka popularnych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, jednak całościowy skład zdawał się mocno przypadkowy. Sopocka publiczność bawiła się jednak doskonale. Wszystkie koncerty są też transmitowane na antenie TVN.
Wieczór poprowadzili charyzmatyczni Dorota Wellman i Marcin Prokop, którzy z humorem i luzem wprowadzali artystów na scenę, dzieląc się anegdotami i wspomnieniami związanymi z historią sopockich festiwali. Ich energia i zgranie idealnie wpisały się w klimat wieczoru. Towarzyszyła im Aleksandra Rogowska. Publiczność zgromadzoną w sopockim amfiteatrze w przerwach transmisji rozgrzewał Agustin Egurrola.
-
Lubię to 1
-
Super
-
Trzymaj się
-
Ha ha
-
Wow
-
Przykro mi
-
Wrr
- Wszystkie 1
Publiczność zgromadzona w sopockim amfiteatrze bardzo entuzjastycznie powitała jedną z największych gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Helenę Vondrackovą, "królową czeskiej piosenki". Piosenkarka przypomniała swoje największe hity: "Malovany dzbanku" i "Dlouha noc". Następnie Andrzej Rybiński w duecie z Anią Rusowicz wykonał przebój grupy 2 plus 1, z którą występował w latach 70. - "Chodź pomaluj mój świat" śpiewała cała widownia. Artysta przypomniał też swój utwór "Pocieszanka".
Energetyczny show dała Natasza Urbańska, wykonując "Tyle słońca w całym mieście" Anny Jantar oraz "Venus" Shocking Blue. Jej występ, wzbogacony o efektowną choreografię i zmianę kreacji, zebrał spory aplauz publiczności. Hity lat 70. przypomniała też Amerykanka polskiego pochodzenia - Kaeyra. Piosenkarka zaśpiewała "Ciągle pada" Czerwonych Gitar, a następnie zmierzyła się z przebojem grupy "Kiss" - "I Was Made For Lovin' You".
Podróż do lat 80.
Po krótkiej przerwie na sopockiej scenie zagościła amerykańska wokalistka Katrina - była liderka brytyjskiego zespołu Katrina and the Waves, który wylansował między innymi hit "Walking on Sunshine". Grupa w 1997 r. reprezentowała Wielką Brytanię na Konkursie Piosenki Eurowizji, wykonując zwycięską piosenkę "Love Shine a Light". Podczas koncertu Katrina wykonała "Walking on Sunshine" oraz - razem z Kaeyrą - "I Love Rock 'n' Roll" Joan Jett & the Blackhearts.
Jednymi z najlepszych momentów tego wieczoru były występy dwóch legend polskiej sceny lat 80. Najpierw Małgorzata Ostrowska porwała tłum swoim rockowym wykonaniem "Meluzyny" oraz coverem "Sweet Dreams (Are Made of This)" grupy Eurythmics, zdobywając jedne z najgłośniejszych owacji wieczoru. Następnie Izabela Trojanowska przypomniała swój hit "Wszystko, czego dziś chcę", potwierdzając swoją sceniczną klasę. Z piosenką "Kochać inaczej" wystąpił zespół De Mono. W numerze "Moje miasto nocą" do grupy dołączyła Nita.
-
Lubię to 1
-
Super 1
-
Trzymaj się
-
Ha ha 2
-
Wow
-
Przykro mi
-
Wrr
- Wszystkie 4
Przeboje z lat 90.
Kolejną część koncertu otworzyła Agnieszka Chylińska z przebojem "Never Ending Story", a następnie zaśpiewała swój hit "Nie mogę cię zapomnieć". W tej części wieczoru publiczność w Operze Leśnej i widzowie przed telewizorami usłyszeli przede wszystkim polskie hity z lat 90.
Andrzej Piaseczny w duecie z Margaret przypomniał "Imię deszczu", Reni Jusis "Zakręconą" i "Rhythm of the Night" w duecie z Mery Spolsky, która dodała polskojęzyczny tekst do tego klasyka, a zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz zaprezentował wiązankę przebojów, w tym "Don't Speak" No Doubt, "Ironic" Alanis Morissette i "Smells Like Teen Spirit" Nirvany, kończąc własnym utworem "Ten sen". Na scenie pojawił się też Muniek Staszczyk i T.Love, wykonując utwory "King" i "I Love You".
Hity z pierwszej dekady XXI wieku
Ostatnia część koncertu należała do przebojów z początku tego wieku. Blue Cafe przypomniało swój viralowy hit "You May Be In Love" oraz zaprezentowało nowy singiel "Inna", łącząc go z miksem "On the Floor" Jennifer Lopez i "Lambady". Z kolei Natalia Nykiel wykonała miks utworów z lat 2000. Piosenkarka sięgnęła m.in. po "Maneater" Nelly Furtado, "Closer" Ne-Yo (zaśpiewała w towarzystwie Marcina Maciejczaka) oraz "Toxic" Britney Spears i "So What" P!nk, wplatając swój własny utwór "Error".
"Gorączka sopockiej nocy" była nie tylko muzycznym świętem, ale także nostalgiczną podróżą przez dekady, które ukształtowały polską scenę muzyczną. Jak co roku sopocki amfiteatr pękał w szwach, a publiczność już od pierwszego występu została porwana do zabawy i do ostatniej piosenki doskonale się bawiła, często wstając z miejsc, tańcząc i śpiewając razem z artystami. To dopiero początek - kolejne dni Top of The Top Festival zapowiadają się równie ciekawie.
-
Lubię to
-
Super 2
-
Trzymaj się 1
-
Ha ha 1
-
Wow
-
Przykro mi
-
Wrr
- Wszystkie 4
Kolejne dni festiwalu. Kto wystąpi na Top of The Top 2025?
Dzień 2 (19 sierpnia) - "Otwarta scena" i Bursztynowy Słowik
Wtorek, zatytułowany "Otwarta scena", będzie pretekstem do spotkania z niezwykle szerokim gatunkowo wachlarzem polskiej muzyki. Tego dnia tradycyjnie też przyznany zostanie Bursztynowy Słowik, czyli najbardziej prestiżowa statuetka polskiego przemysłu muzycznego. Nominowanymi w tym roku są: Mery Spolsky, Dezydery, Blauka, Phero-Kris Cugowski, Red Lips, Wiktor Waligóra, Michał Szczygieł, Skubas i Carla Fernandes.
Ponadto na scenie pojawią się między innymi autorka wielkiego międzynarodowego hitu "No Roots" Alice Merton, znany z Eurowizji Frans, ale też Agnieszka Chylińska, Kasia Kowalska, Oddział Zamknięty, projekt Babie Lato, Titus, Julia Żugaj, Zalia, Margaret, Feel i Oskar Cyms. Koncert poprowadzą Izabella Krzan, Paulina Krupińska, Damian Michałowski i Olivier Janiak.
-
Lubię to
-
Super 2
-
Trzymaj się
-
Ha ha 2
-
Wow
-
Przykro mi
-
Wrr
- Wszystkie 4
Trzeci dzień to - zgodnie z najnowszą historią festiwalu - niespodzianka dla widzów TVN - tym razem pod szyldem "Słowa mają moc". Na scenie nie zabraknie nie tylko najbardziej znanych krajowych wokalistów, ale też prowadzących znanych widzom z najlepszych produkcji. Tego wieczoru zobaczycie między innymi: Kult, Enej, Natalię Szroeder, Ralpha Kaminskiego, Andrzeja Piasecznego, Ewę Bem, Patrycję Markowską, LemON, Golden Life, Grubsona, Raz Dwa Trzy, Grzegorza Kupczyka (ex-TURBO) z zespołem NZB, Emo oraz Wiktorię Kidę & Księgę Żywiołów. Jako prowadzący tego wieczoru wystąpią: Marcin Prokop, Dorota Wellman, Izabella Krzan i Jan Pirowski.
Wakacje gwiazd: kto w Trójmieście, a kto za granicą?
Dzień 4 (21 sierpnia) - "Orkiestra mistrzom" i "RapOrkiestra - legendy polskiego hip hopu vol.2"
Całość zamknie podzielony na dwie części czwartkowy koncert. Pierwszej z nich przyświecać będzie hasło "Orkiestra mistrzom". To właśnie wtedy na deskach sopockiego amfiteatru pojawią się legendy krajowej sceny z wielkimi opowieściami muzycznymi. Będzie to wieczór pełen emocji, refleksji i inspiracji, dedykowany niezwykłej twórczości naszych mistrzów piosenki, którym towarzyszyć będą najbliżsi ich sercom artyści. Wśród występujących w tej części wieczoru pojawią się między innymi Kayah, Krzysztof Cugowski, Ewa Bem, Stanisław Soyka, Halina Frąckowiak, Grzegorz Turnau, Krystyna Prońko, Renata Przemyk oraz Kasia Sienkiewicz, Natalia Przybysz, Natalia Szroeder, Igor Herbut, Natalia Nykiel, Marika, Natalia Grosiak, Anna Rusowicz oraz Wiktor Waligóra.
Druga część widowiska poświęcona zostanie hip-hopowi. Po wielkim sukcesie zeszłorocznego show, podczas którego zaprezentowały się widzom legendarne polskie składy rapowe, teraz czas przyjdzie na kolejne pokolenia muzyków spod tego gatunku, którzy zgromadzonej w Operze Leśnej i przed ekranami publiczności przedstawią dokonania dalszej ewolucji rodzimego hip-hopu. Ta część koncertu nosić będzie tytuł "RapOrkiestra - legendy polskiego hip hopu vol.2", a na scenę wkroczą wówczas Ten Typ Mes, Liroy, Numer Raz, Eldo oraz JWP/BC. O dobrą atmosferę prowadzenia tego wieczoru zadbają Sandra Hajduk-Popińska, Paulina Krupińska, Maciej Dowbor i Mateusz Hładki.
Miejsca
Zobacz także
Opinie wybrane
-
2025-08-19 08:16
koncert byl super (9)
wybawilismy sie za wszystkie czasy
- 10 58
-
2025-08-19 19:13
Może i tak ale nie z powodu jakości wykonanych piosenek wręcz przeciwnie.
- 1 0
-
2025-08-19 18:55
Festiwal w Sopocie (1)
jaki ochlaj i wyżerka
Ile kasy dać dziadowi o zniszczonych nerkach- 0 0
-
2025-08-19 19:40
Ale o czym jest ten konentarz?
- 0 0
-
2025-08-19 10:09
Co z wami ludzie?? (2)
Tylko marudzicie i narzekacie.Nikt z was tam nie był ake wylewacie swoją żółć bo macie jakiś psychiczny problem ze sobą.Straszne,okropne społeczeństwo!co sie z wami porobiło,jakie to jest smutne
- 2 20
-
2025-08-19 11:20
Wystarczyło włączyć telewizor... (1)
Szkoda pieniędzy na taką "rozrywkę" do kotleta.
- 14 2
-
2025-08-19 21:35
I siedzieć z browcem w dłoni? Niektórzy lubią spotykać ludzi:)
- 0 0
-
2025-08-19 08:50
Pracownica stacji (2)
- 12 4
-
2025-08-19 19:39
A nie (1)
Byliśmy pierwszy raz w życiu na tym koncercie - pracujemy w zupełnie innej branży;)
- 0 0
-
2025-08-19 20:51
Nawet nie chcę widzieć jakiej.
- 0 0
-
2025-08-19 09:20
Ciągle to samo (2)
Nie są w stanie niczym zaskoczyć widza.Zresztą nie tylko TVN , inne stacje również.
- 75 3
-
2025-08-19 12:18
a mnie tvn zaskoczyło.... negatywnie (1)
Czytam i oczom nie wierzę... Egurola, sprzedawczyk i wazelina kurskiego wrócił do łask? dno...
- 7 1
-
2025-08-19 12:49
Te sopockie festiwale to jest dramat, impreza dla podpitych Tyskim turystów ze Śląska lub innych zakątków kraju. Jest tyle fajnej i niekomercyjnej muzyki ale żeby o tym wiedzieć trzeba słuchać czegoś innego niż RMF czy Zet. P.S. Kazik na festiwalu w Sopocie- świat się kończy.
- 9 1
-
2025-08-19 10:43
Muzyka (1)
Odgrzewane kotlety.
Nie wiem dlaczego ludzie chodzą na takie bzety.Spiewaja te same piosenki o 50l lat. a nie mają żadnej nowej piosenki.Mlodych zapraszać co będą coś wnosić .- 46 1
-
2025-08-19 13:54
Dokladnie,to jakas porazka.. Nie chce sie tego sluchac.. wszystko w rytm pucio pucio
- 4 2
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.



