Pierwsze 100 dni urzędowania prezydent Aleksandry Dulkiewicz

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz podsumowała 112 dni swoi rządów w otoczeniu swoich zastępców oraz radnych Wszystko dla Gdańska.
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz podsumowała 112 dni swoi rządów w otoczeniu swoich zastępców oraz radnych Wszystko dla Gdańska. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Po 112 dniach urzędowania prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz odwiedziła kilka kluczowych inwestycji w Gdańsku oraz spotkała się z dziennikarzami. - Nie chcę sama się oceniać, proszę zrobić to za mnie - odparła poproszona o ocenę swojej pracy w tym okresie.Jak oceniasz początek rządów Aleksandry Dulkiewicz?

Zobacz wyniki (3795)
Objazd prezydent i jej zastępców po mieście rozpoczął się z samego rana. Pierwszym punktem na trasie była komunalna kamienica przy ul. Rzeźnickiej 47.

- Dla mnie bardzo ważny dzień. Dzisiaj mija 112 dni od kiedy złożyłam przysięgę w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska, że będę przestrzegać prawa i służyć pomyślności naszego miasta. W tym czasie parę rzeczy udało się zrobić, ale też wiele jest w trakcie i jest zaplanowanych - mówiła prezydent Gdańska.
W ciągu dnia prezydent, podróżując busem ze swoimi zastępcami, odwiedziła kilka miejsc, kluczowych z punktu widzenia aktualnie prowadzonych miejskich inwestycji czy programów

Były to m.in. żłobek Pozytywka przy ul. Augustyńskiego 1, gdzie opowiadano o polityce społecznej miasta. Nieopodal pani prezydent odwiedziła budowę wiaduktu przy Biskupiej Górce, a następnie budowę Nowej Bulońskiej (będzie przejezdna do końca tego roku, tramwaj powinien być gotowy wiosną). Na południowym końcu (lub początku) Nowej Bulońskiej znajduje się Centrum Edukacyjne Jabłoniowa (szkoła z przedszkolem), gdzie rozmawiano o polityce społecznej. W Letnicy prezydent spotkała się z członkami wybranej dwa tygodnie temu rady dzielnicy. Przy Domu Zdrojowym w Brzeźnie, którego przebudowa ruszy tego lata, rozmawiano o dostosowaniu miasta do zmian klimatycznych, a przy zbiorniku retencyjnym Srebrniki we Wrzeszczu - o miejskich działaniach przeciwpowodziowych.

100 dni Aleksandry Dulkiewicz - promocyjny materiał przygotowany przez miasto


Prezydent zaprezentowała także swojego nowego rzecznika prasowego, na którego czekaliśmy od marca, kiedy z tej funkcji odeszła Magdalena Skorupka-Kaczmarek. Obecnie rzecznikiem został Daniel Stenzel, wieloletni dziennikarz TVN 24.O godz. 15 przy napisie Gdańsk na Ołowiance, odbył się briefing podsumowujący objazd prezydent i jej zastępców po Gdańsku. Tam zadaliśmy jej dwa pytania:

Jak by pani oceniła swoje 112 dni prezydentury. Na jaka ocenę pani zasłużyła?

- Nie jestem dobra w tym, by samodzielnie się oceniać. Myślę, że sami państwo możecie to zrobić na podstawie tego, co pokazywaliśmy przez cały dzień. Mam nadzieję, że to nie będzie ocena surowa, ale sprawiedliwa.
A co się pani najbardziej udało, a co mogło pójść inaczej?

- Pokazaliśmy państwu uczciwie różne prowadzone w mieście projekty. Jeśli chodzi o inwestycje, to jest to obecnie trudny czas, ze względu na sytuację na rynku wykonawców, a także na trudności w uzgodnieniach projektów. Dziś rozmawialiśmy choćby o niezbędnym pogłębieniu zbiornika Srebrniki. Mało kto wie, że potrzebowaliśmy 9 miesięcy na uzgodnienie z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie obniżenia lustra wody w nim o 80 cm na czas lata. Już dwa lata czekamy na wydanie decyzji środowiskowej w sprawie budowy trasy tramwajowej Gdańsk Południe - Wrzeszcz. Bliski memu sercu program bonu żłobkowego dla gdańszczan doczekał się 82 wniosków i około 300 zapytań od osób mieszkańców. Przyznaję, że spodziewaliśmy się większego zainteresowania.
***

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz zapowiedziała już wcześniej spotkania z mieszkańcami w sześciu dzielnicach. Pierwsze odbędzie się na Oruni, 10 lipca w pobliżu Kuźni przy ulicy Gościnnej, kolejne na Chełmie (17 lipca), Morenie (31 lipca), we Wrzeszczu Dolnym (7 sierpnia), na Przymorzu Wielkim (8 sierpnia) i na Żabiance (28 sierpnia). Wcześniej, bo 8 lipca, na miejskiej stronie planowany jest czat z mieszkańcami.

Opinie (1081) ponad 200 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Propaganda

  Dajcie spokój...

  • 527 111

 • O 100 dni za dużo...

  • 874 176

 • Pani Prezydent

  Czas zająć się miastem i jego problemami.
  Promowanie LGBT , walka z rządem, propagowanie niemieckiej wersji historia, to nie są sprawy którymi zajmować powinien się Prezydent Polskiego Miasta

  • 1114 188

 • No bravo

  Ola, nie wygłupiaj tylko działaj. Westerplatte to temat do dogadania,niech rząd coś dorzuci siana i wspólnie coś tam stworzcie oczywiscie bez antka i miśka.

  Droga Olu, popraw stan dróg w mieście i kilka innych spraw.
  Postaw na odpowiednie skomunikoesnie południa....
  Pozwoliłem sobie pisać Olu bo jesteś ,,nasza"

  Powidzenia.
  Oby nam mieszkańcom było lepiej

  • 150 414

 • Moja ocena w skali szkolnej, piąteczka. Tak dalej Pani prezydent.

  • 164 770

 • bezpłciowa jako prezydent...

  bardziej interesują ją polityczne wojenki zamiast sprawy miasta. Z resztą przez wiele lat pracowała w cieniu budynia, więc póki co kontynuuje jego decyzje.

  • 788 111

 • Fajnie, ja w poniedziałki pracuję.

  Prezydentka może sobie objazd rydwanem po mieście robić wraz ze swoją świtą. Nawet zaplanowała następne spotkania z mieszkańcami, oczywiście w dni pracujące.

  • 530 65

 • Jestem zadowolony moi drodzy i kochani

  Tym bardziej w jak trudnych okolicznościach musiała przyjąć i wygrać te wybory ,trzymam kciuki i oby tak dalej

  • 138 593

 • Pani Prezydent powinna wymienić u siebie kilka osób. Przede wszystkim Grzelaka, władze ZTM i GZK.

  Ten Pan i te podległe instytucje, przy obecnym zarządzaniu jeszcze napsują krwi p. Dulkiewicz.

  Będzie się za nich tłumaczyć nie raz. Generalnie powinna wyczyścić "stary", skostniały i nie zawsze szanujący mieszkańca schemat zarządzania i działania.

  • 373 27

 • Przerosło ją mocno to zadanie.

  Nie jestem zawistny i życzę jej, aby jednak dała radę to udźwignąć. Ma jeszcze sporo czasu, żeby wszystkim udowodnić, że się mylili. Powodzenia.

  • 313 76

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane