Nowa Marina Gdynia. Przeniesienie mozaiki zdobiącej dawną zabudowę
1203 wyświetlenia 5 czerwca 2025 (43 opinie)Na placu budowy nowej mariny w Gdyni kończą się prace rozbiórkowe starych zabudowań i oczyszczenie placu z gruzu. Na koniec, na czas budowy, wywieziona została mozaika ścienna, która znajdowała się w jednym z pawilonów mariny. W przyszłości będzie ona zdobić lobby wejściowe w nowym budynku.
Więcej na ten temat
Opinie (43) 1 zablokowana
-
2025-06-05 15:08
Opinia wyróżniona
Może i nie ma to dużej wartości,... (1)
ale dobrze, że ktoś pomyślał, żeby zachować tę mozaikę.
- 80 4
-
2025-06-06 06:05
Było coś dla Ludzi
A powstanie dla Wybranych. No ale odzyskano mozaikę. Brawo co za osiągniecie.
- 0 4
-
2025-06-05 15:56
Opinia wyróżniona
...
no i o takie rzeczy trzeba zadbać, piękna rzecz
- 49 4
-
2025-06-05 15:07
(3)
Mozaika to jedno,ale klimatu i zabaw na Pokładzie brakuje bardzo.W Gdyni w zasadzie 40 latek nie ma gdzie iść potańczyć.Imprezowa pustynia,a wieczorem tereny Dalmoru i apartamenta zieją pustką.
- 21 10
-
2025-06-05 15:20
40 lat to ty miałeś, gdy Mazowiecki był premierem (1)
- 8 5
-
2025-06-05 15:24
40 lat to ty miałeś, gdy Mazowiecki sprowadził Krzyżaków do Polski
- 6 2
-
2025-06-05 17:55
Oj działo się na Pokładzie.
- 3 0
-
2025-06-05 15:07
(2)
Teraz zgubia w magazynie i po problemie
- 13 11
-
2025-06-05 17:38
Fajnie jest ponarzekać, prawda?
- 6 1
-
2025-06-06 08:27
Ty byś tak zrobił.
Tak was wychowano w ruskim zaborze.
- 0 0
-
2025-06-05 15:08
Opinia wyróżniona
Może i nie ma to dużej wartości,... (1)
ale dobrze, że ktoś pomyślał, żeby zachować tę mozaikę.
- 80 4
-
2025-06-06 06:05
Było coś dla Ludzi
A powstanie dla Wybranych. No ale odzyskano mozaikę. Brawo co za osiągniecie.
- 0 4
-
2025-06-05 15:08
(8)
Może mi ktoś wyjaśnić jakim cudem doprowadzono do zaniedbania infrastruktury żeglarskiej do tego stopnia, że zakończyło się standardem: zaorania pod deweloperke? Czyli wali się, deweloper wjedzie na złotym koniu, łał, mamy inwestycje z angielsko brzmiąca nazwa, słoiki się cieszą. A jak to wygląda w praktyce? Kolejny fragment atrakcyjnego terenu idzie pod strefę betonowego złota i tracą go mieszkańcy.
- 34 9
-
2025-06-05 15:27
(4)
ale to przecież sami żeglarze* to zorganizowali. no może nie tyle żeglarze co leśne dziadki z pzż, ale to nie był w żaden sposób teren mieszkańców.
a swoją drogą 'nova marina gdynia' to jest nazwa brzmiąca z angielska? bo dla mnie to po polsku, tylko jakiś pajac w z v pomylił.- 9 2
-
2025-06-05 16:03
(3)
wcześniej wlasnosc publiczna, teraz zaorana pod betonowe złoto.
- 4 3
-
2025-06-05 16:43
Jaka publiczna? (2)
Lesne dziadki tam siedzialy w tym brzydactwie, relikt PRL.
to wyburzyc trzeba bylo dawno temu.
Tyle ze teraz z deszczu pod rynne - bedzie warszawka i tez nikt nie wejdzie- 4 3
-
2025-06-05 19:54
lesne dziadki, ktore pod ministerialnym parasolem zdolaly sie uwlaszczyc na gruncie (1)
Tropy prowadza do funkcjonariuszy PZPR/SLD, w tym ministra przeksztalcen wlasnosciowych... Aktywnego "entuzjasty" zeglarstwa...
Podobne palowania odchodzily o teren Dalmoru, jednak tam Skarb Panstwa zachowal czesc wplywow. Jednak sprawa wyjecia tego nabrzeza z terenow portowych to krecia robota rady miasta Gdynia i... gdynskiego PSL. Z basenem jachtowym podobne numery odwalono.
I magistrat nic nie moze...- 1 0
-
2025-06-06 07:22
Przecież teren Dalmoru
nadal jest państwowy. Funkcje portowe są na tamtym terenie zachowane.
- 0 0
-
2025-06-05 15:52
(1)
jedynie ogrodzić nalezy jeszcze skwer żeby był dla mieszkańców okolicznych apartamentowców a reszta niech się gapi przez płot jak bogaci sobie żyją :)
- 3 3
-
2025-06-05 20:02
i tak sie stanie...
Mam nadzieje, ze pozwola na przejazd Morska-Slaska a na wjezdzie do srodmiescia w tunalu na Podjazd stanie rogatka. Podobna na Wisniewskiego przy Stoczni, tunelu na Pilsudskiego i Zwyciestwa. I mamy 15 minutowe Cannes nad Baltykiem, ktore tak usilnie chcialy stworzyc sily, ktorym powierzono zarzad miasta...
- 0 4
-
2025-06-06 07:20
Właściciel czyli Polski Związek Żeglarski
już dawno przewidywał, że pozbędzie się z tego terenu klubów. Więc nikt nie remontował bo wszyscy wiedzieli, że w każdym momencie mogą dostać wypowiedzenie. Następnie PZŻ sprzedał prawie wszystkie udziały w spółce. W taki sposób związek żeglarski wyrolował żeglarzy.
- 1 0
-
2025-06-05 15:26
na ścianie jakaś fucha kafelkarza, którą widział na co dzień tylko prezes klubu (2)
urosła do rangi dzieła sztuki i zabytku
- 15 35
-
2025-06-05 17:37
Nie znasz się
- 4 0
-
2025-06-05 17:47
Wracaj do siebie słoiku.
- 5 0
-
2025-06-05 15:36
Wystarczy, że nieruchomości (2)
Przestaną być atrakcyjną formą lokowania kapitału i mamy tam opuszczone blokowisko. Wystarczy spojrzeć na Plac Unii czy Yacht Park. Póki co jeszcze jakoś to się trzyma, bo ludzie wierzą, że mieszkanka będą rosnąć 20% rok do roku. Do czasu jak to wszystko runie
- 31 8
-
2025-06-05 19:04
Nowa marina? Pomieszanie pojęć
To tylko Nova Marina (jak sam autor przytacza), czyli blokowisko o tej nazwie, wymyślonej przez dewelopera.
- 0 1
-
2025-06-06 06:57
nieruchomości przestaną drożeć? naiwny...
niby dlaczego nieruchomości nie miałyby podlegać inflacji? chwilowo mogą być różne wahania (ostatnio było nadmiarowo w górę, może niedługo będzie chwilowo w dół) ale w dłuższej perspektywie spadek cen nieruchomości nigdy i nigdzie się nie wydarzył
- 1 0
-
2025-06-05 15:45
Budowa w basenie jachtowym
To skandal budować apartamenty w basenie jachtowym. Na dodatech architektonicznie to przeżytek, wstyd dla zawsze nowoczesnej Gdyni. General Zaruski przewraca się w grobie.
- 28 3
-
2025-06-05 15:56
Opinia wyróżniona
...
no i o takie rzeczy trzeba zadbać, piękna rzecz
- 49 4
-
2025-06-05 16:26
SKP to nie Nauta
tylko Crist...
- 5 3
-
2025-06-05 17:39
(2)
Firma z kapitałem belgijskim. Kładą łapę na to co mamy najlepsze. Chciałabym zobaczyć umowę o tej inwestycji publiczno - prywatnej. Pewnie koszty publiczne a zyski prywatne. Skoro genalco ma finansowe kłopoty to zaraz to sprzeda byle komu na pniu.
- 15 1
-
2025-06-06 08:03
PZŻ sprzedał najlepsze miejsce
Ciekawy jestem jaki będzie los klubów młodzieżowych żeglarskich które miały tam siedziby? YKP , Stal
- 0 0
-
2025-06-06 08:23
Polski Związek Żeglarski sprzedał
większość udziałów w spółce, nie ma już nic do powiedzenia. Wszystko za zgodą poprzedniego Rządu.
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.