Wyschnięte drzewa przy zejściu do Zbiornika Świętokrzyska I
354 wyświetlenia 24 lipca 2024 (171 opinii)Więcej na ten temat
Opinie (171) 6 zablokowanych
-
2024-07-24 07:28
Opinia wyróżniona
Wydaje się, że posadzenie drzewa to bardzo prosta rzecz. A jednak nie. (4)
Jeżeli wynajmie się do tego pierwszą lepszą firmę to skutki są zwykle opłakane. Drzewa muszę chociaż w minimalnym stopniu otrzymać dobrą ziemię, a nade wszystko być podlewane dość intensywnie i nawożone. I pisze to osoba, której kilka posadzonych drzew już uschło
- 118 2
-
2024-07-24 10:53
Najwyraźniej smród z Szadółek
dobija już nie tylko ludzi, ale nawet drzewa!
- 6 2
-
2024-07-24 10:21
100% racji.
W początkowym okresie od posadzenia ziemia powinna być co najmniej wilgotna. Zasadzenie i pozostawienie ich bez opieki to zaniedbanie. Tak się dzieje jak nasadzenia są na wiosnę. Większa przeżywalność jest przy nasadzeniach jesiennych .
- 13 0
-
2024-07-24 07:47
W jakiejś części masz rację, (1)
chodzi o wodę w okresie ukorzenienia tuż po przesadzeniu. Drzewa takie jak ze zdjęć w artykule przesadza się z dużą ilości ziemi w której rosło - taka duża kulka na korzeniu, nie trzeba dodawać ziemi. Nawozić też nie trzeba, no chyba że sadzisz w piasku :)Jakiś czas temu na trojmiasto.pl pisałem że posadziłem w tym roku około 300 drzew, 3/4 już uschło/zostało zjedzone przez zwierzaki.
- 6 3
-
2024-07-24 10:53
Mam tylko nadzieje że sadziłeś za swoje a nie za nasze.
- 0 2
-
2024-07-24 07:27
Opinia wyróżniona
Problem starych drzew wokół zbiorników rentencyjnych (1)
Po ostatnich ulewach ze starego drzewostanu przy zbiorniku "Myśliwska" wystaje coraz więcej kikutów i uschniętych gałęzi. UM nie reaguje i nie prowadzi nowych nasadzen . Nie ważne, że bytuje tam różnorodne ptactwo. Drzewa przecież wolno rosną ale przynajmniej wilgoć podłoże sprawi, że nie uschną.
- 58 3
-
2024-07-24 08:51
Szpaler drzew prosi się wzdłuż tej hałasliwej, niebezpiecznej
drogi z płyt ytong. Odgrodzi od hałasu i pojazdów ptactwo i ludzi. Więcej zieleni ! Mniej smrodu !
- 6 1
-
2024-07-24 07:21
Opinia wyróżniona
Niestety na Jaśkowej też (7)
Drzewka wzdłuż Jaśkowej Doliny posadzone w ramach nasadzeń zastępczych, z tabliczkami, uschnięte. Zastanawiam się czy jest szansa na informację z zdiz czy coś z tym zrobią. Czy wezwą dewelopera do ponownych nasadzeń? Jaśkówka po każdej wichurze mniej drzew i zaczyna się robić patelnia na chodniku a to główny ciąg pieszych i rowerzystów
- 96 4
-
2024-07-24 11:08
na Jaskowej w Gdansku? w którym miejscu?
- 0 0
-
2024-07-24 08:56
ktoś posadził, ktoś zarobił (1)
- 8 1
-
2024-07-24 18:15
Ktoś nie dopilnował. Ktoś poniesie odpowiedzialność?
- 1 0
-
2024-07-24 08:38
Najpierw chodzą tam regularnie na spacer z psami, które podlewają swoimi sikami drzewa, a potem się dziwią , że drzewa uschły.
- 15 9
-
2024-07-24 07:24
To napisz do ZDiZ i zadaj pytanie (2)
- 7 6
-
2024-07-24 18:17
Wszystko musi opierać się na zadawaniu pytań służbom um, które są za to odpowiedziale?
- 1 0
-
2024-07-24 09:41
a od czego do k. nędzy są urzędnicy w tym mieście? Robią jakieś wizje lokalne? Czy my wszystko za nich mamy robić?
- 12 2
-
2024-07-24 07:17
Opinia wyróżniona
Niestety (1)
jest to dość powszechne zjawisko. Na Niedźwiedniku jest podobna sytuacja. Brzozy wiodą prym.
- 18 0
-
2024-07-24 13:55
Niestety wszędzie to samo.
Nowe nasadzenia schną na potęgę, za to są przykrywką do masowego wycinania drzewostanu pod kolejne blokowiska. Liczy się tylko akcja PR przy okazji sadzenia i wydana publiczna kasa, reszta nikogo, poza nielicznymi mieszkańcami nie obchodzi. W zasadzie tak jest obecnie ze wszystkim, nasze dzielne władze istnieją jedynie medialnie.
- 2 0
-
2024-07-24 07:01
(6)
Nie wystarczy zasadzić,pierwsze lata trzeba dbać,podlewać i nawozić.Firma która to robiła,powinna o tym wiedzieć.
- 47 3
-
2024-07-24 07:07
spokojnie wszytko pod kontrola
w 1 roku z BO nasadzimy, w 2 roku z BO podlejemy, bedziecie zadowoleni
- 16 3
-
2024-07-24 07:38
Nie tylko
Trzeba też sadzić w odpowiedniej porze, tj. najlepiej wczesną wiosną (marzec/kwiecień). Drzewa sadzone np. w czerwcu prawdopodobnie uschną. Można też sadzić jesienią, gdy nie ma jeszcze przymrozków.
- 10 0
-
2024-07-24 07:45
Nie wiemy co jest w umowie
Zgadzam się, tylko jak wyglądałam umowa? Nie wiemy, czy za to jest odpowiedzialna ta firma, Jeżeli w umowie jest zapis, że mają tylko posadzić, to wykonali swoje dzieło. A ktoś dalej ma o to dbać. Czy to zieleń miejska, czy inna firma. Należałoby sprawdzić umowy, zanim będziemy wieszać psy na firmie sadzącej drzewa. Co nie świadczy o tym, że ma Pan rację, że nie były sadzonki podlewane i nawożone, że nikt nie dbał o ich stan.
- 6 2
-
2024-07-24 08:38
A po co dbać?
jak nowe zasadzą i kaska co rusz wpada. By żyło się lepiej.
- 2 1
-
2024-07-24 08:44
Jest i nasz omnibus co się zna na wszystkim, od skoków narciarskich po fizykę kwantową.
Twój psychiatra na Srebrzysku musi mieć niezły ubaw jak przychodzisz, a bajek to już napisałeś więcej niż bracia Grimm. Weź to opublikuj, chętnie kupię.
- 0 3
-
2024-07-24 11:01
sadzonki muszą być odpowiedniej jakości, z nieprzesuszoną bryłą korzeniową
i oczywiście nawożone i podlewane. Inaczej będzie klapa
- 1 0
-
2024-07-24 07:03
Esh znowu wina kogos innego (3)
Niech ludzie z um w końcu się wezmą do pracy
- 34 7
-
2024-07-24 07:25
a wystarczyłby beczkowóz
by na starcie podlać drzewka tak z kilka razy ....
- ale bezmózgowe urzędniki - "mają gwarancję"- 9 2
-
2024-07-24 07:29
Tylko,
że ktoś za nasadzenia wziął pieniądze i nie byłem to ja.
- 2 1
-
2024-07-24 09:06
Zmarzły?
Zapewne posadzone w nieodpowiednim czasie..
- 1 0
-
2024-07-24 07:05
Najważniejsze że była focia na Fejsie podczas sadzenia (3)
A potem już malo istotne
- 65 2
-
2024-07-24 08:32
I pytanie czy firma i urzędnicy którzy się tym zajmują (1)
mają jakiekolwiek kompetencje związane z leśnictwem czy ogrodnictwem.
Kolejna rzecz, to utrzymanie - umowa powinna obejmować nie tylko wsadzenie sadzonek w dziury, ale też utrzymanie terenów zielonych, bez sensu jest sadzić cokolwiek jeśli nikt nie zamierza się tym później zajmować - to marnowanie pieniędzy.- 5 1
-
2024-07-24 18:18
Niestety tak jest i dziwne tylko, że mieszkańcy na to pozwalają.
- 0 0
-
2024-07-24 08:45
Jak ze stępka w Szczecinie XD
Tylko tu było milion razy taniej.
- 2 3
-
2024-07-24 07:07
"czy na stan drzew wpływ miała ich lokalizacja. Część z nich rośnie bowiem pod linią energetyczną" (3)
Na litość boską....
- 27 6
-
2024-07-24 07:19
Doktor Ziemba mówił na youtubie....
.... że to przez szczepienie. Niektóre z drzew były szczepione.
Dużo roślin jest rozmnażanych przez szczepienie!!!!!
Wszystkie jabłonie, grusze, wiśnie, czereśnie, morele, brzoskwinie, śliwki. Poza mirabelką - ona przez sadzonkowanie i z nasion.
A w ogrodzie też strach sadzić. Róże, clematisy. Dużo wierzb (takich na pieńku). Winobluszcz trójklapowy (na szczęście popularniejszy jest pięcioklapowy).
big garden chce nas zniszczyć.- 9 4
-
2024-07-24 07:30
Nie jest źle - mogła obwinić za uschnięcia np. maszt telefonii komórkowej. (1)
- 8 1
-
2024-07-24 07:32
Przypomniał mi się napis na stacji trafo.
5G = rak muzgu
(Pisownia oryginalna)- 5 1
-
2024-07-24 07:08
Szadółki tak działają na rośliny a co dopiero powiedzieć o ludziach. (9)
Mało tego, wkrótce rusza największa w Polsce spalarnia śmieci do której przyjadą śmieci z 38 gmin.
- 25 12
-
2024-07-24 07:31
Tyle prawdy w tym co piszesz, jak w tym, że to największa spalarnia. (1)
- 1 4
-
2024-07-24 07:42
No napewno ta spalarnia nie będzie miała żadnego wpływu na otoczenie. ..
- 7 0
-
2024-07-24 07:44
Masz problemy ze soba
Zbadaj się, może Ci pomogą...
- 0 4
-
2024-07-24 09:23
Kłamstwo (4)
Gdańska spalarnia jest któraś z kolei, nawet Bydgoszcz ma większą.
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Warszawie (305 tys. ton)
Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie (220 tys. ton)
Zakład Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych w Poznaniu (210 tys. ton)
Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy (180 tys. ton)
Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Gdańsku (160 tys. ton)
Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Szczecinie (150 tys. ton)
Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Rzeszowie (100 tys. ton)
Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Koninie (94 tys. ton)- 2 3
-
2024-07-24 09:34
bzdura (2)
do żadnej z wymienionych nie przyjeżdżają śmieci z 38 gmin
- 3 1
-
2024-07-24 12:27
To może znaczyć,że te gminy
Wytwarzają małe ilości śmieci i by spalarnio-ciepłownio-elektrownia działała efektywnie i ekonomicznie musi być,,zasilana" przez śmieci z aż38 gmin.
- 1 1
-
2024-07-24 12:29
Zależy ile śmieci produkują poszczególne
Gminy
- 1 2
-
2024-07-24 18:22
I co z tego?
- 0 0
-
2024-07-24 18:21
Nue tylko Szadółki. W Gdyni na osiedlach tak samo. Lepiej sprawa wygląda w pobliżu siedziby um.
- 0 0
-
2024-07-24 07:13
5G hamuje wzrost liści (1)
Tak było, nie ściemniam.
- 21 6
-
2024-07-24 10:34
dlatego wycinaja w miastach
- 0 0
-
2024-07-24 07:15
Kolejne pieniądze podatników w piach. (1)
I nikt za to nie odpowie.
- 42 1
-
2024-07-24 10:36
a kto sie tym przejmuje ??
- 2 1
-
2024-07-24 07:16
Jak na Lawendowym to nic dziwnego.
- 8 2
-
2024-07-24 07:17
Opinia wyróżniona
Niestety (1)
jest to dość powszechne zjawisko. Na Niedźwiedniku jest podobna sytuacja. Brzozy wiodą prym.
- 18 0
-
2024-07-24 13:55
Niestety wszędzie to samo.
Nowe nasadzenia schną na potęgę, za to są przykrywką do masowego wycinania drzewostanu pod kolejne blokowiska. Liczy się tylko akcja PR przy okazji sadzenia i wydana publiczna kasa, reszta nikogo, poza nielicznymi mieszkańcami nie obchodzi. W zasadzie tak jest obecnie ze wszystkim, nasze dzielne władze istnieją jedynie medialnie.
- 2 0
-
2024-07-24 07:18
Tam pachnie lawendą i jest piękna zieleń , do centrum 10 minut (2)
Tak władze miasta zaplanowały nowe dzielnicę
- 32 1
-
2024-07-24 08:43
20 minut tramwajem do centrum to źle? (1)
Jak ktoś chce kisnąć godzinę w korku, żeby sąsiad czasem nie pomyślał że go nie stać na samochód, to już jego sprawa.
Jedyne czego brakuje, to linia Południe-Wrzeszcz, ale tam mamy samochodowych raktywistów blokujących inwestycję od prawie dekady...- 3 5
-
2024-07-24 09:36
nie każdy jest "przepracowanym" urzędnikiem jak ty, nie każdy jedzie do centrum
- 2 1
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.