Fakty i opinie

stat

15 mln odsłon teledysku z Gdańskiem w tle

Gdańsk w teledysku do hinduskiego filmu

Do hinduskiej superprodukcji "Mersal" kręconej m.in. w Trójmieście, powstała piosenka i teledysk, który w całości realizowany był w Gdańsku. Utwór ma już ponad 15 mln wyświetleń na portalu Youtube. Autorem muzyki jest zdobywca Oscarów za ścieżkę dźwiękową do filmu "Slumdog. Milioner z ulicy".Oglądasz hinduskie filmy?

tak, bardzo lubię taką stylistykę

13%

nie, ale film "Mersal" chętnie obejrzę, bo pojawia się w nim Trójmiasto

36%

nie, w ogóle nie ciekawią mnie "egzotyczne" produkcje

51%
Pod koniec września pisaliśmy o tym, że w zwiastunie hinduskiej produkcji "Mersal" pojawiają się migawki z Gdańska i Sopotu. W połowie listopada pojawił się teledysk pt. "Macho", promujący film. Poza aktorami główną rolę odgrywa w nim Gdańsk.

W trwającym 3 minuty wideoklipie twórcy zaglądają w różne zakamarki miasta. Pojawia się w nim m.in. koło widokowe na Wyspie Spichrzów, ul. Mariacka i Piwna, Długie Pobrzeże, wnętrze stadionu w Letnicy i Europejskie Centrum Solidarności.

Muzykę do piosenki napisał Allah Rakha Rahman, indyjski kompozytor muzyki filmowej, który w 2009 roku zdobył dwa Oscary - za muzykę i piosenkę do filmu "Slumdog. Milioner z ulicy".

Film "Mersal" miał swoją premierę 17 października w Paryżu. Obraz był już wyświetlany w Wielkiej Brytanii, Indiach, USA, Australii czy Kuwejcie.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (267)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.