• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Traffic Design 6,5: Dowody Zbrodni

Zapraszamy na przejściową edycję Traffic Design 6.5, która jest jednocześnie podsumowaniem naszych dotychczasowych działań i zapowiedzią kolejnych edycji w nowej formule biennale.

Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentujemy metaloplastyczną realizację artystyczną, spotkamy się z Wami, podczas dyskusji o sztuce w przestrzeni modernistycznego miasta. Otworzymy również wystawę, będącą zbiorem inspiracji naszych działań na kolejne lata.

18:00 DYSKUSJA

Panel przybierze formę prezentacji przygotowanych przez zaproszonych przez nas gości zakończonych wspólną rozmową.

dr Monika Wróbel - Miejsce sztuki współczesnej w przestrzeni miasta
Maciej Bychowski - Otwarta Galeria. Formy Przestrzenne w Elblągu
T.B.A - Dekoracje i detal w architekturze modernistycznej

20:00 WERNISAŻ WYSTAWY DOWODY ZBRODNI

Podczas wystawy zaprezentujemy artystyczną fotografię modernistycznych dekoracji z całej Polski, których przykłady zebrali Jacek Wielebski i Rafał Kołsut.

Pomimo programowej rezygnacji z ornamentu, architektura modernistyczna nie wyrzekła się zdobień i choć modernizm nazywany jest stylem międzynarodowym, to zróżnicowanie także na poziomie dekoracji widać nawet w skali kraju.

Gromadząc przykłady ornamentu, szukamy również inspiracji do kolejnych działań festiwalowych. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie jak projektować elementy użytkowe i dekoracyjne, z jakich środków korzystać, by wciąż dobrze wpisywać się w estetykę modernizmu. Zebrany materiał chcemy przekazać artystom jako surowiec do twórczego przekształcania, by jak w soczewce, w Gdyni móc rozwijać i realizować sztukę i design według klucza modernistów.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Gdynia.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

W 1994 doszło w Gdańsku do wypadku autobusu, w którym zginęły 32 osoby. W której dzielnicy doszło do katastrofy?