• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

100 lat to za mało! Pani Stanisława świętowała 106 urodziny

Pani Stanisława Opalińska, która świętowała 106 urodziny, to najstarsza mieszkanka DPS "Polanki".
Pani Stanisława Opalińska, która świętowała 106 urodziny, to najstarsza mieszkanka DPS "Polanki". fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

100 lat to za mało! Dlatego pani Stanisławie Opalińskiej z Gdańska, która obchodziła swoje 106 urodziny, goście życzyli 200 lat. Był szampan, tort i niespodzianka w postaci sentymentalnej podróży do dawnych czasów.Znasz kogoś, kto przeżył 100 lub więcej lat?

Zobacz wyniki (958)
Pani Stanisława Opalińska to najstarsza mieszkanka Domu Pomocy Społecznej "Polanki". Seniorka świętowała w środę, 11 maja, swoje 106 urodziny.

Jubilatka urodziła się w 1916 r. w Ostrowiu pod Przemyślem, jako jedna z czterech córek Karoliny i Stefana. Jej tata był kolejarzem, a mama zajmowała się domem.

W czasie wojny pani Stanisława była na robotach w Niemczech - to okres, który szczególnie ciężko wspomina. Tym bardziej że przypadł na lata jej młodości. Ale potem już było lepiej, wróciła do Przemyśla, a stamtąd przeniosła się do Gdańska, w którym została już na stałe.

Czytaj też:

Gdańszczanka z Osowej skończyła 105 latPani Stanisława całe życie mieszkała we Wrzeszczu. Tam też, przez ponad 30 lat, pracowała w fabryce mebli.

Jak przeżyć ponad setkę? "Nie wychodzić za mąż"Do DPS "Polanki" trafiła w 2012 r. Jaki jest jej sekret na długowieczność?

- Może receptą jest, żeby nie wychodzić za mąż - mówiła podczas swoich urodzin Stanisława Opalińska.

Domy i ośrodki pomocy społecznej w Trójmieście - lista miejsc106-latka dostała bukiet czerwonych róż i list gratulacyjny od prezydent Gdańska. Był też tort i butelka szampana. Niespodziankę z okazji 106 urodzin przygotowali też pani Stanisławie pracownicy DPS. Zabrali ją w sentymentalną podróż do czasów młodości, robiąc prezentację z archiwalnych zdjęć i faktów z życia kobiety.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (61)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane