Arka ukarana, piłkarz Lechii odwieszony

jag.
2 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 8 lat)
Arka zapłaci za pirotechnikę podczas meczu o Superpuchar Polski w Warszawie. Natomiast kolejne sankcja po ligowej inauguracji w Gdyni to zamknięcie sektora... gości na mecz pucharowy ze Śląskiem Wrocław.

Sławomir Peszko może zagrać w sobotnim meczu Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zawiesiła reprezentacyjnemu karę pauzy w jednym meczu. Natomiast Arka Gdynia musi zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny. To sankcja za użycie pirotechniki przez kibiców żółto-niebieskich podczas meczu o Superpuchar Polski w Warszawie 7 lipca. Ponadto decyzją wojewody pomorskiego, który przychylił się do wniosku policji, spotkanie przy ul. Olimpijskiej w Pucharze Polski 10 sierpnia ze Śląskiem Wrocław odbędzie się bez kibiców gości.



TAKIE BYŁY DECYZJE PZPN POD KONIEC CZERWCA. ODWOŁANIE PESZKI ODRZUCONE, LECHII W CZĘŚCI UWZGLĘDNIONE. KLUB ZAPŁACI WIĘCEJ, ALE NIE BĘDZIE UJEMNYCH PUNKTÓW

W środę kilka gremiów piłkarskich podejmowało decyzje, które dotyczą trójmiejskich klubów. Dobry werdykt zapadł przed Najwyższą Komisją Odwoławczą PZPN. Rozpatrywała ona wniosek Sławomira Peszki o darowanie lub zawieszenie dyskwalifikacji pozostałej po odbyciu trzech z czterech meczów orzeczonej w czerwcu kary.

NKO postanowiła zawiesić pauzę w jednej kolejce na okres sześciu miesięcy. Oznacza to, że reprezentacyjny skrzydłowy może na ligowe boiska wrócić już w najbliższą sobotę, gdy Lechia w Gdańsku ugości Górnika Zabrze. Gdyby nie ta decyzja, piłkarz mógł zagrać dopiero w 5. kolejce przeciwko Pogoni w Szczecinie.

Oczywiście piłkarze ma świadomość, że jeśli w ciągu najbliższych 6 miesięcy zarobiły karę za czerwoną kartkę, to otrzyma za nią karę plus odwieszony zostanie ten jeden mecz. Jednak już wcześniej Peszko deklarował, że celem na ten sezon ligowy jest dla niego gra bez żadnego wyrzucenia z boiska.

LECHIA W PORÓWNANIU Z "11" Z OSTATNIEJ KOLEJKI STRACIŁA 7 PIŁKARZY I DLATEGO PRZEGRYWA MECZE

Sławomir Peszko (z lewej) może zrzucić garnitur i wrócić do gry w ekstraklasie już w najbliższą sobotę.
Przypomnijmy, że ostatnia kara orzeczona została po czerwonej kartce, którą Sławek otrzymał w meczu kończącym poprzedni sezon w Warszawie przeciwko Legii. Pierwszy jego wniosek o skrócenie tej sankcji został odrzucony.

PRZECZYTAJ WYWIAD ZE SŁAWOMIREM PESZKO

Natomiast dobrych wieści nie ma dla Arki. Komisja Dyscyplinarna PZPN dopiero teraz zajęła się Superpucharem Polski, który to mecz miał miejsce 7 lipca w Warszawie. Kibice żółto-niebiescy nie tylko użyli pirotechniki, ale też rzucali race na tzw. sektory buforowe. Nie było na nich ludzi, ale niektóre siedziska zaczęły się palić. Potrzebna była interwencja strażaków.

Za te czyny Arka została ukarana grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych.

ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY Z SUPERPUCHARU POLSKI

  • Lubię to Lubię to
  • Super Super
  • Trzymaj się Trzymaj się
  • Ha ha Ha ha
  • Wow Wow
  • Przykro mi Przykro mi
  • Wrr Wrr
  • Wszystkie 0

  • Lubię to Lubię to
  • Super Super
  • Trzymaj się Trzymaj się
  • Ha ha Ha ha
  • Wow Wow
  • Przykro mi Przykro mi
  • Wrr Wrr
  • Wszystkie 0


ARKA POKONAŁA LEGIĘ PO KARNYCH I ZDOBYŁA SUPERPUCHAR POLSKI. PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ VIDEO

To już druga kara nałożona na Arkę w tym sezonie. Komisja Ligi postanowiła ukarać gdynian jako pierwszy klub w sezonie 2017/18. Sankcja to 10 tysięcy złotych. Na razie nie trzeba płacić tych pieniędzy, gdyż kara została zawieszona na 6 miesięcy. Chodziło o zdarzenia podczas inauguracji sezonu przy ul. Olimpijskiej i użycia pirotechniki podczas meczu ze Śląskiem.

Jako że Arka ze Śląskiem zmierzą się ze sobą 10 sierpnia jeszcze raz, tym razem w ramach rozgrywek Pucharu Polski, decyzję wydał także wojewoda pomorski. Na wiosek policji zdecydował on, że podczas tego pojedynku zamknięty będzie sektor... kibiców gości.

KARA ZA PIROTECHNIKĘ NA INAUGURACJĘ EKSTRAKLASY W MECZU ZE ŚLĄSKIEM

Sektor "Górka" podczas meczu Arka - Śląsk na inaugurację ekstraklasy w Gdyni

  • Lubię to Lubię to
  • Super Super
  • Trzymaj się Trzymaj się
  • Ha ha Ha ha
  • Wow Wow
  • Przykro mi Przykro mi
  • Wrr Wrr
  • Wszystkie 0


TUTAJ MOŻESZ OBEJRZEĆ WSZYSTKIE FILMY, KTÓRE OTRZYMALIŚMY PO INAUGURACJI EKSTRAKLASY 2017/18 W GDYNI

Typuj wynik meczu

Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1
3 pkt.
LECHIA Gdańsk
Górnik Zabrze

Jak typowano

73% 417 typowań LECHIA Gdańsk
12% 70 typowań REMIS
15% 84 typowania Górnik Zabrze

Twoje dane

Gdynia, Olimpijska 5/9
3 pkt.
ARKA Gdynia
Śląsk Wrocław

Jak typowano

56% 231 typowań ARKA Gdynia
21% 84 typowania REMIS
23% 94 typowania Śląsk Wrocław

Twoje dane

jag.

Kluby sportowe

Opinie (125) ponad 10 zablokowanych

  • I to jest #DobraZmiana (1)

    • 14 25

    • Nie to są cymbaly którzy wystawiają ocenę normalnym kibicom

      • 2 1

  • (1)

    mecze bez kibiców k ,,,,a co to jest

    • 54 19

    • Mecze bez debili a z kibicami

      • 22 5

  • SKGA musi odejść (5)

    Przyzwolenie Klubu dla tego bydła!
    To dzięki identyfikatorom to wnoszą!
    Przeszukać magazyny pod Górka oraz Klubowa TV plus piłkarzy!

    Skandal !!!!

    • 67 53

    • (2)

      Przestań sapac

      • 13 19

      • kto to jest tag...? (1)

        • 6 9

        • Takie zegarki - TAG Heuer

          • 12 0

    • Debilu

      Puknij sie w ten pusty łeb

      • 3 5

    • debil

      kadłubek udający śledzia he he

      • 2 3

  • (2)

    Sławcio wraca!
    Ciekawe jak szybko dostanie czerwoną kartkę?

    • 64 13

    • Najdalej w listopadzie mu karę odwiesza

      • 8 3

    • czesto bez glowy ale ciesze sie ze wraca

      taki burdel, ze Slawek ratuj ;) Wierze, ze jestes tak pozytywnie nabuzowany, ze sam rozwalisz Gornik:) jak nie to wyp jak reszta. Pogramy ambitnie o swoje utrzymanie bez pseudogwiazd. Tylko cene biletow wroccie do poziomu gry.

      • 2 5

  • jakaś paranoja (3)

    Arka dymiła a Śląska nie wpuszczą?!

    • 80 16

    • Przykro (1)

      Niestety tak jest. Coś gorszego w Gdańsku za to co roku z kibicami Cracovii których nie chcecie wpuścić

      • 17 5

      • O kible chodzi:))))

        Boją się rewanżu.

        • 3 4

    • O to chodzi

      • 0 0

  • (3)

    ukarali ŚLĄSK pytam się za co,ŚLEDZIE zrobili dym wywalać ich ze stadionu a nie nagradzać

    • 48 34

    • (1)

      Co ma piernik do wiatraka?

      • 10 1

      • A co miał piernik do wiatraka jak Lechia grała z Jagiellonią. Kibice z Białegostoku odpalali race a w kolejnym meczu w Gdańsku nie wpuścili kibiców Cracovii...???

        • 0 0

    • gdański dzban jak się uniósł :-)

      • 18 10

  • rozrywka

    dla plebsu :-(

    • 23 30

  • Zakaz dla śląska (2)

    To pozytyw.Pamiętamy te buraczane towarzystwo wsparte koleżkami z Gdańska dewastujące stadion i zachowujące sie wulgarnie.

    • 65 53

    • Korekta: Z koleżankami nie z koleżkami

      • 19 7

    • ta a buraki z Arki przychodzą na stadion czytać Mickiewicza - mentalność Kalego....

      • 7 3

  • Pirotechnika (3)

    Pirotechnika to świetne urozmaicenie meczu. Bardzo fajnie to wyszło na pucharowym meczu z duńczykami. Kar nie płaci klub tylko stowarzyszenie kibiców.

    • 42 38

    • Jak zamkna stadion,np. po awansie,na ktory jest minimalna szansa,co wtedy powiesz?Komu krzywde zrobisz,innym kibicom,ktorzy nie biora w tym udzialu. Czyja wtedy bedzie odpowiedzialnosc,stowarzyszenia?

      • 14 11

    • "świetne urozmaicenie meczu" - do polsko-ligowej padaki to i tak. Bo co tam oglądać.

      • 6 11

    • Nie rozumiem dlaczego kibolstwu się ubzdurało, że race i mecze mają jakiś związek. Pomijając oczywiste względy bezpieczeństwa, to dym z rac utrudnia odbiór meczu. Ile to razy sędzia musiał przerywać mecz bo nic nie było widać? To są kibice? Którzy swoim zachowaniem przerywają rywalizację sportową? Czy pospolite kibolstwo które mecz tak naprawdę interesuje najmniej?

      A tzw "kibice" zapłacą też za straty spowodowane np zamknięciem stadionu czy jego sektorów? Czy tak daleko inteligencja "kibica" nie sięga?

      • 15 7

  • (5)

    na race jest jeden sposób, postawić za bramką armatkę z kolorowaną wodą i gasić na bieżąco odpalane race.

    • 54 16

    • (3)

      Dlugo nad tym myślałeś geniuszu?

      • 10 26

      • "Sopot do Arki należy" - a ty nad tym? Hahahaha

        • 11 16

      • (1)

        5 sekund

        • 7 3

        • Ryby i Malolaci z tkzw górki głosu nie mają

          • 0 5

    • szkoda że arka wczoraj zakonczyla swoje wystepy europejskie mieliśmy przedstawiciela Trojmiasta na stadionach Europy,szkoda szkoda

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Łukasz Lewicki 36 71 63.9%
2 Baltyk Gdynia 36 70 61.1%
3 Zdzisław Werner 35 69 62.9%
4 Adam Markuszewski 36 67 58.3%
5 Marta B 36 67 58.3%

Tabela

Piłka nożna - PKO BP Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 34 16 12 6 62:45 60
2 Górnik Zabrze 34 16 8 10 50:38 56
3 Jagiellonia Białystok 34 15 11 8 56:41 56
4 Raków Częstochowa 34 16 7 11 51:40 55
5 GKS Katowice 34 14 8 12 51:45 50
6 Legia Warszawa 34 12 13 9 42:37 49
7 Zagłębie Lubin 34 13 9 12 45:38 48
8 Wisła Płock 34 12 10 12 34:38 46
9 Pogoń Szczecin 34 13 6 15 47:49 45
10 Radomiak Radom 34 11 11 12 52:53 44
11 Korona Kielce 34 11 10 13 40:40 43
12 Motor Lublin 34 10 13 11 46:53 43
13 Cracovia 34 9 15 10 39:42 42
14 Widzew Łódź 34 12 6 16 41:41 42
15 Piast Gliwice 34 11 8 15 42:46 41
16 Lechia Gdańsk 34 12 7 15 62:65 38
17 Arka Gdynia 34 9 9 16 34:61 36
18 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 34 9 7 18 43:65 34
Lechia Gdańsk została ukarana przez Komisję Odwoławczą ds. Licencji Klubowych PZPN odjęciem pięciu punktów za naruszenie kryterium F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego.
Każda drużyna zagra z każdym mecz i rewanż. Mistrz i wicemistrz Polski zakwalifikują się do eliminacji Ligi Mistrzów, a 3. i 4. drużyna do eliminacji Ligi Konferencji. Dodatkowo zdobywca Pucharu Polski zagra w eliminacjach Ligi Europy. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane.

Wyniki 34 kolejki

  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - LECHIA GDAŃSK 3:2 (2:0)
  • Raków Częstochowa - ARKA GDYNIA 3:0 (1:0)
  • Cracovia - Korona Kielce 1:1 (1:1)
  • Górnik Zabrze - Radomiak Radom 6:2 (5:0)
  • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
  • Lech Poznań - Wisła Płock 2:2 (1:0)
  • Legia Warszawa - Motor Lublin 4:0 (2:0)
  • Pogoń Szczecin - GKS Katowice 1:1 (1:0)
  • Widzew Łódź - Piast Gliwice 2:1 (1:0)

Ostatnie wyniki Arki

Raków Częstochowa
23 maja 2026, godz. 17:30
82% Raków Częstochowa
8% REMIS
10% ARKA Gdynia
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Gdynia, Olimpijska 5/9
84% ARKA Gdynia
6% REMIS
10% Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Paweł Głowacki 37 63 54.1%
2 Stefan Radlicki 37 60 51.4%
3 Rafał Żuk 37 57 51.4%
4 Arkadiusz Kunowski 36 56 50%
5 Grzegorz A 34 54 50%

Ostatnie wyniki Lechii

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
23 maja 2026, godz. 17:30
HIT
14% Bruk-Bet Termalica Nieciecza
9% REMIS
77% LECHIA Gdańsk
Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1
HIT
61% LECHIA Gdańsk
12% REMIS
27% Legia Warszawa

Relacje LIVE

Najczęściej czytane