Mc Donald's na Dworcu Głównym otwarty. Powrót po ponad 6 latach
-
Lubię to 2
-
Super 42
-
Trzymaj się 7
-
Ha ha 2
-
Wow
-
Przykro mi 5
-
Wrr 46
- Wszystkie 104
Ponad 6 lat. Tyle trzeba było czekać na powrót popularnego McDonald'sa na Dworzec Główny w Gdańsku. Restauracja, po generalnym remoncie, otworzyła się 1 czerwca, w Dzień Dziecka. Trojmiasto.pl było tam z kamerą na chwilę przed wpuszczeniem pierwszych gości.
Remont dworca się przedłużał, a w lokalu restauracji prace adaptacyjne zaczęły się dopiero jesienią ub. r.
Ze względu na zabytkowy charakter dworca wszelkie prace musiały być konsultowane z konserwatorem zabytków.
I to także wydłużyło ostateczny termin otwarcia.
Mc Donald's na Dworcu Głównym w końcu otwarty
1 czerwca, w Dzień Dziecka, McDonald's na Dworcu Głównym
- Cieszymy się, że otwieramy się kolejny raz dla gości, mieszkańców, podróżnych. Restauracja została przebudowana w charakterze i klimacie starego Gdańska. Faktycznie trochę to trwało, ale finalnie efekt jest spektakularny - mówi dla Trojmiasto.pl Arkadiusz Jakubowski, franczyzobiorca McDonald's w Trójmieście.
Wnętrza robią wrażenie. Wystrój retro
Nowy McDonald's na Dworcu Głównym ma ok. 600 m kw. przeznaczonych dla gości. Ściany zdobią zdjęcia charakterystycznych miejsc Gdańska - m.in. stoczniowych żurawi. Restauracja ma dwa poziomy.
Restauracja zyskała taras
Poza samą salą jadalnianą, która wyglądem nawiązuje do czasów przedwojennych, restauracja ma też antresolę i zewnętrzny taras. Ten taras to nowość. Znajduje się na drugim poziomie restauracji, na dachu i ma widok na dworzec i kolejowe tory.
- To się zmieniło w czasie przebudowy i taras został przeznaczony na nasze potrzeby. Dzięki temu nasi goście będą mogli też zjeść na zewnątrz z widokiem na miasto - mówi Jakubowski.
McDonald's na dworcu jest od 1 czerwca otwarty codziennie w godz. 6-24.
- Niewykluczone, że z czasem wydłużymy te godziny otwarcia - wskazuje Jakubowski.
Przypomnijmy: McDonald's na Dworcu Głównym po raz pierwszy otwarto w sierpniu 1993 r. Był to pierwszy bar tej sieci w Trójmieście. O wadze wydarzenia świadczyła obecność m.in. księdza prałata Henryka Jankowskiego, który poświęcił obiekt.
Tłumy i elity. Tak w latach 90. otwierano McDonald'sa i Pizzę Hut w Trójmieście
Raport: Czy są promocje w mc Donald na dworcu
Czy są promocje w mc Donald na dworcu (17 opinii)
Pamiętam otwarcie w latach 90 i wspominam ogromne emocje, fajnie żeby podobną radość miały moje dzieci.
Pamiętam otwarcie w latach 90 i wspominam ogromne emocje, fajnie żeby podobną radość miały moje dzieci.
Wydarzenia
Miejsca
Opinie wybrane
-
2026-06-01 12:36
Przykład bardzo udanego remontu (11)
Widać dbałość o historię tego miejsca. Piękne akcenty Gdańskie na ścianach! Bardzo przyjemna dla oka przestrzeń. Jedzenia nie oceniam- ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie jadł w maku ;)
- 196 22
-
2026-06-02 10:22
Nie rzucę kamieniem ale..
Fakt. Ja nigdy nie jadłem w McDonald.
- 2 0
-
2026-06-02 08:59
Ci z uszkodzoną trzustką przez jedzenie z Mcdonald już nie rzucą.
Większość konsumentów McDonald umiera młodo.
- 2 4
-
2026-06-01 17:46
A ty co tak chwalisz? (1)
Nie przesadzaj z tą pozytywnoscią
- 2 17
-
2026-06-01 17:58
Co on sobie myśli?
Pozytywnie? W Polsce?
- 10 0
-
2026-06-01 16:02
Ja mam odruch wymiotny gdy tylko poczuję smród jaki wychodzi z tego pseudo baru. (1)
Nigdy w tym czymś nie jadłem niczego, nawet nigdy nie wszedłem do środka bo to miejsce jest odrażające smrodem.
- 7 15
-
2026-06-01 21:29
Dobrze zrobiłeś - w środku mieszka szatan sprowadzający na złą drogę każdego, kto się da skusić. Na szczęście Ty, nasz dzielny i nieustraszony bohater, oparłeś się pokusie - o czym nie omieszkałeś nas wszystkich poinformować, aby inni wahający się mogli podążyć za Tobą ścieżką światła i prawości. Brawo Ty! :D
- 8 3
-
2026-06-01 15:32
Ja (2)
nie jadłem, i nie będę.
- 7 2
-
2026-06-01 15:55
Ale Ty masz silną psychikę! (1)
- 14 4
-
2026-06-01 21:31
Jak, nie przymierzając, pan Psikutas bez s.
- 3 4
-
2026-06-01 13:28
Rzucam
- 7 1
-
2026-06-01 12:38
Piekny jest ból brzucha po zjedzeniu......................i jak tu nie rzucić kamieniem...?
- 12 17
-
2026-06-01 12:50
Super (3)
Świetny design w charakterze całego dworca. Fajne że tam mac znowu będzie, tym bardziej że był tam zawsze i chyba nawet to był pierwszy McDonald's w Trójmieście wogole.
- 75 33
-
2026-06-01 21:02
Wczesniej tam byla poczekalnia i bufet
- 1 0
-
2026-06-01 16:51
Zawsze? (1)
Od 1993 roku.
- 7 1
-
2026-06-02 10:53
to dla mnie od zawsze :) moj rocznik
- 1 0
-
2026-06-01 11:48
Pamiętam jak otworzyli, kolejka była na zewnątrz aż do przystanków autobusowych (8)
- 76 15
-
2026-06-01 19:11
Tak byla niemal histeria od godzin porannych koczowali
By zobaczyć prawdziwy swiat. Aż nie do wyobrażenia dziś.
- 4 0
-
2026-06-01 13:57
bylem na otwarciu w 93 (1)
dostalem balona
- 12 0
-
2026-06-01 21:03
Ja naklejke potem przykleiłem do meblościanki
To był czad chwalić się naklejką klauna
- 3 0
-
2026-06-01 13:37
jak teraz po precle na długiej
- 6 0
-
2026-06-01 12:14
(3)
w '93 oczywiście, nie teraz.
- 17 0
-
2026-06-01 13:04
(2)
w latach 90-tych wszystko było lepsze....
- 16 3
-
2026-06-02 13:53
Np brak szyby i radia lub kół w samochodzie, albo wracanie z duszą na ramieniu z nocki w piątki i soboty.
- 0 1
-
2026-06-01 13:38
więcej można było o jeden na drugiego nie kablował jak teraz ..albo nie nagrywał wszystkiego tego czego w życiu jeszcze nie widział
- 8 4
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
