Wydarzenie

Młynarski Plays Młynarski / Świętojańskie Świętowanie

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
23 czerwca 2017 (piątek)
godzina:
19:00
miejsce:

Centrum Św. Jana  mapa

adres:
Gdańsk, Świętojańska 50
organizator:
NCK
bilety:
60 zł , ulgowy 40 zł
PATRONAT

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na koncert ŚWIĘTOJAŃSKIE ŚWIĘTOWANIE MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI feat. GABA KULKAZagrają:
Gaba Kulka, vocal
Jan Młynarski, perkusja
Wojciech Traczyk, bass
Piotr Zabrodzki, instrumenty klawiszowe

Podczas wieczoru w Centrum św. Jana usłyszymy m. in. "Lubię Wrony", "Nie Ma Jak U Mamy" czy "La Valse Du Mal"," Jesteśmy na wczasach" Gaba Kulka i Jan Młynarski po niespełna trzech latach przerwy jednoczą siły przy wspólnym projekcie własnych interpretacji piosenek Wojciecha Młynarskiego.

W październiku 2010 roku nakładem Mystic Production na rynku ukazała się płyta zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. "Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację". Formacja dała koncerty na scenach całej Polski, uświetniła galę rozdania Paszportów Polityki 2010, była nominowana do Fryderyka w dwóch kategoriach i odebrała bardzo pochlebne recenzje w prasie muzycznej.

Po dłuższej przerwie w działalności na polu repertuaru Wojciecha, Jan Młynarski wraz z Gabą Kulką przygotował wyjątkowy program, w którym nie zabraknie słynnych i ważnych tekstów, jako najważniejszego komponent, improwizacji, jazzu, zabawy formą i całkowicie nowego, czasami niepokornego spojrzenia na twórczość mistrza.

Obok Gaby Kulki i Jana Młynarskiego na perkusji zagrają wybitni przedstawiciele warszawskiej niezależnej sceny improwizowanej, członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski, Wojciech Traczyk - kontrabas i Piotr Zabrodzki - pianino akustyczne, elektronika. Tak więc artyści wykonają kolejną muzyczną woltę adaptując swoje dotychczasowe interpretacje z sześcioosobowego składu na trio plus wokal.

Jan Młynarski o projekcie:
"Sięganie po klasykę ma sens tylko wtedy gdy się ją rozumie, niekoniecznie obiektywnie, i gdy wiadomo co chcemy powiedzieć odbiorcy reinterpretując znane lub bardzo znane utwory. Gaba oprócz tego, że świetnie śpiewa, jest muzykiem dużego formatu a więc dzięki niej Wojtkowi i Piotrowi udaje nam się nie tylko odkrywać twórczość Młynarskiego na nowo ale też uwypuklić walor muzyczny wzbogacając go o improwizację, żonglowanie konwencją i formą. To właśnie sprawia, że projekt Kulka/Młynarski jest godny uwagi i autentyczny, gdyż działa w oparciu o pojęcia, które zawsze były bardzo ważne dla samego autora nadając im jednocześnie zupełnie nowy kierunek"
koncerty
bilety 18 zł
Kup bilet
Sébastien Daucé

15 grudnia 2017 (piątek) godz. 20:00

koncerty
bilety 70 - 100 zł
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez