- 1 Spa sensoryczne podbija Trójmiasto (5 opinii)
- 2 Róża Wiatrów: bal w klimacie lat 20. i 30. (34 opinie)
- 3 Szafa kapsułowa to nie trend, to strategia (11 opinii)
- 4 Pięć szefowych kuchni, jedna kolacja (6 opinii)
- 5 Doradza markom modowym na dwóch kontynentach
- 6 Zostawił Paryż dla Sopotu
Moda ponownie zaskoczy. Co będziemy nosić wiosną i latem?
Sezon wiosna-lato 2025 ożywia m.in. styl z lat 90., boho, a także safari w nowoczesnej odsłonie. Projektanci stawiają również na płócienne koszule, sukienki z paskiem oraz naturalną paletę kolorystyczną. Co jeszcze będzie królować w damskiej modzie w najbliższych miesiącach?
- Co w tym sezonie będzie modne?
- Jaka paleta kolorystyczna i jakie kroje?
- Co wraca do mody?
- Na jakie dodatki postawić?
Co w tym sezonie będzie modne?
- W sezonie wiosna-lato 2025 moda podąża ścieżką intrygujących kontrastów oraz świadomych wyborów. To sezon, gdzie prym wiedzie indywidualizm - nie ma jednej obowiązującej estetyki, są za to nieskończone możliwości budowania własnej narracji poprzez ubrania. Na co warto zwrócić uwagę? Na warstwy z charakterem. Warstwowość jest praktycznym rozwiązaniem, ale też kluczem do sylwetki tego sezonu. Transparentne tkaniny nakładane na siebie tworzą efekt lekkości i głębi, a zestawianie różnych faktur i długości daje przestrzeń do kreatywności - mówi Joanna Jasińska-Klamrowska, stylistka współpracująca z Centrum handlowym Riviera.
Koniec metek "damskie" i "męskie"? Kobiety coraz chętniej wybierają męskie ubrania
Wraca styl safari z naturalnymi odcieniami i funkcjonalnymi krojami. Ma on współgrać z romantycznymi detalami, jak bufiaste rękawy czy nawet hafty.
- Można zauważyć także wyraźny wpływ stylu safari - płócienne koszule z kieszeniami, sukienki przewiązywane paskiem, naturalne tkaniny i paleta beżu i oliwki. Ten funkcjonalny nurt równoważy powracający do nas w tym sezonie romantyzm: bufiaste rękawy, delikatne hafty, lejące się materiały i subtelne przezroczystości, które intrygują - dodaje.
Jaka paleta kolorystyczna i jakie kroje?
Wiosna-lato 2025 to urzekające połączenie nostalgii lat 60. i 70. z geometrycznymi formami i oversize'owymi sylwetkami, które nadają modzie niepowtarzalny charakter. Wśród odważniejszych akcentów królują energetyczne kolory: neonowa pomarańcz, elektryczny błękit i soczysta limonka, które wnoszą do stylizacji dynamikę.
- Trendy, które możemy zobaczyć w Patrizia Pepe w sezonie wiosna-lato 2025, to kolory: brąz, błękit, pomarańcz, czerwień. Styl boho ponownie będzie z nami w tym sezonie, ale też minimalizm. Warto postawić na dodatki, takie jak: biżuteria kolorowa i bardzo błyszcząca - mówi przedstawicielka Patrizia Pepe.
Za to MaxMara stawia na niebieski.
- MaxMara w sezonie wiosenno-letnim prezentuje kolekcję inspirowaną nauką i matematyką. Kolekcja nosi nazwę "Science and Magic", a dyrektor artystyczny marki Ian Griffiths czerpie inspirację z twórczości matematyczki i filozofki Hypatii z Aleksandrii. Kluczowe kolory kolekcji to kryształowa biel, beż, głęboki niebieski, miedziany i czekoladowy brąz oraz srebro, które mieni się niczym tlenek azotu - mówi przedstawicielka salonu MaxMara.
- Paleta barw tej wiosny to świadome balansowanie między harmonią a akcentem. Dominuje biel w wielu odcieniach - od kredowej po mleczną - oraz zgaszone pastele: pudrowy róż, pistacja. Towarzyszą im ziemiste tony - piaskowy, terakota, odcienie szlachetnego taupe - czyli mieszanki beżu i szarości z kroplą brązu oraz oliwka, którą osobiście uwielbiam i w kontekście lata uważam za doskonały wybór.
Całość dopełniają energetyczne akcenty w postaci limonkowej zieleni, mandarynkowej pomarańczy czy głębokiej ultramaryny. Kolor nie dominuje - raczej powinien być stosowany jako uzupełnienie. Nie zapominajmy także o kolorze roku wybranym przez Instytut Pantone - mocha mousse. To plastyczny kolor, który przepięknie współpracuje z bielą oraz czekoladą, jednakże najbardziej zaskakujące efekty powstają przy połączeniu go z tak modnym masełkowym, subtelnym odcieniem żółci. Spróbujcie koniecznie - mówi stylistka Joanna.
Kawowy mus najważniejszym kolorem roku
Co wraca do mody?
Wiosna-lato 2025 ożywi boho w nowej formie, odchodząc od festiwalowego chaosu na rzecz harmonii inspirowanej naturą. Równolegle wciąż modne są fasony i nastroje ubraniowe z lat 90. z ich minimalistyczną precyzją: slip dress na cienkich ramiączkach, neutralne palety i dopracowane fasony oraz oversize'owe garnitury i przeskalowana biżuteria.
- Boho wraca, ale w zupełnie nowej, czystszej odsłonie. Już nie jako festiwalowy miks frędzli i wzorów, lecz konkretny styl inspirowany naturą. Długie sukienki z naturalnych tkanin, ręcznie robione detale, plecione torebki, w otoczeniu subtelnej biżuterii - wszystko w tonach ziemi i harmonijne. Równolegle rozwija się nurt czerpiący z estetyki lat 90. - proste, dopracowane fasony, neutralna paleta kolorów i wyraźne nawiązania do klasyki. Zostają z nami tak modne w poprzednim roku sukienki typu slip dress na cienkich ramiączkach. Oversize'owe garnitury nadal nam towarzyszą, lecz tegoroczne wersje są delikatniejsze, z bardziej miękkich i lejących tkanin niż dotychczas. Całość jest dość surowa w wyrazie. I tak jak w latach 90. - skomponowane z przeskalowaną biżuterią tworzą zaskakujący efekt, którego nie sposób przeoczyć - dodaje Joanna Jasińska-Klamrowska.
W tym sezonie kroje i fasony będą łączone też z architektoniczną wręcz precyzją, ale dodając kobiecości. Trójwymiarowe konstrukcje - inspirowane asymetrią - będą nadawać trenczom i żakietom charakter, a geometryczne cięcia i ostre linie podkreślą nowoczesną estetykę. Długie, kolumnowe sukienki i spódnice znane z prostoty wzbogacą subtelnymi żebrowaniami i wycięciami.
- Kluczowe fasony i kroje obowiązujące w kolekcji wiosenno-letniej to trójwymiarowe konstrukcje, asymetryczne złożenia inspirowane origami, które tworzą dynamiczne formy w trenczach i żakietach. Kroje z geometrycznymi detalami, precyzyjne cięcia i wyraźne zakończenia, które podkreślają fason ubrań, nadając im nowoczesny i oryginalny charakter. A także długie kolumnowe sukienki i spódnice. Na wybiegu królują proste linie, subtelne detale, żebrowania i wycięcia, które podkreślają elegancję i kobiecość - dodaje przedstawicielka salonu MaxMara.
Na jakie dodatki postawić?
W tym sezonie dodatki to biżuteria, która idzie w stronę minirzeźb - grube bransolety, perły w nieregularnych kształtach i kolczyki, które robią wrażenie. Torebki? Raz geometryczne, raz miękkie i organiczne - od wiklinowych koszyków po zamszowe shoppery, które aż chce się nosić. Buty mają być wygodne: płaskie klapki, sandały z cieniutkimi paskami albo klasyczne loafersy.
- Dodatki odgrywają kluczową rolę w kolekcji, podkreślają charakter stylizacji. Buty: sandały skórzane, na płaskiej podeszwie lub na obcasie. Torebki: Marine Bag, to ikona elegancji i funkcjonalności. W kolekcji wiosenno-letniej występuje zarówno model skórzany, jak i połączenie skóry z tkaniną. Są dostępne różne warianty kolorystyczne, jak również różne wielkości. Biżuteria - proponujemy naszyjniki z wisiorkami oraz długie kolczyki z kolorowymi kamieniami - dodaje przedstawicielka salonu MaxMara.
Miejsca
Zobacz także
Opinie wybrane
-
2025-04-24 17:51
Pitu pitu, trala lala. Ci, którzy są na tyle nierozsądni, że chcą być modni, będą nosić to, co im akurat producenci wcisną. Cała reszta będzie nosić to, na noszenie czego ma ochotę.
- 70 0
-
2025-04-27 09:32
Anoreksja, męskie rysy twarzy u kobiet, siadanie, chodzenie i postawa jak u lumpa z parkinsonem, najbrzydszy tatuaż jaki się da znaleść, wytarte, pomazane i pocięte ciuchy do tego za duże tak żeby je deptać brudnymi białymi butami na koturnie i ściągnięte paskiem nad pępkiem tak żeby wyrżnęło sie maksymalnie w kroczę no i oczywiście do tego czarna
Anoreksja, męskie rysy twarzy u kobiet, siadanie, chodzenie i postawa jak u lumpa z parkinsonem, najbrzydszy tatuaż jaki się da znaleść, wytarte, pomazane i pocięte ciuchy do tego za duże tak żeby je deptać brudnymi białymi butami na koturnie i ściągnięte paskiem nad pępkiem tak żeby wyrżnęło sie maksymalnie w kroczę no i oczywiście do tego czarna skóra, zielone włosy i torebka w barwach lgbt a no i kolczyk w nosie:)
To już dawno nie jest moda tylko pokazywanie ubraniami stanu psychicznego.- 0 0
-
2025-04-25 13:45
(1)
Mam nadzieję, że ludzie się otrząsną i przestaną chodzić w polbutach typu adidasy czy jak to się teraz nazywa, czytaj wiązane buty do kostek w temperaturze 30°C czy nawet 25°C
- 4 9
-
2025-04-25 14:46
Niech każdy nosi co chce! Ja noszę grube kozaki z futrem w środku przy tem 30 stopni! I co mi zrobisz trollu?
- 2 4
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
