Katie Melua i Ayo gwiazdami Energa Ladies'Jazz

Ewa Palińska
11 marca 2025 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (13)
Katie Melua wystąpi 25 lipca o godz. 20:00 w Polsat Plus Arena Gdynia. Będzie to jedyny koncert tej artystki w Polsce w tym roku.

Energa Ladies' Jazz Festival otwiera nowy rozdział! Tegoroczna, 21. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 20-27 lipca, a na scenie pojawią się zarówno artystki przedstawiane przez organizatorów jako legendy jazzu - Urszula Dudziak, Ayo czy Katie Melua, jak i młode wokalistki rywalizujące o Grand Prix. Bilety można kupić tutaj.



Koncerty w Trójmieście - kalendarz imprez IMPREZY I WYDARZENIA

Nadęci
cze 7
Nadęci
Kup bilet
cze 14
Pat Metheny
Kup bilet


Czy lubisz jazz?

W ciągu 20-letniej historii festiwalu kobiet szeroko rozumianego jazzu odbyło się 160 koncertów z udziałem 600 wykonawców dla ponad 110 tys. słuchaczy w salach koncertowych.

Na scenie pojawiały się artystki z całego świata, często występujące po raz pierwszy w Polsce. ZAZ , Dionne Warwick , Randy Crawford, The Manhattan Transfer , Silje Nergaard, Flora Purim, Nouvelle Vague, Jane Monheit, Stacey Kent , Dianne Reeves, Angelique Kidjo, Ive Mendes, Andrea Motis, Rebekka Bakken, Eliane Elias, Daria Zawiałow, Natalia Szroeder, Kayah, Martyna Jakubowicz, Paula Morelenbaum, Edyta Bartosiewicz i Melody Gardot - to tylko niektóre z gwiazd, które czarowały festiwalową publiczność swoją muzyką.



11 marca w Konsulacie Kultury odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowano nie tylko program nadchodzącej edycji, ale też poinformowano o zmianie nazwy festiwalu w związku z pozyskaniem sponsora tytularnego.

- Od tego roku otwieramy nowy rozdział. Wchodzimy z nową energią wraz z Energą i festiwal będzie się nazywał Energa Ladies' Jazz Festival - opowiadał podczas konferencji Piotr Łyszkiewicz, dyrektor Energa Ladies' Jazz Festival.
Najważniejsze fakty są takie, że festiwal tradycyjnie odbędzie się w lipcu, ale w tym roku od 20 do 27. Będzie gościł przede wszystkim w Gdyni - jeden z koncertów odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Na scenie pojawią się m.in.: Urszula Dudziak, Katie Melua, Gaba Kulka, Karen Souza, Patricia Barber i Ayo. Kolejne nazwiska poznamy już wkrótce!



Wśród gwiazd, które wystąpią podczas festiwalu, nie zabraknie Urszuli Dudziak - dyrektor artystycznej Energa Ladies' Jazz, która zaprezentuje kompozycje z nowej płyty.
Festiwal zaskoczy zarówno kameralnymi koncertami, jak i spektakularnymi występami na wielką skalę.

Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie koncert Urszuli Dudziak 20 lipca w Teatrze Muzycznym, połączony z premierą jej nowej płyty.

- Na płycie będzie trochę klasyki, Agnieszka Osiecka, moje kompozycje. Będzie druga "Papaya". Utwór, który skomponowałam. Ciekawa jestem, czy się sprawdzi - zdradziła w sekrecie Urszula Dudziak.
Więcej informacji o festiwalu oraz bilety na poszczególne koncerty znajdziecie tutaj.

Wydarzenia

Energa Ladies' Jazz Festival 2025

125 - 241 zł
jazz, festiwal muzyczny

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (13)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Maryla Rodowicz (4 opinie)

(4 opinie)
110 - 250 zł
Kup bilet
pop

Mystic Festival 2026 (35 opinii)

(35 opinii)
471- 1299 zł
ciężkie brzmienia, festiwal muzyczny, rock / punk

Koncert symfoniczny - Pietro de Maria

48-100 zł
muzyka poważna

Letnie Klimaty

targ

Pat Metheny

299 - 489 zł
folk / reggae / world

Nowe Lokale

Najczęściej czytane