• Lubię to Lubię to
  • Super Super
  • Trzymaj się Trzymaj się
  • Ha ha Ha ha
  • Wow Wow
  • Przykro mi Przykro mi
  • Wrr Wrr
  • Wszystkie 0

Nowa Marina Gdynia. Przeniesienie mozaiki zdobiącej dawną zabudowę

1203 wyświetlenia 5 czerwca 2025 (43 opinie)

Na placu budowy nowej mariny w Gdyni kończą się prace rozbiórkowe starych zabudowań i oczyszczenie placu z gruzu. Na koniec, na czas budowy, wywieziona została mozaika ścienna, która znajdowała się w jednym z pawilonów mariny. W przyszłości będzie ona zdobić lobby wejściowe w nowym budynku.

Więcej na ten temat

Opinie (43) 1 zablokowana

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

    (3)

    Mozaika to jedno,ale klimatu i zabaw na Pokładzie brakuje bardzo.W Gdyni w zasadzie 40 latek nie ma gdzie iść potańczyć.Imprezowa pustynia,a wieczorem tereny Dalmoru i apartamenta zieją pustką.

    • 21 10

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

    (2)

    Teraz zgubia w magazynie i po problemie

    • 13 11

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

    Opinia wyróżniona

    Może i nie ma to dużej wartości,... (1)

    ale dobrze, że ktoś pomyślał, żeby zachować tę mozaikę.

    • 80 4

    • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

      Było coś dla Ludzi

      A powstanie dla Wybranych. No ale odzyskano mozaikę. Brawo co za osiągniecie.

      • 0 4

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

    (8)

    Może mi ktoś wyjaśnić jakim cudem doprowadzono do zaniedbania infrastruktury żeglarskiej do tego stopnia, że zakończyło się standardem: zaorania pod deweloperke? Czyli wali się, deweloper wjedzie na złotym koniu, łał, mamy inwestycje z angielsko brzmiąca nazwa, słoiki się cieszą. A jak to wygląda w praktyce? Kolejny fragment atrakcyjnego terenu idzie pod strefę betonowego złota i tracą go mieszkańcy.

    • 34 9

    • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

      (4)

      ale to przecież sami żeglarze* to zorganizowali. no może nie tyle żeglarze co leśne dziadki z pzż, ale to nie był w żaden sposób teren mieszkańców.

      a swoją drogą 'nova marina gdynia' to jest nazwa brzmiąca z angielska? bo dla mnie to po polsku, tylko jakiś pajac w z v pomylił.

      • 9 2

      • Opinia do artykułu

        Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

        (3)

        wcześniej wlasnosc publiczna, teraz zaorana pod betonowe złoto.

        • 4 3

        • Opinia do artykułu

          Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

          Jaka publiczna? (2)

          Lesne dziadki tam siedzialy w tym brzydactwie, relikt PRL.
          to wyburzyc trzeba bylo dawno temu.
          Tyle ze teraz z deszczu pod rynne - bedzie warszawka i tez nikt nie wejdzie

          • 4 3

          • Opinia do artykułu

            Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

            lesne dziadki, ktore pod ministerialnym parasolem zdolaly sie uwlaszczyc na gruncie (1)

            Tropy prowadza do funkcjonariuszy PZPR/SLD, w tym ministra przeksztalcen wlasnosciowych... Aktywnego "entuzjasty" zeglarstwa...

            Podobne palowania odchodzily o teren Dalmoru, jednak tam Skarb Panstwa zachowal czesc wplywow. Jednak sprawa wyjecia tego nabrzeza z terenow portowych to krecia robota rady miasta Gdynia i... gdynskiego PSL. Z basenem jachtowym podobne numery odwalono.

            I magistrat nic nie moze...

            • 1 0

            • Opinia do artykułu

              Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

              Przecież teren Dalmoru

              nadal jest państwowy. Funkcje portowe są na tamtym terenie zachowane.

              • 0 0

    • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

      (1)

      jedynie ogrodzić nalezy jeszcze skwer żeby był dla mieszkańców okolicznych apartamentowców a reszta niech się gapi przez płot jak bogaci sobie żyją :)

      • 3 3

      • Opinia do artykułu

        Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

        i tak sie stanie...

        Mam nadzieje, ze pozwola na przejazd Morska-Slaska a na wjezdzie do srodmiescia w tunalu na Podjazd stanie rogatka. Podobna na Wisniewskiego przy Stoczni, tunelu na Pilsudskiego i Zwyciestwa. I mamy 15 minutowe Cannes nad Baltykiem, ktore tak usilnie chcialy stworzyc sily, ktorym powierzono zarzad miasta...

        • 0 4

    • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

      Właściciel czyli Polski Związek Żeglarski

      już dawno przewidywał, że pozbędzie się z tego terenu klubów. Więc nikt nie remontował bo wszyscy wiedzieli, że w każdym momencie mogą dostać wypowiedzenie. Następnie PZŻ sprzedał prawie wszystkie udziały w spółce. W taki sposób związek żeglarski wyrolował żeglarzy.

      • 1 0

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

    na ścianie jakaś fucha kafelkarza, którą widział na co dzień tylko prezes klubu (2)

    urosła do rangi dzieła sztuki i zabytku

    • 15 35

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

    Wystarczy, że nieruchomości (2)

    Przestaną być atrakcyjną formą lokowania kapitału i mamy tam opuszczone blokowisko. Wystarczy spojrzeć na Plac Unii czy Yacht Park. Póki co jeszcze jakoś to się trzyma, bo ludzie wierzą, że mieszkanka będą rosnąć 20% rok do roku. Do czasu jak to wszystko runie

    • 31 8

    • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

      Nowa marina? Pomieszanie pojęć

      To tylko Nova Marina (jak sam autor przytacza), czyli blokowisko o tej nazwie, wymyślonej przez dewelopera.

      • 0 1

    • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

      nieruchomości przestaną drożeć? naiwny...

      niby dlaczego nieruchomości nie miałyby podlegać inflacji? chwilowo mogą być różne wahania (ostatnio było nadmiarowo w górę, może niedługo będzie chwilowo w dół) ale w dłuższej perspektywie spadek cen nieruchomości nigdy i nigdzie się nie wydarzył

      • 1 0

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

    Budowa w basenie jachtowym

    To skandal budować apartamenty w basenie jachtowym. Na dodatech architektonicznie to przeżytek, wstyd dla zawsze nowoczesnej Gdyni. General Zaruski przewraca się w grobie.

    • 28 3

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

    Opinia wyróżniona

    ...

    no i o takie rzeczy trzeba zadbać, piękna rzecz

    • 49 4

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

    SKP to nie Nauta

    tylko Crist...

    • 5 3

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

    (2)

    Firma z kapitałem belgijskim. Kładą łapę na to co mamy najlepsze. Chciałabym zobaczyć umowę o tej inwestycji publiczno - prywatnej. Pewnie koszty publiczne a zyski prywatne. Skoro genalco ma finansowe kłopoty to zaraz to sprzeda byle komu na pniu.

    • 15 1

    • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

      PZŻ sprzedał najlepsze miejsce

      Ciekawy jestem jaki będzie los klubów młodzieżowych żeglarskich które miały tam siedziby? YKP , Stal

      • 0 0

    • Opinia do artykułu

      Zobacz artykuł Mozaika z mariny zabezpieczona. Będzie wyeksponowana w nowym budynku

      Polski Związek Żeglarski sprzedał

      większość udziałów w spółce, nie ma już nic do powiedzenia. Wszystko za zgodą poprzedniego Rządu.

      • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Popularne, a nie widziałeś

Najczęściej oglądane