• Lubię to Lubię to 2
  • Super Super 2
  • Trzymaj się Trzymaj się
  • Ha ha Ha ha 3
  • Wow Wow 2
  • Przykro mi Przykro mi 1
  • Wrr Wrr 4
  • Wszystkie 14

Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

280 wyświetleń 12 lipca 2025 (22 opinie)

Czy to efekt wczorajszych policyjnych kontroli kolarzy jeżdżących po Wiśniewskiego w Gdyni po jezdni?

Opinie (22) 1 zablokowana

  • Opinia do raportu

    Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

    Droga dla rowerów to dużo powiedziane (13)

    Wąskie pobocze zbierające wodę w kałużach i śmieci z jezdni

    • 19 13

    • Opinia do raportu

      Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

      (4)

      Jezdnię wcale nie są lepsze więc nie rozumiem o co lament.

      • 8 3

      • Opinia do raportu

        Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

        Czy proszenie o odseparowaną od samochodów asfaltową ścieżkę na całej długości Wiśniewskiego to dużo? (3)

        Zważywszy, że to jedyna droga rowerowa ze wszystkich dzielnic położonych na północy Gdyni za estakadą. Swoją drogą sam fakt, że nie ma żadnej legalnej możliwości przedostać się pieszo czy rowerem wzdłuż estakady między Wiśniewskiego, a Hutniczą jest absurdem

        • 6 6

        • Opinia do raportu

          Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

          dlatego znak zakazu wjazdu rowerów na estakadę z Wiśniewskiego na Hutniczą jest nielegalny (1)

          i można śmiało tam jechać na rowerze

          • 0 11

          • Opinia do raportu

            Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

            czyli idąc tym tokiem myślenia

            można sobie samemu uznać, że jakieś znaki są "nielegalne" i tak po prostu ich nie przestrzegać? xD Brawo, naprawdę

            • 9 0

        • Opinia do raportu

          Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

          Prosić można, a dostaniesz i tak tylko pasek farby od UM Gdyni.

          • 2 1

    • Opinia do raportu

      Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

      (4)

      Skoro to nie jest DDR - to rozumiem że jak wjadę tam samochodem, to nie będzie problemu?

      • 9 0

      • Opinia do raportu

        Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

        Już pewnie nieraz jechałeś (1)

        Bo przy każdej lepszej okazji zwężają i usuwają tą ścieżkę (np. Opener) nie dając rowerzystom alternatywy żeby przypadkiem nie ucierpiała Św. Przepustowość

        • 1 7

        • Opinia do raportu

          Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

          No nie jechałem. A przepustowość jest ważna, bo komunikacja w mieście jest istotna sprawą - niestety, miasto kompletnie o nią nie dba, w zasadzie to ją likwiduje wszędzie gdzie się da.

          • 5 1

      • Opinia do raportu

        Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

        (1)

        To jest pas dla rowerów. Po buspasie też jeździsz?

        • 0 1

        • Opinia do raportu

          Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

          czytanie ze zrozumieniem

          potrenuj sobie bo widać, że masz z tym chyba delikatny problem

          • 0 1

    • Opinia do raportu

      Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

      (2)

      To jest pas dla rowerów . Tam należy jechać. Niestety jest ich za mało, zwłaszcza takich jak tu-w obu kierunkach. Większość głównych ulic powinno mieć takie zamiast DDR a już zwłaszcza zamiast DDPiR.

      • 2 1

      • Opinia do raportu

        Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

        Pasy dla rowerów są beznadziejne (1)

        Dla przeciętnego Kowalskiego jazda na rowerze na takim pasie nie jest komfortowa ani bezpieczna, jak co chwilę przejeżdża obok auto. Tylko normalne asfaltowe DDR odseparowane od jezdni.

        • 2 1

        • Opinia do raportu

          Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

          Jeżeli nie ma możliwości to lepszy pas ale szeroki

          Bo kierowcy zapominają że wyprzedzanie rowerzysty na pasie rowerowym też należy robić z odstępem 1m

          • 1 1

  • Opinia do raportu

    Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

    (4)

    Nie, nie jest. Ruch prawostronny oznacza że rowerzysta ma się poruszać prawą stroną DDR, a nie DDR która jest po prawej stronie jezdni.

    • 7 4

    • Opinia do raportu

      Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

      (2)

      piszesz bzdury, rowerzysta ma się poruszać lewą stroną DDR, a nie DDR która jest po lewej stronie jezdni

      • 0 6

      • Opinia do raportu

        Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

        Tak to chyba w UK, Irlandii, albo Japonii. Swoją drogą - zauważyliście, że jak nam obiecują "drugą XXX" - to zawsze jest to kraj z lewostronnym ruchem?

        • 4 0

      • Opinia do raportu

        Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

        Ktoś tu za dużo na zmywaku w UK siedział. Mamy ruch prawostronny.

        • 3 0

    • Opinia do raportu

      Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

      No tu się akurat nie zgodzę.

      • 0 0

  • Opinia do raportu

    Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

    (1)

    Po prawej są kałuże

    • 2 5

    • Opinia do raportu

      Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

      A od kiedy kałuże pozwalają ignorować przepisu ruchu drogowego?

      • 4 1

  • Opinia do raportu

    Zobacz raport Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?

    na DDR są kałuże, na chodniku są kałuże, na jezdni w koleinach są kałuże

    więc rowerzysta dla swojego bezpieczeństwa ma pełne prawo jechać po jezdni środkiem pasa pomiędzy koleinami i ja tak zawsze jeżdżę nawet jak jest sucho, bo tam nie ma piachu

    • 4 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane