Ergo Arena pozostanie Ergo Areną. 15 mln zł za 5-letni kontrakt
11 lutego 2025 (artykuł sprzed 1 roku)
O kolejnych 5 lat, do 2030 r., przedłużono we wtorek umowę sponsorską między spółką zarządzającą Ergo Areną a firmą Ergo Hestia, która pozostanie sponsorem tytularnym obiektu. Samą wysokość kwoty, którą trójmiejska firma wesprze halę, zastrzeżono, jednak według naszych informacji to więcej niż płaciła do tej pory, bo ponad 15 mln zł.
Podobnych przypadków w Polsce nie ma zbyt wiele, bo obiekty widowiskowe i sportowe raczej często zmieniają tego typu partnerów biznesowych. Poza trójmiejską halą tylko łódzka Atlas Arena ma podobny staż w tej kwestii.
Zresztą sama nazwa hali - Ergo Arena - na tyle wpisała się już w krajobraz Trójmiasta, że trudno sobie wyobrazić obiekt z inną nazwą. Z takiego założenia wyszli zarówno przedstawiciele spółki zarządzającej halą, jak i firmy Ergo Hestia, a także władze Sopotu i Gdańska, czyli miast, które wspólnie wybudowały halę.
Umowa warta ok. 3 mln zł więcej
- To partnerstwo zbudowane na poczuciu bezpieczeństwa i zaufaniu. I właśnie kierując się tymi wartościami, po wielu latach wspólnej drogi zdecydowaliśmy się przedłużyć tę umowę. Na razie na kolejnych pięć lat. Oczywiście czynnik finansowy też jest tu istotny. Mogę powiedzieć, że w ramach nowej umowy otrzymamy więcej niż w ramach jakiejkolwiek wcześniej zawartej umowy - mówiła po podpisaniu umowy Magdalena Sekuła, prezes zarządu spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora Ergo Areny.
Samą wartość umowy sponsorskiej Ergo Hestia zastrzegła. Jednak według naszych informacji kwota ta to ponad 15 mln zł, czyli ponad 3 mln zł rocznie. To faktycznie spory wzrost, bo w ramach poprzedniej umowy firma wyłożyła na halę 12,3 mln zł.
- W ubezpieczeniach szczególnie cenimy sobie stabilność, a tacy partnerzy jak Ergo Arena oraz Gdańsk i Sopot ją gwarantują. Nasze wspólne 15 lat to przykład modelowej współpracy, w ramach której firma może pozytywnie oddziaływać na lokalną społeczność, a także szersze otoczenie. Cieszę się na kolejne lata naszego partnerstwa - stwierdził po podpisaniu umowy Artur Borowiński, prezes zarządu grupy Ergo Hestia.
Co ciekawe, dosłownie kilka dni temu zainteresowanie przejęciem roli sponsora tytularnego wyrazili przedstawiciele Grupy Trefl. Ich list otwarty nie został jednak w żaden sposób skomentowany podczas wtorkowej konferencji.
Ponad pół miliona widzów w Ergo Arenie w 2024 r.
Ergo Arena to hala widowiskowa, która może pomieścić do 15 tys. widzów. Jej właścicielami są Sopot i Gdańsk. Odbywają się w niej zarówno imprezy sportowe: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna czy sporty walki - jak i koncerty oraz imprezy rozrywkowe.
W 2024 r. hala pobiła zresztą swój rekord - po raz pierwszy w historii gościła przez rok ponad pół miliona widzów, a konkretnie 530 tys. osób.
Dzięki notowaniu tak dobrych wyników obiekt utrzymuje się bez bieżących dopłat ze strony obu miast.
