Fakty i opinie

stat

15 mln odsłon teledysku z Gdańskiem w tle

Gdańsk w teledysku do hinduskiego filmu

Do hinduskiej superprodukcji "Mersal" kręconej m.in. w Trójmieście, powstała piosenka i teledysk, który w całości realizowany był w Gdańsku. Utwór ma już ponad 15 mln wyświetleń na portalu Youtube. Autorem muzyki jest zdobywca Oscarów za ścieżkę dźwiękową do filmu "Slumdog. Milioner z ulicy".Oglądasz hinduskie filmy?

tak, bardzo lubię taką stylistykę

13%

nie, ale film "Mersal" chętnie obejrzę, bo pojawia się w nim Trójmiasto

36%

nie, w ogóle nie ciekawią mnie "egzotyczne" produkcje

51%
Pod koniec września pisaliśmy o tym, że w zwiastunie hinduskiej produkcji "Mersal" pojawiają się migawki z Gdańska i Sopotu. W połowie listopada pojawił się teledysk pt. "Macho", promujący film. Poza aktorami główną rolę odgrywa w nim Gdańsk.

W trwającym 3 minuty wideoklipie twórcy zaglądają w różne zakamarki miasta. Pojawia się w nim m.in. koło widokowe na Wyspie Spichrzów, ul. Mariacka i Piwna, Długie Pobrzeże, wnętrze stadionu w Letnicy i Europejskie Centrum Solidarności.

Muzykę do piosenki napisał Allah Rakha Rahman, indyjski kompozytor muzyki filmowej, który w 2009 roku zdobył dwa Oscary - za muzykę i piosenkę do filmu "Slumdog. Milioner z ulicy".

Film "Mersal" miał swoją premierę 17 października w Paryżu. Obraz był już wyświetlany w Wielkiej Brytanii, Indiach, USA, Australii czy Kuwejcie.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (267)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.