- 1 Lechia gotowa na transferowe rekordy (80 opinii)
- 2 Duński żużlowiec wie, że liczą się play-off (4 opinie)
- 3 Kiedy derby Arka - Lechia w 1. Lidze? (88 opinii)
- 4 Hit transferowy w Lotto Superlidze
- 5 Piąta wygrana Arki II. Stoczniowiec w IV lidze (27 opinii)
- 6 Niezwykły powrót rugbistów. Ogniwo o złoto (15 opinii)
Przyszłość VBW niepewna. Anna Jakubiuk została bo Gdynia dla niej jest jak dom
27 kwietnia 2026
(12 opinii)VBW Gdynia rozbita przez mistrzynie Euroligi. Porażka różnicą prawie 50 punktów
VBW Gdynia
W trzecim meczu Euroligi kobiet VBW Gdynia w Polsat Plus Arena przegrała z ZVVZ USK Praga 51:97 (10:24, 20:23, 10:29, 11:21). Na półmetku fazy grupowej gdynianki mają bilans 0:3.
VBW: Banaszak 19 (3x3), Hebard 8, Jakubiuk 6, Ekh 5 (1x3), Wrzesiński 5 (8 as.) - Maj 6 (2x3), Pawłowska 2, Zalewska, Wysocka, Gilmajster
ZVVZ USK: Ayayi 18 (2x3, 6 zb., 8 as.), Hof 18 (10 zb.), Astier 16 (1x3, 7 as.), Cechova 12 (6 zb.), Malikova 9 (1x3) - Chen 10 (7 zb., 10 as.), Timpson 8, Pribylova 2, Petlanova 2, Javanska 2
Kibice oceniają
-
3.78 (27 ocen) -
Martins Zibarts (Trener)3.76 (21 ocen) -
3.70 (27 ocen)
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom VBW Gdynia do meczu z aktualnym mistrzem Euroligi przystąpiła bez Stephanie Jones. Zgodnie z zapowiedziami poza składem meczowym była Karolina Ułan.
Ograniczona rotacja utrudnia rywalizację. VBW Gdynia poległa pierwszy raz w lidze
Pauline Astier już po 3 sekundach otworzyła wynik meczu. Mathilda Ekh próbowała dwa razy rzucać za trzy, ale obie próby odbiły się do obręcz. Po pierwszym gdynianki zanotowały zbiórkę w ofensywie co w poprzednich spotkaniach było rzadkością. Przyjezdne punktowały spod kosza po 86 sekundach prowadząc 6:0. Pierwsze punkty dla VBW zdobyła Ruth Hebard po prawie dwóch minutach gry. W odpowiedzi za trzy trafiła Valeriane Ayayi. Za trzecim razem wreszcie za trzy trafiła Ekh (5:9). Przed upływem czterech minut dwa przewinienia osobiste miała Liliana Banaszak. Po jej rzucie w 6. minucie gdynianki traciły do rywalek tylko punkt (8:9), ale natychmiast "trójką" odpowiedziała Ayayi. Podopieczne trenera Martinsa Zibartsa miała duże problemy ze skutecznością. Przed 8,5 minuty trafiły cztery z gry, miały tyle samo przewinień, i przegrywały 10:20. Mistrzynie Euroligi były bezlitosne i po 10 minutach prowadziły 24:10. W pierwszej kwarcie gdynianki trafiły 4 z 17 rzutów, w tym 2 z 10 za trzy. Przyjezdne z 16 rzutów trafiły 11.
VBW Gdynia miała za mało argumentów. Druga porażka w Eurolidze
Pierwsze punkty w drugiej kwarcie zdobyła Banaszak. Przyjezdne szybko odpowiedziały serią 5:0 (29:13). Skuteczna w gdyńskiej ekipie była Banaszak, która dwa razy z rzędu trafiła za trzy (19:31). Po trafieniu Ruth Hebard VBW zmniejszyła straty do 10 punktów (21:31). Czeszki kontrolowały wydarzenia na parkiecie i ich przewaga wzrosła do prawie 20 punktów (47:28). Celny rzut Hebard zmniejszył stratę VBW do 17 punktów po 20 minutach (30:47).
VBW Gdynia w Eurolidze podejmie dobrze znanego rywala. 13 lat od ostatniej rywalizacji
Pierwsze punkty w drugiej połowie po ładnej akcji zdobyła Banaszak, ale potem piłka po rzutach gdynianek nie wpadała do kosza. Z trafianiem nie miały problemu rywalki, które wyszły na ponad 20-punktowe prowadzenie (53:32). Drużyna gości spokojnie dokładała kolejne punkty i różnica zbliżała się do różnicy 30 punktów, którą Czeszki osiągnęły po trafieniu w 39. minucie (70:40). Wynik w gdyńskiej ekipie trzymała Banaszak, która zdobyła prawie punktów dla mistrzyń Polski w ciągu 30 minut (17 z 40). Trafienie w ostatniej sekundzie trzeciej kwarty dały Czeszkom rekordowe prowadzenie różnicą 36 punktów (76:40).
VBW Gdynia wraca na właściwe tory. Przekonująca wygrana z Energą Toruń
Czwarta kwarta to było powolne zbliżanie się drużyny gości do przewagi różnicą 40 punktów i osiągnęły ją w 34. minucie. Rzadkie były momenty radości dla gdyńskich kibiców. Jednym z nich był trafiony rzut Karoliny Maj za trzy punkty (49:90). Gdynianki osiągnęły granicę 50 punktów dzięki rzutom osobistym Barbory Wrzesiński (51:93). Ostatecznie mistrzynie Polski przegrały różnicą 46 punktów. To o 10 punktów gorzej niż porażka z tą samą drużyną prawie 14 lat temu również w Gdyni. Wówczas przyjezdne wygrały 102:66.
3. kolejka
VBW Gdynia - ZVVZ USK Praha 51:97 (10:24, 20:23, 10:29, 11:21)
Spar Girona - Tango Bourges Basket 92:62 (24:16, 30:15, 24:11, 14:20)
Tabela po 3 kolejce
1. Spar Girona 3 3 0 6 253:175
2. ZVVZ USK Praha 3 2 1 5 234:183
3. Tango Bourges Basket 3 1 2 4 191:226
4. VBW GDYNIA 3 0 0 3 161:255
W kolejnych kolumnach: mecze, wygrane, przegrane, punkty, małe punkty
Drużyny z trzech pierwszych miejsc zagrają w drugiej rundzie Euroligi. Czwarta drużyna w grupie zagra w 1. rundzie play-off EuroCup Kobiet.
Typuj wynik meczu
Jak typowano
| 67% | 104 typowania | VBW Gdynia | |
| 0% | 0 typowań | REMIS | |
| 33% | 51 typowań | ZVVZ USK Praga |
Kluby sportowe
Wydarzenia
Tabela końcowa
| M Z P Bilans Pkt. | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotto AZS UMCS Lublin | ||||||
| 2 | Enea AZS Politechnika Poznań | ||||||
| 3 | KSSSE Enea AJP Gorzów Wielkopolski | ||||||
| 4 | Ślęza Wrocław | ||||||
| 5 | MB Zagłębie Sosnowiec | ||||||
| 6 | Energa Toruń | ||||||
| 7 | Wisła Kraków | ||||||
| 8 | VBW Gdynia | ||||||
| 9 | Contimax MOSIR Bochnia | ||||||
| 10 | SKK Polonia Warszawa | ||||||
| 11 | Artego Bydgoszcz | ||||||
| 12 | Isands Wichoś Jelenia | ||||||
ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-12, będą uczestniczyć w Etapie 2 – mecze o ustalenie końcowej kolejności na miejscach 9-12.
ETAP 2, PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
zwycięzcy zagrają w II rundzie o miejsca 1-4. Pokonani kończą rywalizację w sezonie i są sklasyfikowani na miejscach 5-8 w kolejności miejsc zajętych w Etapie 1
II runda – półfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 – 3/6
zwycięzcy zagrają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce
III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż (1-1) gospodarzem pierwszego meczu jest zespół sklasyfikowany w tabeli po
Etapie 1 na niższym miejscu
III runda – finał - do trzech zwycięstw (2-2-1)
ETAP 2, mecze o miejsca 9-12
I runda – mecz i rewanż (1-1)
w parach 9/12 oraz 10/11, gospodarzem pierwszego meczu jest zespół sklasyfikowany w tabeli po Etapie 1 na niższym miejscu
II runda – mecz i rewanż (1-1)
zwycięzcy z I rundy zagrają o 9 miejsce,, pokonani z I rundy zagrają o 11 - gospodarzem pierwszego meczu jest zespół sklasyfikowany w tabeli po Etapie 1 na niższym miejscu
Żaden zespół nie traci prawa gry w OBLK w sezonie 2026/2027.
- Ćwierćfinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
- KSSSE Enea AJP Gorzów Wielkopolski - VBW Gdynia 3:0 (87:75, 84:66, 98:66)
- Lotto AZS UMCS Lublin - Wisła Kraków 3:0 (98:55, 66:57, 60:51)
- Ślęza Wrocław - Energa Toruń 3:0 (88:70, 80:57, 75:63)
- Enea AZS Politechnika Poznań - MB Zagłębie Sosnowiec 3:1 (74:56, 82:49, 71:74, 82:74)
- Pófinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
- Lotto AZS UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 3:0 (85:69, 89:60, 82:70)
- KSSSE Enea AJP Gorzów Wielkopolski - Enea AZS Politechnika Poznań 2:3 (72:61, 69:74, 56:85, 76:66, 60:80)
- Finały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
- Lotto AZS UMCS Lublin - Enea AZS Politechnika Poznań 3:1 (76:68, 86:71, 58:76, 82:77)
- O 3. miejsce (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej sklasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
- Ślęza Wrocław - KSSSE Enea AJP Gorzów Wielkopolski 0:2 (63:77, 65:70)
- Mecze o miejsca 9-12
- I runda (gospodarzem meczu była drużyna wyżej sklasyfikowana po rundzie zasadniczej)
- SKK Polonia Warszawa - Artego Bydgoszcz 89:86
- Contimax MOSIR Bochnia - Isands Wichoś Jelenia Góra 100:91
- Play OUT (o 11 miejsce)
- Artego Bydgoszcz - Isands Wichoś Jelenia Góra 111:87
- Play OUT (o 9 miejsce)
- SKK Polonia Warszawa - Contimax MOSIR Bochnia 88:95
- Żaden zespół nie stracił prawa gry w OBLK w sezonie 2026/2027.
Playoff
Ćwierćfinały
| KSSSE Enea AJP Gorzów Wielkopolski | |
| VBW GDYNIA |
| Enea AZS Politechnika Poznań | |
| MB Zagłębie Sosnowiec |
| Lotto AZS UMCS Lublin | |
| Wisła Kraków |
| Ślęza Wrocław | |
| Energa Toruń |
Półfinały
| KSSSE Enea AJP Gorzów Wielkopolski | |
| Enea AZS Politechnika Poznań |
| Lotto AZS UMCS Lublin | |
| Ślęza Wrocław |
Finał
| Lotto AZS UMCS Lublin | |
| Enea AZS Politechnika Poznań |
Opinie wybrane
-
2025-10-22 20:36
Czeszki pokazały trochę koszykówki. (1)
Śmieszne jest to typowanie zwycięzcy meczu. Przyjeżdża mistrz Euroligi a typowane jest zwycięstwo VBW, mimo słabych poprzednich zawodów. DrużynaVBW nie wygląda dobrze. Brak energii, brak zwykłych uśmiechów. Coś się dzieje tylko my kibice nic nie wiemy. Na dzisiaj to nie jest drużyna tylko zbieranina zawodniczek. Bardzo sympatyczne, na niezłym sportowym poziomie zawodniczki a drużyny nie ma. Panie prezesie Witkowski, co się dzieje?
- 11 1
-
2025-10-22 21:17
Tak też zauważyłem brak jakichkolwiek integracji , chemii. Tak nie buduje się drużyny .
- 4 0
-
2025-10-23 07:06
(2)
Wczoraj same porażki w pucharach - Sosnowiec i Lublin też przegrały swoje mecze - obie ekipy z zespołami z Hiszpanii. A dzisiaj porażki mogą zaliczyć Ślęza (w Szwajcarii z dobrze spisującym się Fribourgiem, który pokonał francuskie Villeneuve) i Gorzów (w Grecji z faworyzowanym Athinaikosem).
- 2 0
-
2025-10-23 08:33
(1)
Więcej ograniczeń, u23 itd. Nie widać i tak plusów tego, a po skończeniu 23 lat wyjazd za granicę do drugoligowych klubów. Poziom zawodniczki idzie w dół, nie łapie się do reprezentacji, ale przynajmniej pewnie zarobi i spędzi czas w cieplejszym klimacie. I taki jest los prawie wszystkich. Chyba nie tędy droga, raczej potrzebne lepsze szkolenie od początku. Ci w pzkosz chyba to widzą.
- 2 1
-
2025-10-23 11:21
Rodzime zawodniczki mają w nosie to uprzywilejowanie krajowych koszykarek. Liga staje się coraz słabsza również z tego powodu, że wartościowe zawodniczki zagraniczne coraz rzadziej decydują na grę w Polsce, bo trójką czy czwórką stranieri nie pogra się za długo w pucharach. Jeszcze nie tak dawno OBLK była uważana za czwartą pod względem siły ligę w Europie, a obecnie to co najwyżej 7-8 pozycja z widokami na dalszy spadek obserwując jak zaczyna się rozwijać np. ekstraklasa w Grecji.
- 2 0
-
2025-10-23 10:56
(3)
Pamietam czasy jak kupowalem bilety tydzien przed na eurolige. Nasze zawodniczki Smith Dydek Penicheiro I wczesniej Campbell Melvin przynosily chlube temu klubowi. Wiedzialem ze jak zaplacę za bilet to zobacze mecz na poziomie. Wczoraj stwierdzilem ze odpuszcze i zobacze mecz ja youtube. I nie zaluję . Dramat i tyle. 2 zawodniczki nie sa w stanie
Pamietam czasy jak kupowalem bilety tydzien przed na eurolige. Nasze zawodniczki Smith Dydek Penicheiro I wczesniej Campbell Melvin przynosily chlube temu klubowi. Wiedzialem ze jak zaplacę za bilet to zobacze mecz na poziomie. Wczoraj stwierdzilem ze odpuszcze i zobacze mecz ja youtube. I nie zaluję . Dramat i tyle. 2 zawodniczki nie sa w stanie powalczyc z mistrzem euroligi. Faktucznie jak tu niektorzy napisali nasze przepisy o Polkach w skladzie nie ulatwiaja kompletowania kadry ale w nazym przypadku nawet miejsca dla zawodniczek zagranicznych są slabo wykorzystane ( Wrzesiński ,Ekh) Kontraktowanie zawodniczki typu Pawlowska to juz wogole dramat. Moze sobie podac ręke z Bazan i Wesolowską.Nikt w klubie sie nie uczy na bledach. A jezelj chodzi o niby brak kasy i niepłacenie zawodniczkom to wątpie zeby taki fakt miał miejsce juz na początku sezonu. Jeszcze kwestia Podgórnej. Za czas spedzony w Gdyni podziekowanie sie nalezy ale wieszanie jej koszulki to chory pomysl bo zaslug dla tego klubu nie miala zadnych.
- 3 1
-
2025-10-23 19:44
. A jezelj chodzi o niby brak kasy i niepłacenie zawodniczkom to wątpie zeby taki fakt miał miejsce juz na początku sezonu.niestety to jest fakt, zaległości za poprzedni i ten sezon.
- 0 0
-
2025-10-23 13:51
Wtedy było dużo kasy na budowanie zespołu i pełne trybuny. Fajnie to wyglądało. Bez większego sponsora nie ma co liczyć, że to się zmieni.
- 1 0
-
2025-10-23 13:49
Ja wczorajszy oglądałem na YouTube i jak będzie Lublin na necie transmisja, tak samo. I w przyszłym tygodniu Girona też oglądam w necie.
- 3 0
-
2025-10-22 22:52
(1)
Naprawdę 2/3 typujących wierzyło w dzisiejszą wygraną z Pragą? To chyba byli zagorzali fani science fiction najdelikatniej rzecz ujmując.
- 10 0
-
2025-10-23 20:28
Jako milosnik science-fiction wypraszam sobie takie pomówienia. Raczej fani komedi romantycznych lub filmów dla młodzieży. Ewentualnie rodziny zawodniczek.
- 0 0
-
2025-10-23 23:03
Mało kibiców (2)
Skąd tak mała ilość kibiców? Wczoraj było może trochę ponad 100 osób. Przecież to nie był przeciwnik z kapelusza.
- 0 0
-
2025-10-23 23:17
(1)
Od wielu lat jest mało, a że jest jeszcze transmisja, to niektórzy wolą w domu obejrzeć. Jeszcze innym pewnie szkoda kasy np. 20zl x 5 meczów u nas w ciągu ponad 2 tygodni to 100zł wydatku. Rodzina 4 osobowa?
- 0 0
-
2025-10-24 09:31
Organizacja w klubie jest na żałosnym poziomie a to nie przyciaga kibiców. Socjale klubu dogorywają a w tych czasach to wielki błąd. Tak to jest jak klubem zarządza człowiek który mysli że koszykówka dzisiejsza jest taka sama jak ta 20 lat temu.
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
