Rycerskie starcia w Parku Oruńskim: Rekonstrukcja historyczna
1059 wyświetleń 14 czerwca 2025 (49 opinii)Przenieś się w czasie do epoki średniowiecza! W Parku Oruńskim widzowie mieli okazję podziwiać zapierający dech w piersiach pokaz walk rycerskich w pełnym uzbrojeniu. Poczuj adrenalinę, obserwując z bliska starcia miecz w miecz i tarcza w tarczę, odtwarzane z niezwykłą precyzją. Ta fascynująca rekonstrukcja historyczna nie tylko przybliżyła średniowieczne tradycje i sztukę walki, ale także zaskoczyła serią potężnych wystrzałów z armat! Uczestnicy, ubrani w autentyczne stroje i uzbrojenie z epoki, mistrzowsko prezentowali dawne techniki bojowe, oferując niezapomniane widowisko dla całej rodziny.
Więcej na ten temat
Opinie (48) ponad 10 zablokowanych
-
2025-06-15 08:35
Opinia wyróżniona
Brawo (4)
Bardzo pozytywne wydarzenie. Polecam zwłaszcza dla dzieci. Pozdrawiam
- 28 5
-
2025-06-15 19:08
Co w tym fajnego ? (1)
Poważnie się pytam co tam mogło się podobać ?wystarczy za Gdańsk się trochę ruszyć Kolbudy to jest impreza i za darmo .
- 0 3
-
2025-06-15 23:00
opisali w artykule przecież
- 0 0
-
2025-06-15 11:10
szkoda ze donald tusk nie kocha tak dzieci (1)
i razem z platforma obywatelska chca zabierac pieniadze ktore przyznala im poprzednia wladza
- 3 5
-
2025-06-15 23:01
to tamta władza miała jakieś swoje pieniądze które przyznała?
żeby jednemu dać trzeba innemu zabrać
- 1 0
-
2025-06-15 17:21
Opinia wyróżniona
(1)
Wydarzenie bardzo fajne, ale sama inscenizacja bitwy w takim miejscu jak park to słaby pomysł. To miejsce chętnie odwiedzane przez rodziny z często małymi dziećmi, a maluchów płaczących podczas tych wystrzałów było w parku niestety sporo, tych bardziej licznych trochę większych dzieci zakrywających uszy było jeszcze więcej. Nor wszyscy w całym parku przyszli na to wydarzenie, warto o tym następnym razem pomyśleć
- 6 30
-
2025-06-15 23:00
popłakały się i przeszło. Rodzice wytłumaczyli i po sprawie.
- 6 0
-
2025-06-15 09:29
My w Gdańsku zawsze za krzyzaków sie przebieralismy :) moze dlatego wygrywalismy :) (1)
- 4 3
-
2025-06-16 20:22
W Gdańsku po
wojnie trzynastoletniej aż do zaborów nienawidzono krzyżaków, więc bzdur tu nie pisz. Poczytaj lepiej ksiązki;
- 0 0
-
2025-06-14 21:06
Opinia wyróżniona
W pięknym miejscu, przy pięknej pogodzie
Spotkanie z ludźmi z pasją! Super sprawa!
- 4 1
-
2025-06-14 18:00
Powiedzieli z jakej to bitwy się urwali? (1)
- 22 5
-
2025-06-14 21:08
Cwiczą przygotowania, do wojny z rosją.
- 1 1
-
2025-06-14 18:04
(3)
Park Oruński, godzina 15:00. Rycerze zwarli szyki, dzieci kibicują, miecze z plastiku świszczą w powietrzu. Na polu chwały pot i grochówka. Chwała zwycięzcom, ukłon przegranym!
- 14 1
-
2025-06-14 18:07
(2)
Kiedy działacze PO i PiS zorganizują podobną imprezę?
- 1 1
-
2025-06-14 19:04
(1)
To w epoce były bardzo romantyczne walki. Obcięty łeb albo ręka, miecz w brzuchu. Ech to były fajne czasy. Ciekawe kiedy będą rekonstrukcje na prawdziwe karabiny maszynowe?
- 1 0
-
2025-06-14 20:57
Bo 1 czy 2 wś były bardziej romantyczne. A dzisiaj? Poszukaj zdjęć z dowolnego frontu na świecie komu co urwało. W średniowieczu przynajmniej wiedziałeś z kim się bijesz, a nie puf rakietką 500km i nie wiadomo czy trafi w szkołę czy dom.
- 0 0
-
2025-06-14 21:06
Opinia wyróżniona
W pięknym miejscu, przy pięknej pogodzie
Spotkanie z ludźmi z pasją! Super sprawa!
- 4 1
-
2025-06-15 08:30
Super (3)
Tylko gdzie te średniowieczne smoki?;-)
- 7 2
-
2025-06-15 11:10
głosowali na tuska i platformę obywateksa
- 2 2
-
2025-06-15 11:39
Są wśród nas nie widzisz? Tylko pamiętaj że to metafora jest :)
- 1 1
-
2025-06-15 19:06
W tym Gdańsku nic niema
Te rycerze czy inna impreza to parodia.
- 0 0
-
2025-06-15 08:35
Opinia wyróżniona
Brawo (4)
Bardzo pozytywne wydarzenie. Polecam zwłaszcza dla dzieci. Pozdrawiam
- 28 5
-
2025-06-15 11:10
szkoda ze donald tusk nie kocha tak dzieci (1)
i razem z platforma obywatelska chca zabierac pieniadze ktore przyznala im poprzednia wladza
- 3 5
-
2025-06-15 23:01
to tamta władza miała jakieś swoje pieniądze które przyznała?
żeby jednemu dać trzeba innemu zabrać
- 1 0
-
2025-06-15 19:08
Co w tym fajnego ? (1)
Poważnie się pytam co tam mogło się podobać ?wystarczy za Gdańsk się trochę ruszyć Kolbudy to jest impreza i za darmo .
- 0 3
-
2025-06-15 23:00
opisali w artykule przecież
- 0 0
-
2025-06-15 09:18
To oni wyszli ze średniowiecza? Hehe
- 12 10
-
2025-06-15 09:20
W przypadku Oruni to chyba rozwinęli się na tyle że odkryli średniowiecze ;)
- 12 17
-
2025-06-15 09:29
My w Gdańsku zawsze za krzyzaków sie przebieralismy :) moze dlatego wygrywalismy :) (1)
- 4 3
-
2025-06-16 20:22
W Gdańsku po
wojnie trzynastoletniej aż do zaborów nienawidzono krzyżaków, więc bzdur tu nie pisz. Poczytaj lepiej ksiązki;
- 0 0
-
2025-06-15 10:04
Jak mozna cofnąć sie do epoki
W której się jest?
- 14 10
-
2025-06-15 10:47
Średniowiecze na Oruni? (3)
A to ci nowina:)!!!
- 17 11
-
2025-06-15 11:52
Widzę,.że ból du pe ściska (2)
Mieszkam na Oruni od dziecka i nie zazdroszczę wam ludzie z betonozy i wiecznymi korkami. Z Oruni mam dojazd codziennie w każdym kierunku bez korków, tyle tras do wyboru i park pod nosem. A wy jedziecie do parku blachosmrodem w korkach. To ja wolę moje średniowiecze
- 7 1
-
2025-06-15 22:24
Pod nosem to masz wąsa. (1)
A w rynce reklamówkę z VIPami.
- 1 2
-
2025-06-16 08:21
a Ty zapewne nosisz raybany, krótkie spodnie i jeździsz suvem, a skredytowany jesteś na dwa życia
- 1 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.