stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VIII bieg charytatywny Północny Pomaga (23 opinie)

Piękna tradycja zobowiązuje! Już po raz ósmy spotkamy się, aby wspólnie biec i pomagać. 20 września 2025 roku w Gdańsku odbędzie się VIII Bieg Charytatywny PÓŁNOCNY POMAGA. Od 2018 roku wolontariusze Makroregionu Północnego Fundacji Santander zorganizowali 7 edycji tego wyjątkowego wydarzenia. Wzięło w nich udział ponad 11 200 osób, a łączna kwota wsparcia dla Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku wyniosła aż 507 tys. zł. Dzięki temu możliwa była budowa Centrum Opieki Wytchnieniowej oraz wsparcie bieżącej działalności Fundacji Hospicyjnej, na rzecz podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza

Informacja od organizatora


UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM - 20.09.2025 SOBOTA
W dniu 20.09.2025 (sobota) w godzinach 10 - 14 na terenie Gdańska na ulicach: Al. Grunwaldzka, Al. Zwycięstwa, 3 Maja Giełguda, wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

Z tego powodu od godziny 10.00 do godziny 14.00 wyłączony będzie SKRAJNY PRAWY PAS RUCHU. Bardzo prosimy o zaplanowanie wyjazdu pojazdami z posesji przed godziną 10 lub po godzinie 14.00. Za utrudnienia przepraszamy!
Organizatorzy
VIII Biegu Charytatywnego Północny Pomaga

W tym roku biegnąc - zbieramy środki na remont stacjonarnego Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, które od 22 lat towarzyszy dorosłym i dzieciom w najtrudniejszych momentach życia. Każdego dnia zespół lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psycholożek walczy o godność i komfort pacjentów.



Cel: Zbiórka środków na remont Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku

Dwie formuły udziału:
- Bieg stacjonarny w Gdańsku - dystans 7,4 km, z pomiarem czasu lub marszobieg (start: godz. 11:00, limit: 1000 osób)
- Bieg wirtualny - dystans 7,4 km, dowolna aktywność fizyczna, brak limitu uczestników

Trasa
Trasa


Rejestracja do:

16.09.2025 (bieg stacjonarny)
19.09.2025 (bieg wirtualny)

Nie biegniesz? Pomóż!
Wesprzyj zbiórkę darowizną - szczegóły na stronie Fundacji Santander.
alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
Opłata startowa za VIII Bieg Charytatywny Północny Pomaga
- za osobę pełnoletnią 50 zł lub więcej, wg uznania
- bezpłatnie - dzieci i młodzież do 18. roku życia

Opinie (23) 3 zablokowane

  • (1)

    Biegać, to do lasu..

    • 49 12

    • Po co biegać po lesie, żeby straszyć zwierzęta i zakłócać ciszę. Mój pies ucieszył by z takiego biegacza. Lubi biegać razem z nimi i podgryzać kosteczki

      • 1 3

  • moze na to hospicjum w kosciolach zbierajcie zamiast miasto paralizowac (1)

    • 48 13

    • Właśnie, idźcie na hospicjum zbierać

      Zamiast wsiadać do tych samochodów i miasto korkami blokować

      • 3 10

  • Gosc (2)

    Przecież każdy może dokonać dowolnej wpłaty na dowolny cel jeśli ma rachunek bankowy, trzeba w tym celu paraliżować miasto ?

    • 51 7

    • Tu nie chodzi o pomaganie, zbieranie darów, wpłaty.
      Tutaj chodzi o możliwość polansowania się i porobienia foteczek na insta. Gdyby tak zakazać uczestnikom i widzom oraz organizatorom możliwości nagrywania i robienia zdjęć to frekwencja spadła by o bardzo sporą część.

      • 10 2

    • Też nie rozumiem tego typu imprez. Chyba, że na numerach startowych są reklamy firm, które dodatkowo wpłacają jakieś kwoty i chcą, żeby bieg odbywał się głównymi ulicami miasta i przypadkowi widzowie zobaczyli te napisy. To myślę, że sporą kasą mogą zarabiać panowie w spódniczkach i perukach na szpilkach, których popularnej nazwy nie wymienię ze względu na cenzurę, bo ich parady przyciągają tłumy reporterów a potem są publikowanie zdjęcia na portalach i gazetach.

      • 0 3

  • Jezu, znowu jakieś biegi... (2)

    • 36 8

    • Tylko nie to (1)

      Ktoś inny zablokuje miasto niż kierowcy.

      • 2 9

      • "Miasto" nie jest blokowane geniuszu. Blokowane są zawsze ale to zawsze drogi w mieście.
        Cóż za problem zorganizować biegi, ale po chodnikach? Przecież bieg to szybszy chód, a do czego służy chodnik wskazuje sama nazwa. Do tej pory nie usłyszałem żadnego dobrego argumentu by biegi "musiały" zawsze odbywać się na jezdniach przeznaczonych pod samochody.

        • 7 1

  • sadyzm organizatorow wobec mieszkancow i pracujacych.

    • 35 5

  • To nie akcja charytatywna a deb...zm.

    W Trójmieście mieszkają nie tylko fanatycy biegów. Może już warto zacząć szanować innych?

    • 37 8

  • jak ktoś ma samolot o 15 (1)

    to przed 10 ma już dygać na lotnisko? może się przebiegnie, będzie akurat na czas

    • 21 6

    • może pojechac inną drogą

      Ludzie czytam te wasze komentarze... bezduszni egoiści, którzy nie widzą dalej niż czubek własnego nosa. Obojętność.. wstydźcie się

      • 1 2

  • Ile mln zł miasto zarobi na tym biegu? Mam nadzieje, ze przynajmniej 3.

    • 10 3

  • A nie mogą biec w lesie?

    Te wszelkie akcje charytatywne realnie nie mają sensu.

    • 12 4

  • Może niech sobie pobiegają w sobieszewie ?

    • 12 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

12.06 g.20.15
Dziki Warszawa
13.06 g.13.30
PGE Edach Budowlani Lublin
14.06 g.14.00
Trans MF Landshut Devils
20.06 g.14.00
Awenta Pogoń Siedlce
20.06 g.18.00
09.06 g.19.00
06.06 g.17.00
06.06 g.16.00
Orlen Orkan Sochaczew
05.06 g.18.00
POLSKA (K)
Francja (K)
02.06 g.18.00
Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.