Fakty i opinie

stat

12 mln zł dla Gdyni za działki na Witominie i w Orłowie

Najnowszy artukuł na ten temat

Plany kolejnej zabudowy w Orłowie

Na Witominie nowa zabudowa będzie sąsiadowała z blokami Spółdzielni Bałtyk. Teren skweru pozostanie nienaruszony.
Na Witominie nowa zabudowa będzie sąsiadowała z blokami Spółdzielni Bałtyk. Teren skweru pozostanie nienaruszony. fot. Trojmiasto.pl

O blisko 12 mln zł wzbogaciła się Gdynia, sprzedając działki przy ul. Małokackiej zobacz na mapie Gdyni na Witominie i ul. Heidricha zobacz na mapie Gdyni w Orłowie. Nabywcą została firma Invest Komfort. Na pierwszej będzie mógł stanąć wieżowiec o wysokości do 33 metrów, a na drugiej niska zabudowa jednorodzinna.Czy zakupione działki zostaną szybko zabudowane?

tak, zwłaszcza, że to bardzo atrakcyjne miejsca 60%
tylko Orłowo, bo tam jest łatwiej, Witomino będzie zabudowane później 22%
nie, myślę, że to bardziej inwestycja na przyszłość 18%
zakończona Łącznie głosów: 521
Obydwa tereny zostały sprzedane podczas licytacji zorganizowanej przez miasto w zeszłym tygodniu.

Cena wywoławcza dla terenu na Witominie o powierzchni blisko 5 tys. m kw wynosiła 3,5 mln zł. Ostatecznie najwyżej zalicytował gdyński deweloper - firma Invest Komfort, oferując 7,4 mln zł brutto.

Działka znajduje się na wzniesieniu przy ul. Małokackiej zobacz na mapie Gdyni po prawej stronie wjazdu na Witomino. W okolicy stoją bloki spółdzielni Bałtyk, w pobliżu jest też Akademickie Liceum Ogólnokształcące. Dla tej części dzielnicy nie ma planu miejscowego. Zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy będzie mógł tam powstać wieżowiec o dopuszczalnej wysokości do 33 metrów i szerokości frontowej elewacji do 42,5 metra.

Co z infrastrukturą drogową?

Nie brakuje głosów, że kolejna zabudowa mieszkaniowa może totalnie sparaliżować okoliczne skrzyżowanie z Rolniczą i Chwarznieńską. Zwłaszcza, że do postawienia kolejnego wieżowca koło Witawy zobacz na mapie Gdyni przymierza się firma Zatoka, oczekująca na pozwolenie na budowę. Miasto odpowiada, że kierowcom ulży zaplanowana przebudowa Chwarznieńskiej na odcinku witomińskim.

Za dwie zakupione przez Invest Komfort działki Gdynia otrzyma blisko 12 mln zł.
Za dwie zakupione przez Invest Komfort działki Gdynia otrzyma blisko 12 mln zł. graf. Trojmiasto.pl
Inwestycja jest na razie w fazie projektowania. Po modernizacji na ulicy pojawią się m.in. buspasy. W przyszłości może pojawią się też na Rolniczej. Raczej trudno będzie o nie z kolei na Małokackiej, bo - jak tłumaczą władze miasta - kursuje tamtędy za mało linii autobusowych.

Działka przy Nowym Orłowie

Oprócz terenu na Witominie, Invest Komfort kupił także działkę o powierzchni blisko 1,5 tys. m kw. przy ul. Heidricha zobacz na mapie Gdyni w Orłowie. Obok deweloper kończy budowę osiedla Nowe Orłowo. W tym przypadku cena wyniosła 4,4 mln zł brutto.

W Orłowie zakupiona działka sąsiaduje z osiedlem Nowe Orłowo, które znajduje się po drugiej stronie ul. Heidricha.
W Orłowie zakupiona działka sąsiaduje z osiedlem Nowe Orłowo, które znajduje się po drugiej stronie ul. Heidricha. fot. Trojmiasto.pl
Zgodnie z planem zagospodarowania miejscowego, teren ten jest przeznaczony na niską zabudowę wielorodzinną lub jednorodzinną z pokojami gościnnymi lub budynkami wolnostojącymi.

Ustalona wysokość zabudowy to 10 metrów i dwie kondygnacje. Szerokość elewacji frontowej musi wynieść do 15 metrów.

Konkretnych planów co do zakupionych działek deweloper jeszcze nie ma.

- Invest Komfort zdecydował się na zakup tych działek, zgodnie z realizowaną strategią inwestycyjną. Poszerzając tym samym tzw. bank ziemi, czyli tereny, które czekają w kolejce na opracowanie projektu przez sztab specjalistów. Poszukują oni najbardziej funkcjonalnych i nowatorskich rozwiązań, które najlepiej wykorzystają potencjał tych terenów. Zanim to jednak nastąpi, deweloper skupia się na realizowanych właśnie inwestycjach - mówi Anna Maj, rzecznik prasowy dewelopera.

Opinie (241) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.