Fakty i opinie

stat

114 mandatów za parkowanie w 1 dzień

Skalę łamania prawa przez kierowców udało się ujawnić już podczas pierwszego dnia akcji wymierzonej w niezgodne z prawem parkowanie na terenie Głównego Miasta w Gdańsku.
Skalę łamania prawa przez kierowców udało się ujawnić już podczas pierwszego dnia akcji wymierzonej w niezgodne z prawem parkowanie na terenie Głównego Miasta w Gdańsku. fot. Straż Miejska w Gdańsku
Najnowszy artukuł na ten temat

Nieczysta walka o miejsca do parkowania

71 mandatów i 43 zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia to bilans pierwszego dnia akcji straży miejskiej wymierzonej w kierowców ignorujących zasady parkowania na terenie Głównego Miasta w Gdańsku.Czy zdarza ci się zaparkować niezgodnie z prawem?

tak, gdy nie mam innej możliwości 39%
regularnie tak robię, jest taniej i niczym to nie grozi 6%
nie, nigdy tak nie robię 55%
zakończona Łącznie głosów: 2870
Od czwartkowego poranka strażnicy miejscy w Gdańsku z wyjątkową uwagą kontrolują prawidłowe parkowanie na terenie Głównego Miasta. Już pierwszego dnia tych działań ujawnili 114 samochodów, których kierowcy parkowali niezgodnie z prawem: na zakazie, na terenach zielonych, w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

- Strażnicy wystawili 71 mandatów na łączną kwotę 7150 zł. Jak widać, standardowa kara w takim wypadku wynosi 100 zł - informuje Wojciech Siółkowski ze straży miejskiej.
Ale to nie wszystko. Strażnicy wystawili też dodatkowo 43 zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia. Są one równoznaczne z mandatem, ale obarczeni nimi kierowcy będą musieli dodatkowo stawić się w siedzibie straży miejskiej, gdzie taki mandat otrzymają.

Jak podkreśla Wojciech Siółkowski, w czwartek nie wystawiono żadnych upomnień. Wszyscy, którzy dopuścili się nielegalnego parkowania, zostali ukarani.

Podczas czwartkowych działań, aż 57-krotnie strażnicy zakładali blokady na koła źle zaparkowanych samochodów.

Strażnicy kontrolują teren pomiędzy ulicami: Podwale Przedmiejskie zobacz na mapie Gdańska - Okopowa zobacz na mapie Gdańska - Wały Jagiellońskie zobacz na mapie Gdańska - Targ Drzewny zobacz na mapie Gdańska - Podwale Staromiejskie zobacz na mapie Gdańska - Rybackie Pobrzeże zobacz na mapie Gdańska - Długie Pobrzeże zobacz na mapie Gdańska - Powroźnicza zobacz na mapie Gdańska - Kotwiczników zobacz na mapie Gdańska.

Teren restrykcyjnej kontroli strażników miejskich. Akcja potrwa do wtorku włącznie.
Teren restrykcyjnej kontroli strażników miejskich. Akcja potrwa do wtorku włącznie. graf. Trojmiasto.pl


Akcja jest kontynuowana w piątek. Identyczne działania prowadzone będą także po weekendzie.

Akcja prowadzona jest na kilka dni przed coroczną odprawą straży miejskiej z zastępcą prezydenta Gdańska. Piotr Borawski, któremu podlega straż, w wywiadzie udzielonym naszemu portalowi zapowiedział mniejszą pobłażliwość dla kierowców, którzy łamią przepisy - szczególnie dotyczące parkowania.

Opinie (474) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.