Pożegnanie Zdenka Juraska

jag.
4 września 2008 (artykuł sprzed 17 lat)

Stoczniowiec Gdańsk

Zdenek, będzie nam Ciebie brakowało!

Dziewięć wyrównanych drużyn oraz słabsza od innych Polonia Bytom przystąpi do rozgrywek PLH. Tak przynajmniej układ sił w najbliższym sezonie widzi Henryk Zabrocki. Szkoleniowiec hokeistów Energi Stoczniowiec ostrzega, że już walka o awans do czołowej szóstki będzie niesłychanie trudna. Gdańszczanie rozgrywki zainaugurują w piątek w "Olivii" o godzinie 17.00. Przed meczem z Pol Aquą Naprzód Janów oficjalnie pożegnany zostanie Zdenek Jurasek.



Nowy sezon to zawsze nowe nadzieje. Szkoda, że nie są one związane już z 33-letnim czeskim skrzydłowym. Stoczniowiec rozwiązał z Juraskiem kontrakt, który miał obowiązywać do 2010 roku. Powodem są kłopoty hokeisty z sercem. Po zimowym zawale latem lekarze odmówili Zdenkowi wydania zgody na wyczynowe uprawianie sportu, a na wyniki kolejnych testów, które miały być w październiku, klub czekać nie chce. Tym samym w piątek zawodnik, który grał dla "Stoczni" przez sześć sezonów zostanie uroczyście pożegnany. W statystykach pozostaną: 246 spotkań, 134 bramki i 139 asyst oraz tytuł króla strzelców ligi w sezonie 2004/05. - Największymi jego atutami były: doskonała technika i jazda na łyżwach oraz świetnym przegląd sytuacji na lodowisku. Nasza młodzież miała na kim wzorować, bo był profesjonalistą w każdym calu - podkreśla trener Zabrocki.

Juraska na pewno będzie brakować w biało-niebieskich barwach. " Mecze będą na styku - wyrokuje szkoleniowiec, a właśnie w takich grach liczy się doświadczenie. - Wszyscy będą bardzo groźni. Taki Sanok rozegrał aż 13 sparingów, gdy my siedem. Naprzód przywiezie do Gdańska króla strzelców ligi.. węgierskiej - wylicza atuty rywali, którzy dotychczas nie byli potentatami Zabrocki. - Trzeba grać zawsze o jak najwyższe cele i nie oglądać się na innych - dodaje.

W sobotę Stowarzyszenie Przyjaciół Stoczniowca, klub oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku zapraszają na festyn związany z inauguracją rozgrywek. Impreza planowana jest przed halą na parkingu od strony ul. Grunwaldzkiej między godziną 10.00 a 14.00. W programie m.in.: konkursy, testy z wiedzy o hokeju i Stoczniowcu, atrakcje dla najmłodszych, porady fachowców w doborze sprzętu hokejowego i pokazowy mecz hokeja na rolkach. Odbędzie się również prezentacja hokeistów pierwszej i drugiej drużyny oraz hokeistek "Stoczni".

Mecze w rundzie zasadniczej w "Olivii":

05.09.08 piątek 17:00 Naprzód Janów
09.09.08 wtorek 18:00 KH Sanok
14.09.08 niedziela 17:00 Cracovia
21.09.08 niedziela 17:00 Wojas Podhale Nowy Targ
26.09.08 piątek 18:00 JKH Jastrzębie
03.10.08 piątek 18:00 TKH Toruń
07.10.08 wtorek 18:00 TMH Bytom
12.10.08 niedziela 17:00 GKS Tychy
19.10.08 niedziela 17:00 Zagłębie Sosnowiec

24.10.08 piątek 18:00 Naprzód Janów
12.11.08 środa 18:00 KH Sanok
16.11.08 niedziela 17:00 Cracovia
23.11.08 niedziela 17:00 Wojas Podhale Nowy Targ
28.11.08 piątek 18:00 JKH Jastrzębie
05.12.08 piątek 18:00 TKH Toruń
09.12.08 wtorek 18:00 TMH Bytom
14.12.08 niedziela 17:00 GKS Tychy
21.12.08 niedziela 17:00 Zagłębie Sosnowiec
jag.

Kluby sportowe

Tabela

Hokej - I liga
Drużyny M Z Zd Pd P Bramki Pkt.
1 Sabers Oświęcim 24 19 2 1 2 131:51 62
2 Fudeko GAS Gdańsk 24 15 2 1 6 91:73 50
3 Naprzód Janów Katowice 24 12 3 1 8 104:76 43
4 Podhale Nowy Targ 24 12 1 2 9 115:86 40
5 Opole United 24 10 2 2 10 106:104 36
6 SMS PZHL Katowice 24 6 0 2 16 86:124 20
7 Stoczniowiec Gdańsk 24 0 0 1 23 44:165 1
Po rundzie zasadniczej odbędzie się play-off w 3 rundach: ćwierćfinał, półfinał i finał.
W ćwierćfinale, do dwóch wygranych, zmierzą się 3 z 6 drużyną i 4 z 5. Gospodarzem 2. i 3. mecz będzie drużyna wyżej sklasyfikowana po rundzie zasadniczej.
W półfinale 1. po rundzie zasadniczej zagra ze zwycięzcą z pary 4-5, a 2. po rundzie zasadniczej zagra ze zwycięzcą z pary 3-6. Zwycięzcy zagrają o 1, a przegrani o trzecie miejsce. Mecze o 1. i 3. miejsce toczą się do dwóch wygranych. Gospodarzami 2. i 3. mecz będą drużyny wyżej sklasyfikowane po rundzie zasadniczej. Zwycięzca finału ma prawo do wzięcia udziału w rozgrywkach THL pod warunkiem opłaty "dzikiej karty" w wysokości 75 000 zł
United Opole z względów regulaminowych nie może brać udział w fazie play-off.

Wyniki 28 kolejki

  • 27. kolejka
  • STOCZNIOWIEC GDAŃSK - Naprzód Janów Katowice 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)
  • FUDEKO GAS GDAŃSK - Sabers Oświęcim 1:6 (1:1, 0:1, 0:4)
  • Opole United - Podhale Nowy Targ 4:9 (2:0, 2:3, 0:6)
  • pauzuje SMS PZHL Katowice
  • 28. kolejka
  • STOCZNIOWIEC GDAŃSK - Naprzód Janów Katowice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
  • FUDEKO GAS GDAŃSK - Sabers Oświęcim 6:4 (1:0, 4:2, 1:2)
  • Opole United - Podhale Nowy Targ 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
  • pauzuje SMS PZHL Katowice

Playoff

Półfinały

Sabers Oświęcim 0
Podhale Nowy Targ 2
Fudeko GAS Gdańsk 0
Naprzód Janów Katowice 2

Finał

Naprzód Janów Katowice
Podhale Nowy Targ

Opinie (22) 2 zablokowane

  • hej STOCZNIA Gooooooooooooooooooooolllllllll!!!!!!!!!!!!! lalalalallaaaaaaaa

    • 0 0

  • Energa

    Szkoda, że z zapowiedzi sponsora o super drużynie w ciągu trzech sezonów nic nie wyszło.
    Szkoda Juraska. Zdeno! Dziękujemy!
    Do zobaczenia na meczu!!! :D

    • 0 0

  • SZACUN ZDENO!!!!!!

    • 0 0

  • Zdenek 3m się

    • 0 0

  • szkoda że BOLEK kontuzjowany ;)

    • 0 0

  • (3)

    Zdenkowi zycze powrotu do pelni zdrowia.
    Stoczniowcowi powodzenia
    Energii szybkiego przejrzenia na oczy!!! (moze wizyta u okulisty cos da)
    Dzis na mecz nie przyjde, bo jakis baran ustawia mecz pod Lechie i nie wyrobie sie z pracy. Szacunek!

    • 0 0

    • Baranem to ty jesteś (2)

      pracuj jak normalny człowiek do 15 to zobaczysz więcej.Ja będę w Olivii i na TRAUGUTTA.
      BEZ SZACUNKU

      • 0 0

      • (1)

        Do 15 pracuja tylko zlodziej, lenie i ci co zaczeli prace o 7.
        W Polsce obowiazuje 40 godziny tydzien pracy, czyli 5 x 8 godzin, tj od 8 do 16 lub 9 do 17.
        Bez Szacunku do ciebie! Z szacunkiem do normalnych

        • 0 0

        • ja pracuję od 8 do 16 i jakoś nie boję się czy zdążę na mecz

          • 0 0

  • energa odeszla (2)

    Dzisiaj rozwiazano umowe sponsoska ze Stoczniowcem
    ...

    • 0 0

    • No to pozamiatane, ciekawe z czego Kostek splaci kredyt zaciagniety na prowadzenie 1 druzyny!!!
      Pewnie rozegraja pare meczy seniorami, a potem wstawia juniorow.

      • 0 0

    • skąd niby to info ?

      • 0 0

  • (1)

    w jakiej cenie sa bilety w tym sezonie na 100cznie?? z gory dziekuje za odp

    • 0 0

    • 12 pln, brak ulgowych. Ale jak Energa odeszla to moze wroca do starej ceny 15 pln

      • 0 0

  • do pozdro (3)

    pewnie pracujesz na hali
    zapomniałeś doda c

    • 0 0

    • (2)

      nie pracuję na hali, wsiadam w skmke i jadę, do skmki w sopocie mam 5 min spacerkiem

      • 0 0

      • (1)

        A JA NIE JEZDZE SKMKAMI JAK BIEDAK. STAC MNIE NA FURKE

        • 0 0

        • że ktoś jeździ do pracy skmką to nie znaczy, że nie ma samochodu ;)

          • 0 0

  • fef

    o co chodzi z ta energa?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.