stat
Impreza już się odbyła

Sopot Fringe Festival (18 opinii)

Fringe to jeden z rodzajów festiwali z najstarszą tradycją. Pierwsza jego odsłona odbyła się w 1948 roku w Edynburgu. Przez ponad pół wieku idea fringe rozprzestrzeniła się po całym świecie - od Pragi przez Hollywood, aż do Honolulu i Singapuru. Wszędzie cel jest ten sam - pokazać jak najwięcej obliczy ludzkiej kreatywności.

16 października - 22 listopada 2020

Gdańsk
Wstęp wolny
Kup bilet
cze'21 30-3.07

środa - sobota

bilety 315 - 649 zł
Kup bilet
Każdy Fringe jest inny ponieważ przyjmuje specyfikę miejsca, w którym się odbywa i jest budowany przez ludzi, którzy biorą w nim udział. Ponieważ Sopot Fringe jest festiwalem demokratycznym i może w nim wziąć udział każdy, żadne ze zgłoszeń nie jest poddawane ocenie, nie jest weryfikowane a każdy artysta jest dopuszczany do głosu. Jedyną oceną jest ocena publiczności a nie organizatorów. W związku z tą wyjątkową cechą nawet nie próbujcie doszukiwać się myśli przewodniej Sopot Fringe, wspólnego elementu spajającego program czy wyrównanego poziomu artystycznego wszystkich twórców, bo nie o to chodzi we fringe.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Zobacz, jak było na Sopot Fringe Festival w zeszłym roku.
Program Sopot Fringe Festival:

Muzyka

24 sierpnia

10:00, Scena na Plaży - Eduardo Espumissan, DESIRE

Chwila popołudniowego lenistwa nad brzegiem morza przy kawie lub kolorowym drinku. Relaksujące i romantyczne, z wewnętrzną energią utwory, zainspirowane rytmami latynoskimi są pobudzającym do rozmów tłem.

13:00, Scena na Plaży - Patryk Szwichtenberg, piosenka literacka

Urodziłem się w Gdańsku. Mam 20 lat . Jestem studentem drugiego roku Studium Wokalno - Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Moje zainteresowania to poezja, teatr i muzyka.

15:00, Scena na Plaży - PULLOVER, Rytm, harmonia, słowo jak ciepły PULLOVER

Zespół istnieje od 2005 roku. W 2008 nagrał debiutancka płytę "EVERGREEN", a w 2012 ukaże się druga płyta, z singlem ''Love Undone''. Główne nurty muzyczne to neo-soul, funkowo-klubowe bity oraz smooth jazz.

17:00, Scena w parku - Pomelo Taxi

Pomelo Taxi powstało latem 2011 roku w Trójmieście. Trio tworzy dźwięki inspirowane hardcorem, alternatywnym popem i nową falą, transponując je na sekcję rytmiczną i głos.

18:00, Scena na plaży - DIFFÉRENT

Zespół powstał w 2010 r. Skład: Nicolas Rougier (gitara, wokal), Jerzy Szulc (gitara basowa, Jarosław Urbelewicz (perkusja). Grają autorskie piosenki z gatunku indie-rocka, reggae, piosenki
francuskiej. Teksty są w języku francuskim.

19:00, Scena w parku - Wolny Przedział, bossa nova, blues, poezja, jazz, pop, mieszanina

Zespół WOLNY PRZEDZIAŁ powstał w maju 2010 roku. Zespół zapraszany jest do klubów muzycznych w całej Polsce ,gdzie promuje swoją pierwszą płytę "Śpiew to życie". Wolny Przedział gra w klimacie
piosenki poetyckiej, bossa novy ,jazzu i bluesa.

20:00, Scena na plaży - TKM, Lafiryndy będą?

TKM to power-popowy projekt działający w Sopocie. Zespół tworzą Piotr Łuba, Michał 'Sasin' Sasinowski, Maciej Piątek, Jacek Skrzydlak,Wojciech Baryłka. Jest to muzyczna mieszanka energii i dobrej zabawy.

22:00, Kiss Ass - MOREALLESS, Akustik Classical Etno Psycho Reggae Punk

Morealless - Trójmiejski podziemny zespół Psycho Reagge Punk! czerpiący czystą radość z grania, obcowania ze sobą i muzyką codzienności.

23:00, Kiss Ass - Turniej Guitar Hero!

Zapraszamy na turniej Guitar Hero w Kiss Ass. Zapisy w dniu turnieju w Kiss Ass, od godziny 22:00. Spróbuj swoich sił jako gitarzysta.

25 sierpnia

10:00, Scena na plaży - Settee

Settee - to trójmiejski skład przyjaciół. Łukasz Przybył-muzyka, gitary, Karolina Łuczak vocal, teksty plus przyjaciele-muzycy sesyjni. Jest to mish mash gitarowych brzmień w klimacie chill out 'u. Tworzymy swój własny klimat z dala od komercji.

12:00, Scena w parku - Latte, kwartet smyczkowy

Kobieca formacja smyczkowo-dęta. Dziewczyny prezentują instrumentalną odsłonę najpopularniejszych kawałków muzyki pop, jazz i blues. Wiolonczela, skrzypce i et - klasycznie, minimalistycznie.

16:00, Scena w parku - Psychohorse

Trio (on, ona, on), alternatywna muzyka (niby poezja, ale z pazurem i przesterem). Gitara, perkusja, bas i mocny kobiecy głos.

17:00, Sala Kryształowa - Agata Kurzyk, Zahir

Projekt muzyczny łączący klasyczne piękno brzmienia wiolonczeli z najnowszą technologią obróbki dźwięku na żywo. Przenieś się w świat w którym opęta Cię dźwięk wiolonczeli.

18:00, Scena na plaży - Daybreak, The daybreak Project

Daybreak is a 1990's style rock band, with a modern twist to it, with deep meaningful lyrics while not sacrifcing the fun connected to the genre.

19:00, Scena w Parku - C4030

Kwart et kreatywnie podchodzący do tworzenia muzyki. Grają, a nie hałasują, a w warstwie tekstowej są na drugim biegunie od nurtu anglojęzycznej muzyki o niczym. Gatunek? Freaky Jazz Pop.

20:00, Scena na plaży - Lena Romul,Industrialnie

Mieszanka popu, d'n'b, dub, dubstep, house, nujazzu, oraz muzyki elektronicznej. Niesamowita energia to wynik dwóch perkusji, gitary elektrycznej, instrumentów klawiszowych, elektronicznego basu oraz wyraźne dźwięki głosu i saksofonu Leny.

21:00, Sala Kryształowa - Bracia Steczkowscy, Teuta

Bracia Steczkowscy to wyjątkowy duet muzyczno- producencki. W projekcie Teuta zabiera widza w wyjątkową podróż do świata słowa, obrazu i dźwięku.

Taniec

24 sierpnia

11:00, Scena na plaży - Tephillah


Od lat odkrywamy taniec izraelski poprzez jego wymiar duchowy. Tańcem oddajemy chwałę Bogu, przebywamy w Jego obecności i wyrażamy siebie przed Nim. Ten rodzaj tańca pozwala wyrażać różne uczucia od nostalgii poprzez żywiołową radość do medytacji.

25 sierpnia

15:00, Scena na plaży - Kasia Ustowska i Alicja Hoppel

Level of diffculty. Hard. It's mainly a dance performance, but it's also mainly a true story. Things are not fun anymore. So please, do not laught. Work hard, and. Just follow the rules.

Film

24-25.08, restauracja w Zatoce Sztuki

Artur Grabarczyk & Żaneta Majcher, The Rusty Wedding Ring

directed by-Artur Grabarczyk & Żaneta Majcher
video producer-Maciej Okoński, starring-Sarah Maria Cook & Artur Grabarczyk, lector-Jack Wignall, music-BBC Big Band Orchestra - At Last (Glen Miller) , Leeds, May 2012.

Estera Czapkowska, Rytm

"Rytm" to teledysk do utworu zespołu Youngblood Brass Band - Brooklyn w formie krótkiej animacji po klatkowej.

Piotr Lis, Marginesy

Porusza problematykę granic naszej świadomości, wymiarowości, która jest często trudna do oddzielenia, rozdzielenia, zauważenia czy połączenia przez konwencjonalne podejście i rozgraniczenie.. Jest to próba odnalezienia i odkrycia świata iluzji oraz imaginacji.

Sztuki Plastyczne


24-25 sierpnia, Zatoka Sztuki

Karol Madyjewicz, Niezidentyfikowane Abstrakcyjne Działania

Prace prezentowane przeze mnie przy okazji wydarzenia Sopot Fringe! to prace eksperymentalne. Główny nacisk położyłem na kolor, kontrasty oraz dynamikę tak, aby każda praca zdawała się emanować swoim własnym życiem.

Katarzyna Podpora, Czerwona Linia Ciągła

Czerwona Linia ciągła - instalacja o szeregowaniu.

MARIA MAJ

M.Maj malarka amatorka. Studentka Warsztatów Artystycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie. Autorka pejzaży olejnych. Umiejętność podpatrywania przyrody, dbałość o detal oraz dobór kolorów i gra światłocieniem stanowią o walorach obrazów.

25 sierpnia

10:00-18:00, Dworek Sierakowskich - MALWY- GRUPA MALARSKA, MALWY MALUJĄ

Nasz wydarzenie to: zorganizowanie pleneru w centrum Sopotu tak aby przechodnie (turyści) byli świadkami procesu tworzenia zachęcając ich do wzięcia w nim udziału (specjalna sztaluga i materiały dla chętnych).

Akcja Artystyczna

25 sierpnia

10:00-18:00, Dworek Sierakowskich - Agnieszka Olędzka, Beata Polak-Pela, COLOR SPA

Wybitni artyści zapraszają wszystkich kreatywnych do udziału w wyjątkowej akcji artystycznej "Malowanie z Pasją". Pomożemy przemienić w obraz Wasze twórcze pomysły, nauczymy posługiwać się językiem sztuki, odkryjemy Twój sposób widzenia świata!

Instalacja Maszyneria

24-25 sierpnia, Pracownia Dziecięca w Zatoce Sztuki - ANNA WITKOVSKA

Wystawa zdjęć i projekcja krótkiego filmu.

Akcja Artystyczna

24 - 25 sierpnia

Plaża przy Zatoce Sztuki - Bartosz Marek Szczepański, Imprimaria

Nie runiczne, nie filozoficzne, nie narzędzia zbrodni, ani też armia zaklęta w głazy. Zwykłe kamienie na których niczym na płytach z góry Horeb wyryto współczesne prawa, zasady i wierzenia.

Komiks

24 - 25 sierpnia

22:00 - 4:00, Kiss Ass - Luddysta, Wczoraj

wczorajsze wzloty i upadki utrwalone w kilku obrazkach komiksowego paska.

Zatoka Sztuki - Cezary Toma, Piaskowe kompozycje

Artystyczna fotografia piasku - wystawa inspirowana przemyśleniami autora o jedności człowieka i środowiska naturalnego. Struktura i barwa piasku zdefiniowanego jako nieciągły element środowiska losowo wypełniający przestrzeń ujęta w unikalne kompozycje.

Sztuki Performatywne

24 sierpnia

16:00, Scena w parku - Just Edi, Just Edi Show (performance)

Just Edi czyli "Adrian Pruski" to młody i wszechstronnie uzdolniony komik-ekwilibrysta, który porzuca standardy cyrkowej żonglerki i zachwyca widzów nowym obliczem manipulacji i interaktywnej komedii.

25 sierpnia

12:30, Scena na plaży - Czerwony Korsarz z Gdańska, RED KAPER KING (inspiracje)

Czerwony Korsarz to teatralne przedstawienie o polskich piratach i tradycjach morskich żeglarzy... Jan Kuna- Kapitan Morgan?

14:00, Sala Kryształowa - CYNAMOON, Trójmiejska grupa twórcza Wizyta

Ekipa sztukmistrzów opisująca się wszakże jako grupa teatralna CYNAMOON, odznaczająca się niespotykanym podejściem do życia, chęcią chwytania sztuki w obie dłonie. Priorytetem tu, jest ukazanie jak świat teatru potrafi zbliżyć, zachwycić, wzruszyć.

Zatoka Sztuki (cały dzień) - Nowoczesny Iluzjonista

Jestem Nowoczesnym Iluzjonistą, a talia kart to moich 52 asystentów. Maciej Dzięgielewski.

Poezja

24 sierpnia

12:00, restauracja w Zatoce Sztuki - Anna Bołt, Dama pikowa naszego podwórka

Kocha platonicznie. Tuli się do pluszowych zwierzątek. Przeskakuje wysokie płoty, w poszukiwaniu nieziemskich wrażeń. Śpiewa w chórze gospodyń domowych. Gra na talerzach, trąbi zapamiętale, nie znoszą jej zarozumiałe nauczycielki.

24 - 25 sierpnia

Pracownia Parkowa w Zatoce Sztuki - Gabriela Zawada GabiNet MrówkaZet, Życie pierwsze - fotografia i poezja

Wewnętrzne odczucia - poezja - przełożone na obrazy widziane wokół - połączenie poezji z fotografią jako ilustracją widzenia świata.

Warsztaty (udział płatny - 5 zł)

24 sierpnia

10:00, Sala Kryształowa - Kasia Ustowska, Warsztat tańca współczesnego (taniec)

Warsztat bazuje na technice release, floorwork oraz ćwiczeniach z elementami improwizacji. Podstawą będzie rozwijanie świadomości własnego ciała, odnajdywanie indywidualnego języka. Celem jest tu czerpanie prawdziwej przyjemności z ruchu.

12:00, Zatoka Sztuki - Dom Mokoszy - Pracownia Sztuk Różnych, Warsztaty ceramiczne (glina)

Wraz z Domem Mokoszy przeniesiecie się w czasie - pokażemy Wam, jak w średniowieczu powstawały gliniane naczynia. W klimatycznych strojach, w miłej atmosferze przekażemy okruchy wiedzy o magicznej glinie.

25 sierpnia

10:00, Pracownia Morska (Zatoka Sztuki)- Justyna Jan-Krukowska, Pogoda Ciała

3 godzinny warsztat dla osób, które chcą odkryć i pogłębić świadomość ciała i wzmocnić jego związek z przyrodą, polecany zwłaszcza ludziom z miasta przeciążonym stresem i miejskim stylem życia.

Eco - Art

24 sierpnia

15:00, Zatoka Sztuki - MiRoRo, Centrum Edukacji Twórczej Eko-miasto

Podczas 3-godzinnego warsztatu dzieci zbudują mapę wymyślonego miasta używając produktów z recyklingu. Warsztat to świetna okazja na zapoznanie dzieci z ekologią i recyklingiem.

Język

24 sierpnia

11:00, Zatoka Sztuki - Szkoła Języków Azjatyckich Mandarynka 'za Chiny Ludowe...', czyli chińszczyzna dla każdego.

Szkoła Języków Azjatyckich Mandarynka organizuje lekcję pokazową chińskiego-mandaryńskiego dla młodzieży i dorosłych.

12:00, Zatoka Sztuki - Szkoła Języków Azjatyckich Mandarynka. Ja lubię pandy, a Ty?

Szkoła Języków Azjatyckich Mandarynka organizuje lekcję pokazową chińskiego-mandaryńskiego dla dzieci.

13:00, Zatoka Sztuki - Szkoła Języków Azjatyckich Mandarynka Warsztaty edukacyjne dla dzieci

Legendy, rebusy, chińskie znaki, odrobina chińskiej kaligrafii.

24-25 sierpnia, Kiermasz sztuki, mody i rękodzieła

Pracownia Mana Mana

Pracownia Mana Mana projektuje i szyje torebki z haftem. Założycielka pracowni przygodę z rękodziełem rozpoczęła od fascynacji haftem. Ciekawe wzornictwo, kolorowe hafty i modne fasony torebek i dodatków- pracownia Mana Mana zaprasza.

SUZITO - Zuzanna Szmyt, T-SHIRTOWE ART-Y

Projekt T-shirtowe Arty Suzito to niszowa kolekcja wzorów, która wciela sztukę w życie codzienne odbiorcy. Twórcą Projektu Suzito jest Zuzanna Szmyt - mgr filozofii, grafik nadruków odzieżowych, designer.

Twins, stanowisko sprzedażowe

Projektantki torebek i dodatków. Marta i Iwona Dawickie siostry bliźniaczki. Kolekcje inspirowane ideą recyklingu.

AMBRIS Atelier Stylu i Wizażu Haute Couture, Katarzyny Ambroziak

kolekcja kołnierzyków, ubrania jedwab-filc,wdzianka puchowe. Atelier Ambris Przedatawia kolekcję kołnierzyków, które wspaniale zastępują biżuterię oraz z Anną Dorotą Skuczyńską mini kolekcję lekkich i miękkich ubrań z filcu i jedwabiu. Przedstawię wdzianka puchowe przygotowane na jesień-zimę 2012-2013.

Anna Dorota Skuczyńska, Filcem malowane - kolekcja szali i nie tylko...

Anna Dorota Skuczyńska - projektantka i autorka wielu oryginalnych prac z zakresu tkaniny unikatowej, specjalizująca się w artystycznym filcowaniu na mokro. Tworzy doskonałe jakościowo rzeczy o pięknych barwach i wzorach.

KOMBOKOLOR Izabela Jankowska

KOMBOKOLOR to niewielka marka z ubraniami, którą stworzyła Izabela Jankowska. Moje projekty to mieszanka natury, koloru i wygody. Proste, funkcjonalne rzeczy plus drukowane ręcznie, autorskie grafiki.

manotta.com, Manotta

Robię koszule i koszulki męskie(damskie też) -moja marka to "Emilio Manotta" - nazwa pochodzi od wielkiego tancerza, dj, podróżnika itd. z Harlemu- pochodzenia kolumbijskiego.

Zatoka Sztuki oraz kiermasz - Lucy in the Sky, La petite vie

A gdyby tak zmniejszyć się i spojrzeć na świat inaczej... Życie może wyglądać zaskakująco, gdy spojrzymy na nie z innej perspektywy. Poznaj "La petite vie", na nowo zachwyć się codziennością.

Moda

25 sierpnia

16:00, Scena na Plaży - Anna Tomaszewska, Faces (pokaz mody)

Inspiracją przy tworzeniu kolekcji "Faces" była abstrakcja organiczna, grafika i japoński design. Cechą charakterystyczną są printy mojego projektu. Cykl ręcznie robionych linorytów tworzy koherentną całość z kolekcją.

24 - 25 sierpnia

Kiermasz sztuki, mody i rękodzieła - Patkas

Patkas to torbeki i akcesoria skórzane. Ubrania i dodatki. Minimalistyczne, proste.

Design

24 - 25 sierpnia

Restauracja w Zatoce Sztuki - Anna Faustyna Kamińska

Moją pracę poświęcam myśleniu o ludziach i ich relacjach między sobą,o naturze otaczającej mnie,o zaawansowanych nowościach technicznych i prostocie natury, które gdzieś we mnie się spotykają dając pewien rodzaj spojrzenia.

Kiermasz sztuki, mody i rękodzieła

Julia Michalczewska

Sprzedaż oryginalnych i niepowtarzalnych sopockich pamiątek.

POODY Playwood

Sklejkowe zabawkowe mebelki dla dzieci Poody to świat drewnianych mebelków wykonanych ze sklejki, w całości do samodzielnego złożenia bez użycia łączeń (typu klej, czy śruby), przeznaczone do pomalowania farbami akrylowymi rozpuszczanymi w wodzie.

Rękodzieło

24-25 sierpnia, Kiermasz sztuki, mody i rękodzieła

ANIELSKO SIELSKO Pracownia, Artystyczna Hanna Radosz Szkatułki, kufry, broszki z filcu

Galeria ANIELSKO SIELSKO zaprezentuje szkatułki, tace, wszelkiego rodzaju pudełka i kuferki tworzone wg autorskich projektów. Znajdziesz tu niebanalną biżuterię, wyjątkowy prezent dla kogoś bliskiego lub oryginalny dodatek do swojego mieszkania.

Agata Jaworska

Praca z tkaniną. Uwielbiam formy użytkowe jak i dekoracyjne. Często mały nic nieznaczący kawałek tkaniny nadaje ostateczny kształt i formę dlatego nic nie może się zmarnować.

Ewu PrOjEkt, Torby z autorską graką

Ewu PrOjEkt to pomysł na nudę, stworzony z miłości do szycia oraz ładnych przedmiotów. To autorska pracownia, w której powstają torby i dodatki w pojedynczych egzemplarzach lub krótkich seriach.

Fabryka Snów

Kapelusze i dodatki z lcu i jedwabiu. Biżuteria z bursztynu i lnu.

Julka Podolska, Hand made by Julka Podolska

Maskotki uszyte w mojej pracowni są niezwykłym środkiem aranżacji wnętrz. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów a ekstrawaganckie wykonanie czyni je wyjątkowymi. Moje prace można obejrzeć na stronie www.myspace.com/julkapodolska.

Lilu Cecylia Manicka

Lilu to jednoosobowa manufaktura, w której powstają haftowane torebki, biżuteria i dodatki. Najważniejsza dla mnie jest kreatywność, tworzę krótkie serie według autorskich pomysłów. Realizuję indywidualne zamówienia na pojedyncze egzemplarze.

Marcin Motog, Biżuteria artystyczna

Biżuteria artystyczna, ręcznie wykonana. Oryginalne wzornictwo. Autorskie wyroby z bursztynu bałtyckiego oraz srebra.

Magdalena Rydzewska Pracownia Artystyczna, Lalki Waldorfskie; niepowtarzalne szale

Lalki waldorfskie to szmaciane lalki "szyte na miarę". Lalki szyję na zamówienie. Zamawiając lalkę można można omówić jak ma wyglądać . Wykonanie lalki jest bardzo długim i precyzyjnym rzemiosłem.

Maria Ostrowska, OM jewellery design

Bez granic. W materiałach, projektach, pomysłach. Ręcznie wykonana biżuteria, z miłości i pasji tworzenia.

Andrzejczak Ewa, Bombki karczoch

Bombki karczoch

Alicja Piotrowska, FilcAlki

FilcAlki to filcowe wyroby tworzone z pasją. Na swoim stoisku prezentuję m.in. kapelusze o fantazyjnych, szalonych formach, szale na jedwabiu "malowane" wełną, unikatowe torby czy jednostkową odzież wg własnego projektu.

Ewa Wysogrocka

Ozdoby kobiece, w odróżnieniu od "biżuterii" kojarzącej się ze szlachetnymi kamieniami i metalami, stanowią pole moich działań. Korzystając z półfabrykatów dostępnych na rynku nadaję im często odmienne zastosowanie i formy.


Archiwalne edycje imprezy

Opinie (18) ponad 50 zablokowanych

 • właściwie....

  ....to zanosi się bełkot. Dużo i co dalej?!...... Typowe dla Zatoki, ale nie wiem czy sztuki. Kolejna forma imprezowni,może bardziej kulturana.

  • 6 9

 • uczta

  fajnie dużo muzy i innej sztuki w jednym miejscu, bede juz z samego rana w weekend bo tylko wtedy mam czas, szkoda ze nie sobota i niedziela bo w piatek to duzo ludzi w pracy... Bylem w zeszlym roku, dla mnie to uczta kulturalna

  • 5 3

 • SUZITO - T-SHIRTOWE ART-Y

  STOISKO SUZITO - T-shirtowe Arty dostępne na Sopot Fringe Festival 2012r. Serdecznie ZAPRASZAM!!! Z aktualną kolekcją możecie się zapoznać na facebook'u wpisując: SUZITO - T-SHIRTOWE ART-Y

  • 1 5

 • Lubię

  serial "Fringe". Dobry :)

  • 5 1

 • No i wreszcie cos konkretnego

  a nie banialuki w stylu koncertow trojmiejskich zespolow spiewajacych smuty z minami wisielczymi, udajacych pozniej niedostepnych i obrazonych na caly swiat, jak komus nie spodoba sie ich tworczosc.

  • 4 1

 • konie, dawajcie Sunshine

  • 3 0

 • galaaxy

  niestety za późno sie dowiedziałam o pokazie w zatoce i miejsca juz były zajęte a moja działalność jest bardzo młoda.produkuje sama koszulki z galaktycznym wzorem.zapraszam na moją stronę na Facebooku wpisując GALAXYCLOTHES. serdecznie zapraszam

  • 3 2

 • Miernie (4)

  Zabawne jest to, że miarą w sposobie określania rzeczy/zjawiska/wydarzenia tzw. kulturalnego, nie jest to, jaki przekaz czy wartość niesie ono z sobą, ale to, że nazwę musi mieć zgoła angielską, wszak polski językiem 'zadnym' jest, a po wyspiarskiemu to po bogatości i w splendorze..

  Nieodzownym elementem jest obowiązkowe stawienie się w okularach marki Ray-Ban, bo tylko one nadają twarzy rangę człowieka mogącego zmierzyć się z tak poważną sztuką..

  O kawie w kubku z pulpy paprierowo-kartonowej nie muszę wspominać, bo to klasyk..

  Aa.. No i trzeba udostępnić masom wielką interaktywną fejsową łapkę, aby można w afekcie zbiorowej histeri zalajkować cały projekt i pokazać światu, jak bardzo jesteśmy 'od przodu'..

  Klient!

  • 14 10

  • ta... (3)

   Stereotypowy, histeryczny stek bzdur. Za każdą dobrą ideą i próbą zrobienia czegoś ciekawego przez ludzi zawsze stoi ogonek sfrustrowanych malkontentów, którzy muszą dookoła rozsiewać swoje smrodki. Zamiast skupić się na tym jak uczynić tę całą zabawę lepszą - łatwiej jest walić tego typu bzdury na lewo i prawo by poczuć się trochę lepiej.

   • 2 7

   • taa taa.. (2)

    malkontentu tu, malkontent tam.. Patrzcie! to taka przywara rodem z partyjnych wieców?

    • 6 2

    • Pan Klient jest prawdziwie hipsterski (1)

     Wiadomo, że prawdziwy hipster musi być przede wszystkim krytyczny i ironiczny ;) a ray bany i kubek z kawą to tylko rekwizyty, dodatek do postawy życiowej, a raczej pozy :)

     • 3 6

     • Hip Hop

      Rekwizyty to mało powiedziane.. To jak przymioty wiary! Bez nich nie jesteś prawdziwym katolikiem, wyznawcą religiii..

      Kiedyś, dla manifestu jakiegokolwiek, nosiło się pacyfkę, w sumie nie mając pojęcia o jej znaczeniu; dziś trzeba całego oręża, ale w dobrym tonie i guście naturalnie..

      • 0 0

 • A ja pójdę... (1)

  bo interesuję się ręcznie wykonanymi przedmiotami, Nie słyszałam wcześniej żeby coś takiego się u nas odbywało, może kiedyś sama "się wystawę" ;p

  • 5 0

  • Byłam....

   i się mocno rozczarowałam. Chciałam zobaczyć bombki karczochowe, o których jest mowa w rozpisie, lecz takowych nie znalazłam. Raptem jakieś 15 stoisk (na metr szerokości). Zawiodłam się......

   • 0 0

 • szanujcie jezyk. oblicz nie obliczy.

  "pokazać jak najwięcej obliczy ludzkiej kreatywności."
  kreatywnosc swoja droga.

  • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.