Fakty i opinie

138 wniosków o ukaranie kibiców dopingujących pod stadionem

Lechia Gdańsk

Kibice, którzy tłumnie pojawili się pod stadionem, odpalili race.

Policja wyśle do sądu 138 wniosków o ukaranie kibiców, którzy zgromadzili się w poniedziałek, 5.04.2021 r., przy stadionie Arena Gdańsk, by dopingować Lechię Gdańsk, która pokonała Zagłębie Lubin 3:1.Najbliższe wydarzenia sportowe w TrójmieścieCzy obostrzenia dotyczące wydarzeń sportowych i kulturalnych powinny zostać poluzowane?

nie, dopóki jest sporo zakażeń koronawirusem 26%
nie, dopóki więcej osób nie zostanie zaszczepionych 8%
tak, jeżeli organizatorzy zapewnią odpowiednie warunki sanitarne 27%
tak, bo ludzie i tak nie przestrzegają obostrzeń 39%
zakończona Łącznie głosów: 1513
Z relacji naszych czytelników wynikało, że zgromadzeni pod stadionem kibice w ramach dopingu m.in. odpalili race. Nie wszyscy także stosowali się do poleceń policji, która pojawiła się na miejscu.

- Wczoraj wieczorem gdańscy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wsparci przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zabezpieczali mecz Lechii Gdańsk i Zagłębia Lubin. Przygotowując się do tego zabezpieczenia, policjanci z Gdańska uzyskali informację, że pod stadionem - pomimo panujących obostrzeń i zakazów - ma się zebrać grupa kibiców. W związku z tym podczas planowania sił i środków do wczorajszego zabezpieczenia wzięliśmy pod uwagę tę informację - tłumaczy nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 3:1. Relacja, zdjęcia, ocenyNa miejscu obecni byli policjanci.

Policjantka podkreśla, że trwa pandemia i obowiązują obostrzenia ograniczające udział osób w zgromadzeniach.

- Pomimo informacji, że wczorajszy mecz piłki nożnej odbędzie się bez udziału kibiców, a jego transmisja zostanie wyemitowana na żywo w sieci internetowej, to grupa osób postanowiła przyjść pod stadion w Gdańsku, nie stosując się do obecnych przepisów zawartych w Rozporządzeniu Rady Ministrów - zaznacza nadkom. Ciska.

Kibice pod stadionem w asyście policji.

Ostatecznie gdańscy policjanci w ramach podjętych działań sporządzili 138 wniosków do sądu rejonowego o ukaranie za niestosowanie się do zakazów związanych z COVID-19 oraz nałożyli mandaty karne za brak maseczek i zanieczyszczanie miejsca publicznego.

Piotr Stokowiec po meczu Lechia - Zagłębie: Rywalizacja i dobre wybory

Opinie wybrane


wszystkie opinie (205)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »