Przedłużyli sezon

jag.
13 marca 2008 (artykuł sprzed 18 lat)

Stoczniowiec Gdańsk

Sparingi Energi Stoczniowca z TKH Toruń pozwalają obu drużynom przedłużyć sezon.
Wraz z przegraną o prawo gry w półfinale play off skończył się sezon ligowy dla hokeistów Energi Stoczniowca, ale nie rozpoczęły się wakacje. W piątek o godzinie 16.30 gdańszczanie rozegrają sparing na wyjeździe z TKH Toruń. 20 marca również o tej samej porze te drużyny zmierzą się w Gdańsku. Nasi zawodnicy mogą ponadto liczyć na reprezentacyjne powołania.

W PLH gdańszczanie uplasowali się na piątym miejscu. Gdy rywale walczą o medale, "Stoczni" pozostały treningi. Niestety, w niepełnym składzie. Wolne otrzymał Josef Vitek. Czeski napastnik wyjechał do rodziny, ale ponoć to nic nie oznacza i nadal otwartą sprawą jest jego pozostanie w drużynie na przyszły sezon. W ogóle żadne decyzję personalne jeszcze nie zapadły.

Formę podopiecznych Henryk Zabrocki sprawdzi w dwóch sparingach z TKH Toruń. Mecze z siódmą drużyną sezonu odbędą się 14 marca na wyjeździe i 20 marca w "Olivii". W obu przypadkach początek gry o 16.30. W biało-niebieskich barwach zabraknie - poza Vitkiem - Romana Skutchana, który ma rękę w gipsie, Bartosza Leśniaka, leczącego uraz obojczyka oraz Zdenka Juraska. - Ten ostatni otrzymał od lekarzy zgodę na wznowienie treningów. Na razie ćwiczy "na sucho", bez wyjeżdżania na lód - informuje gdański szkoleniowiec.

Wiadomo już, że pod kątem przygotowań reprezentacji Polski do mistrzostw świata pierwszej dywizji rozpatrywane są kandydatury pięciu gdańskich hokeistów. Od razu Rudolf Rohacek i drugi trener kadry... Zabrocki mają sięgnąć po bramkarza Przemysława Odrobnego, obrońcę Mateusza Rompkowskiego oraz napastnika Macieja Urbanowicza. Na razie w rezerwie pozostaną dwaj kolejni gracze napadu: Wojciech Jankowski i Mikołaj Łopuski. Dla tego ostatniego to rozczarowanie. Chciał nie tylko pojechać na mistrzostwa, ale pokazać tak się z dobrej strony, aby łatwiej mu było zdobyć po wakacjach kontrakt w... Bundeslidze.
jag.

Kluby sportowe

Tabela

Hokej - I liga
Drużyny M Z Zd Pd P Bramki Pkt.
1 Sabers Oświęcim 24 19 2 1 2 131:51 62
2 Fudeko GAS Gdańsk 24 15 2 1 6 91:73 50
3 Naprzód Janów Katowice 24 12 3 1 8 104:76 43
4 Podhale Nowy Targ 24 12 1 2 9 115:86 40
5 Opole United 24 10 2 2 10 106:104 36
6 SMS PZHL Katowice 24 6 0 2 16 86:124 20
7 Stoczniowiec Gdańsk 24 0 0 1 23 44:165 1
Po rundzie zasadniczej odbędzie się play-off w 3 rundach: ćwierćfinał, półfinał i finał.
W ćwierćfinale, do dwóch wygranych, zmierzą się 3 z 6 drużyną i 4 z 5. Gospodarzem 2. i 3. mecz będzie drużyna wyżej sklasyfikowana po rundzie zasadniczej.
W półfinale 1. po rundzie zasadniczej zagra ze zwycięzcą z pary 4-5, a 2. po rundzie zasadniczej zagra ze zwycięzcą z pary 3-6. Zwycięzcy zagrają o 1, a przegrani o trzecie miejsce. Mecze o 1. i 3. miejsce toczą się do dwóch wygranych. Gospodarzami 2. i 3. mecz będą drużyny wyżej sklasyfikowane po rundzie zasadniczej. Zwycięzca finału ma prawo do wzięcia udziału w rozgrywkach THL pod warunkiem opłaty "dzikiej karty" w wysokości 75 000 zł
United Opole z względów regulaminowych nie może brać udział w fazie play-off.

Wyniki 28 kolejki

  • 27. kolejka
  • STOCZNIOWIEC GDAŃSK - Naprzód Janów Katowice 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)
  • FUDEKO GAS GDAŃSK - Sabers Oświęcim 1:6 (1:1, 0:1, 0:4)
  • Opole United - Podhale Nowy Targ 4:9 (2:0, 2:3, 0:6)
  • pauzuje SMS PZHL Katowice
  • 28. kolejka
  • STOCZNIOWIEC GDAŃSK - Naprzód Janów Katowice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
  • FUDEKO GAS GDAŃSK - Sabers Oświęcim 6:4 (1:0, 4:2, 1:2)
  • Opole United - Podhale Nowy Targ 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
  • pauzuje SMS PZHL Katowice

Playoff

Półfinały

Sabers Oświęcim 0
Podhale Nowy Targ 2
Fudeko GAS Gdańsk 0
Naprzód Janów Katowice 2

Finał

Naprzód Janów Katowice
Podhale Nowy Targ

Opinie (13) 4 zablokowane

  • dobre z tym Łopuskim

    widać że prezes Kostecki działa

    identycznie było rok temu Drzewiecki miał podpisać nowy kontrakt albo wypadł z kadry. Nie podpisał i na mistrzostwa nie pojechał

    Teraz Łopuski wychylił się, że chce jechać do Niemiec i od razu trafił w kadrze na rezerwę.....

    szkoda bo i tak w Gdańsku nie zostanie

    • 0 0

  • mlodzi

    ostatnio we wtorek bylem na meczu i juniorzy mlodszi spokojnie mogli by grac...

    widac ze maja zapal, chec i wole walki...

    balcewicz, surgot, prygon, ziolkowski...

    • 0 0

  • No i pewnie pograją w pierwszej drużynie, rok albo dwa, po czym znęceni kasą pójdą do innej drużyny. Jeszcze trochę i już nie będzie klubu w którym nie gra wychowanek Stoczni...

    • 0 0

  • Jaki Balcewicz,Surgot!Pierwszy miał szanse w poprzednim sezonie i co wodo sodowa,drugi ciągle niezadowolony z gry kolegów.A w pierwszej na tao nie ma czasu.jedyny Ziółek jest przydatny

    • 0 0

  • moze i masz racje z woda sodowa, ale nadaje sie do gry...

    moze wyciagnal wnioski z tego ze teraz musi grac w juniorach, a co do surgota to niewiem nieznam go za dobrze, ale gra dobrze

    • 0 0

  • wjazd na mecz 20 marca za free?

    • 0 0

  • DLACZEGO TAK WCZEŚNIE GRAJĄ Z TORUNIEM...LEPIEJ NA GODZ 18

    • 0 0

  • może niech wpadną do Rydzyka po błogosławieństwo na przyszły sezon

    • 0 0

  • Już mają błogosławieństwo Jankowskiego. Henryka, żeby nie było.

    • 0 0

  • Akurat znam wszystkich juniorow mlodszych starszych i seniorow bo z nimi gralem

    powiem jedno Balcer niech sie na szachy przepisze bo kariery jako hokeista nie zrobi, Surgot jest pracowity i dokladny , dobry z niego bedzie w przyszlosci zawodnik ,a jezeli chodzi o ziólka to przereklamowany jest tak jak strużyk no ale coż życie......

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.