Czy jazda po drodze dla rowerów z lewej strony jest już zakazana?
280 wyświetleń 12 lipca 2025 (22 opinie)Czy to efekt wczorajszych policyjnych kontroli kolarzy jeżdżących po Wiśniewskiego w Gdyni po jezdni?
Więcej na ten temat
Opinie (22) 1 zablokowana
-
2025-07-12 14:01
Droga dla rowerów to dużo powiedziane (13)
Wąskie pobocze zbierające wodę w kałużach i śmieci z jezdni
- 19 13
-
2025-07-12 14:03
(4)
Jezdnię wcale nie są lepsze więc nie rozumiem o co lament.
- 8 3
-
2025-07-12 14:12
Czy proszenie o odseparowaną od samochodów asfaltową ścieżkę na całej długości Wiśniewskiego to dużo? (3)
Zważywszy, że to jedyna droga rowerowa ze wszystkich dzielnic położonych na północy Gdyni za estakadą. Swoją drogą sam fakt, że nie ma żadnej legalnej możliwości przedostać się pieszo czy rowerem wzdłuż estakady między Wiśniewskiego, a Hutniczą jest absurdem
- 6 6
-
2025-07-12 14:15
dlatego znak zakazu wjazdu rowerów na estakadę z Wiśniewskiego na Hutniczą jest nielegalny (1)
i można śmiało tam jechać na rowerze
- 0 11
-
2025-07-12 14:30
czyli idąc tym tokiem myślenia
można sobie samemu uznać, że jakieś znaki są "nielegalne" i tak po prostu ich nie przestrzegać? xD Brawo, naprawdę
- 9 0
-
2025-07-12 14:47
Prosić można, a dostaniesz i tak tylko pasek farby od UM Gdyni.
- 2 1
-
2025-07-12 14:04
(4)
Skoro to nie jest DDR - to rozumiem że jak wjadę tam samochodem, to nie będzie problemu?
- 9 0
-
2025-07-12 14:08
Już pewnie nieraz jechałeś (1)
Bo przy każdej lepszej okazji zwężają i usuwają tą ścieżkę (np. Opener) nie dając rowerzystom alternatywy żeby przypadkiem nie ucierpiała Św. Przepustowość
- 1 7
-
2025-07-12 14:10
No nie jechałem. A przepustowość jest ważna, bo komunikacja w mieście jest istotna sprawą - niestety, miasto kompletnie o nią nie dba, w zasadzie to ją likwiduje wszędzie gdzie się da.
- 5 1
-
2025-07-12 15:41
(1)
To jest pas dla rowerów. Po buspasie też jeździsz?
- 0 1
-
2025-07-12 15:49
czytanie ze zrozumieniem
potrenuj sobie bo widać, że masz z tym chyba delikatny problem
- 0 1
-
2025-07-12 15:40
(2)
To jest pas dla rowerów . Tam należy jechać. Niestety jest ich za mało, zwłaszcza takich jak tu-w obu kierunkach. Większość głównych ulic powinno mieć takie zamiast DDR a już zwłaszcza zamiast DDPiR.
- 2 1
-
2025-07-12 20:15
Pasy dla rowerów są beznadziejne (1)
Dla przeciętnego Kowalskiego jazda na rowerze na takim pasie nie jest komfortowa ani bezpieczna, jak co chwilę przejeżdża obok auto. Tylko normalne asfaltowe DDR odseparowane od jezdni.
- 2 1
-
2025-07-12 20:44
Jeżeli nie ma możliwości to lepszy pas ale szeroki
Bo kierowcy zapominają że wyprzedzanie rowerzysty na pasie rowerowym też należy robić z odstępem 1m
- 1 1
-
2025-07-12 14:03
(4)
Nie, nie jest. Ruch prawostronny oznacza że rowerzysta ma się poruszać prawą stroną DDR, a nie DDR która jest po prawej stronie jezdni.
- 7 4
-
2025-07-12 14:19
(2)
piszesz bzdury, rowerzysta ma się poruszać lewą stroną DDR, a nie DDR która jest po lewej stronie jezdni
- 0 6
-
2025-07-12 14:23
Tak to chyba w UK, Irlandii, albo Japonii. Swoją drogą - zauważyliście, że jak nam obiecują "drugą XXX" - to zawsze jest to kraj z lewostronnym ruchem?
- 4 0
-
2025-07-12 15:43
Ktoś tu za dużo na zmywaku w UK siedział. Mamy ruch prawostronny.
- 3 0
-
2025-07-12 15:42
No tu się akurat nie zgodzę.
- 0 0
-
2025-07-12 14:03
(1)
Po prawej są kałuże
- 2 5
-
2025-07-12 14:05
A od kiedy kałuże pozwalają ignorować przepisu ruchu drogowego?
- 4 1
-
2025-07-12 14:11
na DDR są kałuże, na chodniku są kałuże, na jezdni w koleinach są kałuże
więc rowerzysta dla swojego bezpieczeństwa ma pełne prawo jechać po jezdni środkiem pasa pomiędzy koleinami i ja tak zawsze jeżdżę nawet jak jest sucho, bo tam nie ma piachu
- 4 5
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.