• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

10 tys. na podróżnicze marzenia

(aria)
4 stycznia 2008 (artykuł sprzed 15 lat) 
aktualizacja: godz. 16:51 (4 stycznia 2008)
Najnowszy artykuł na ten temat Specjalne nagrody dla seniorów na Kolosach w Gdyni
Zdobywanie wysokich gór, eksploracja głębokich jaskiń czy przemierzanie odległych lądów: na to wszystko można przeznaczyć główną nagrodę w konkursie im. Andrzeja Zawady, czyli grant w wysokości 10 tys. zł. Zdobywanie wysokich gór, eksploracja głębokich jaskiń czy przemierzanie odległych lądów: na to wszystko można przeznaczyć główną nagrodę w konkursie im. Andrzeja Zawady, czyli grant w wysokości 10 tys. zł.

Żeby dostać 10 tys. zł na wyprawę życia wcale nie trzeba złowić złotej rybki, ani trafić w totka. Wystarczy wygrać konkurs im. Andrzeja Zawady, w którym główną nagrodą jest grant na wymarzoną podróż.Nagroda jest fundowana przez prezydenta Gdyni, a konkurs odbywa się w ramach Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Tegoroczna, dziesiąta już edycja imprezy odbędzie się od 6 do 8 marca w kinie Silver Screen w Gdyni.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły jeszcze 27 lat: alpiniści, żeglarze i grotołazi, którzy mają już za sobą doświadczenia podróżnicze. Jury bierze pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia oraz oryginalność projektu, na który ma być przeznaczony grant. Kandydaci zaprezentują swoje pomysły i dotychczasowe dokonania w czasie marcowych Spotkań.

- Mam duży sentyment do konkursu ze względu na postać Andrzeja Zawady. Gdybym był początkującym podróżnikiem pewnie wziąłbym w nim udział. Warto uczestniczyć w tej imprezie nie tylko po to, by wygrywać, ale także by podzielić się doświadczeniami z innymi podróżnikami - mówi Marek Kamiński, wielokrotny zdobywca obu biegunów.

- Miło obserwować, jak impreza się rozrasta i ma coraz większą rangę - mówi laureat nagrody z 2006 roku, Dariusz Bartoszewski z Gdańska. - Zdobyty grant pozwolił naszej grupie grotołazów kontynuować eksplorację jaskiń w Alpach - dodaje.

Inni laureaci przeznaczyli nagrody na równie ambitne wyprawy: Sylwia Bukowicka na zdobycie ośmiotysięcznika w Himalajach, Tomasz Fiedorowicz na wyprawę do jaskini Cheve w Meksyku, Maciej Ciesielski na wspinaczkę w Himalajach i Yosemitach, załoga jachtu "Stary" Dominik Bac, Sławek Skalmierski i Jacek Włodawski - na przepłynięcie , jako pierwszy polski jacht, tzw. Przejścia Północno - Zachodniego. Ostatni, ubiegłoroczny laureat Adam Pustelnik przeznaczył nagrodę na realizację wyprawy w niedawno otwarty dla himalaistów rejon szczytu K6 w Karakorum.

Do konkursu można się zgłaszać do 31 stycznia. Zgłoszenie należy wysłać pocztą na adres Urzędu Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia oraz kopię pocztą elektroniczną na adres: kapitula@kolosy.pl

Formularz oraz regulamin do pobrania w Urzędzie Miasta Gdyni ul. Legionów 130 pok. 8 lub na stronie gdynia.pl. Dodatkowe informacje: (058) 620 22 07, turystyka@gdynia.pl
(aria)

Opinie (28) 9 zablokowanych

 • 10 kawałków

  Na pewno nie wydałbym na podróże a zainwestowałbym i zrobił z nich jeszcze więcej kasy. Jak się nie ma takiej kasy żeby dać 10k na wycieczkę to nie ma po co marnować takich pieniędzy a lepiej je pomnożyć.

  • 0 0

 • bezmyślne rozdawnictwo publicznych pieniędzy

  • 0 0

 • Strach czytać to forum

  Super pomysł dla ludzi z pasją, a nie bełkotliwych zgredów sprzed komputera. Poza tym co to jest 10 tyś? Dla tych ludzi cała masę zrealizowanych marzeń, wspaniałych wspomnień i wiarę w to, że w Polsce też można liczyć na to, że ktoś nam pomoże, a nie tylko kopnie w dupę. A co to jest dla sponsora? Raczej niewiele. Brawo dla tej i każdej podobnej akcji.

  • 0 0

 • Ej malkontenci

  Ja na trzy miesiące jadę w nigdzie, i takie 10 paczek to byłoby coś. Nie jest prawdą, że wszyscy tutaj to zgredy sprzed monitorów - to że pracuję w sieci nie znaczy, że nie podróżuję. Autostop rządzi.
  Pozdrawiam wszystkich z otwartymi umysłami.

  • 0 0

 • podróze kształcą

  Laptop rządzi!

  • 0 0

 • Bez wyobraźni potykamy się o źdźbło, z marzeniami przenosimy góry - tylko miasto z marzeń może proponować taki grant (1)

  Aplikowałem do wielu grantów(z róznych dziedzin) z różnym szczęściem, tylko raz udało mi sie pozysać część środków finansowych na cele podróżnicze, choc każdą z wyparaw (w wiekszości) uważam za spełnione, a wspomnienia z nich nie oddałbym za żadne skarby świata.Bo człowiek bez wspamnien jest pusty. No cóż,istnieje tyle rodzajów zaspokojenia pragnień i szczęścia, ile miar poszczególnych ludzi. Architekci własnego życia muszą je projektować na przyszłości i jak te budynki czy budowle aby być trwałe muszą mieć solidne podstawy i fundamenty a obecnie są to domy inteligentne, w których cyfrowe technologie spełnią najśmielsze marzenia i przywracają ekologiczną równowagę. Są często z ogrodami i parkami na dachach i tarasach jak te powstające w Gdyni.
  Chyba wszyscy chcemy, by ludzie mogli spełnić swoje marzenia, niestety część tu piszących nigdy ich nie spełni, ponieważ nie są do tego zdolni im pozostają nostalgiczne podróże po świecie wymyślonym(życzeniowo), których umysł jest mocno ograniczony. A ich złośliwe działania często zwodza i sprowadzają na manowce.
  Ja z takimi ludzmi nie chce mieć nic do czynienia, choć chętnie podałbym im bardzo konkretną strategię działania, która pomogła by im doprowadzić do spełnienia marzeń, a tak są zgryźliwymi już za młodu, co będzie na starość? - strach pomyśleć.

  Niestety, osiągnięcie każdego sukcesu wymaga bowiem włożenia weń energii i wysiłku; zaangażowanie + planowanie + działanie + wytrwałość = spełnienie swego marzenia.

  Jako podpunkt to jest, b.dobrze gospodarować swoim czasem. Ale oprócz teorii sprawdzającej wyczytaną wiedzę wymaga naprawde ciężkiej pracy nad sobą i własnym życiem, odpowiedzialnoscia, itd.
  I jeszcze jedno należy się cieszyć z odniesionego sukcesu i to nawet nie z tego najwiekszego Jak się bowiem okazuje, nie wszyscy dysponują tą umiejętnością.

  Weźmy takiego podpisującego sie nickem "POLID". Czy taki ktoś może mieć "Marzenia..."

  Marzenia są dłuższe i krótkie są podzielone na rozdziały i rozdzialiki, które ułatwiają przedsięwziecie niczym stawiane sobie cele.
  Życze w ten weekend dla wielu spełnienia własnych marzeń.

  • 0 0

  • >Życze w ten weekend dla wielu spełnienia własnych marzeń.

   Dzieki. Zamierzam w niedziele kupic stanik.

   • 0 0

 • skromniutka ta nagroda... 1 pensja raptem :-)

  • 0 0

 • jedna pensja .....?

  dla mnie nawet 1/3 pensji, ale cóż niech biedaki siedza i piszą na forum, a ja w tym czasie trochę świata zobaczę...

  • 0 0

 • WaszkaZ

  Pięknie napisałeś, tylko żal iż tak wielu tego nie zrozumie bo nigdy nie posmakowało prawdziwej przygody dla której się składa grosik do grosika.
  Jak pięknie się potem rozmawia gdy po obrazy tego o czym mówisz sięgasz do własnej pamięci a nie do Google. I wcale wtedy nie razi, ze możemy mieć rożne zdania - kiedy obrazy mamy te same.

  • 0 0

 • a ja bym se kupil telewizor 40 calowke i satke i jeszcze kompa

  i tyle tam mozna tych programow geograficznych zobaczyc, caly swiat, a tamtym za 10 kola to tylko na jakies tam jaskinie w austrii wystarczy

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane