• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

1,5 mln zł na inwestycje w Pustkach Cisowskich

Michał Sielski
20 maja 2022, godz. 07:00 
Opinie (48)
Pustki Cisowskie to dzielnica otoczona zielenią. Pustki Cisowskie to dzielnica otoczona zielenią.

Ponad 1,5 mln zł chce wydać Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo na inwestycje do 2023 r. Zadania zostały skonsultowane z mieszkańcami, którzy potem w ankietach ustalili priorytety - bo już wiadomo, że na wszystkie potrzeby pieniędzy nie wystarczy.Czy wiesz, jakie inwestycje będą w twojej dzielnicy?

Kontynuujemy cykl Portalu Trojmiasto.pl, w którym przybliżamy szczegółowe plany inwestycyjne gdyńskich rad dzielnic. Dziś czas na Pustki Cisowskie i Demptowo - jedną z najbardziej urokliwych dzielnic Gdyni.

Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo opracowała listę 10 zadań inwestycyjno-remontowych, która następnie została poddana konsultacjom społecznym z mieszkańcami. Efektem były 182 ankiety wypełnione przez mieszkańców dzielnicy. Nie wszystkie inwestycje uda się zrealizować, przynajmniej w tej kadencji, która kończy się w 2023 r. Do wydania jest bowiem 1 mln 526 tys .860 zł.

- Łączna wycena wszystkich zadań znacząco przekracza budżet inwestycyjny, którym dysponuje RD w obecnej kadencji, stąd zadania będą realizowane według kolejności priorytetów do wyczerpania środków - mówi Monika Rak, wiceprzewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo.

Co się zmienia w dzielnicy Pustki Cisowskie-DemptowoCzęść zadań już została zrealizowana. Jak choćby wyniesione przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Chabrowej 43Mapka.

Inne są właśnie w trakcie realizacji. Na etapie uzgodnień z Zarządem Dróg i Zieleni w Gdyni jest budowa brakującego odcinka chodnika, remont części chodnika oraz instalacja progu zwalniającego, a także szykan na ul. ŻurawiejMapka w Gdyni. Szacunkowy koszt zadania to ponad 300 tys. zł.

Co się zmieni w przyszłości?Niektóre zadania są bardziej skomplikowane, ale przede wszystkim w zakresie planowania. Jest tak choćby z urządzeniem terenu rekreacyjnego w miejscu dawnego Domu Dziecka przy ul. Skarbka. Już w 2019 r. Rada Dzielnicy rekomendowała w Urzędzie Miasta Gdyni, aby zagospodarować całościowo teren od strony ul. Skarbka, włączając do projektu budowlanego urządzenia objęte zwycięskim projektem z Budżetu Obywatelskiego Gdyni 2017 roku.

- Postulatem RD było optymalne wykorzystanie terenu i uniknięcie bałaganu inwestycyjnego. Aktualnie mamy opracowaną dokumentację projektową oraz ogłoszony przetarg na roboty budowlane - mówi Monika Rak.
W ramach inwestycji powstanie:

 • boisko z nawierzchnią z trawy syntetycznej do piłki nożnej,
 • rozbudowa boiska do koszykówki,
 • elementy siłowni zewnętrznej oraz street workout,
 • huśtawki,
 • piaskownica,
 • tyrolka,
 • ścianka wspinaczkowa dla dzieci,
 • miejsce do gry w tenisa stołowego,
 • stoliki do gier w szachy,
 • ścieżka dla hulajnóg/rolek.

Ta inwestycja ma kosztować 2 mln zł, a RD Pustki Cisowskie-Demptowo przeznacza na ten cel ze swojego budżetu inwestycyjnego 850 tys. zł. Pozostałe środki będą pochodzić z budżetu miasta Gdyni oraz puli środków Budżetu Obywatelskiego Gdyni z 2017 r. (ok. 160 tys. zł).

Na etapie projektu jest natomiast utworzenie strefy Kiss&Drive przy Szkole Podstawowej nr 16 w Gdyni, która pozwoli na legalny, ale krótki postój i ułatwi szybkie przejście do szkoły i centrum sąsiedzkiego Przystań Chabrowa 43. Wyznaczenie strefy kosztować będzie 150 tys. zł.

Już wiadomo, że rada dofinansuje też zadanie z Budżetu Obywatelskiego Gdyni z 2019 r. pn. "Mostek wenecki (kładka nad Potokiem Cisowskim) przy ul. ModrzewiowejMapka, wydając na to ok. 140 tys. zł oraz wymianę opraw na led w lampach drogowych za ok. 30 tys. zł.

Pomysły inwestycyjne innych dzielnic GdyniPomysły rad dzielnic: Chylonia


Pomysły rad dzielnic: Wielki Kack


Pomysły rad dzielnic: Witomino


Pomysły rad dzielnic: Dąbrowa


Pomysły rad dzielnic: Leszczynki


Pomysły rad dzielnic: Orłowo


Pomysły rad dzielnic: Śródmieście

Opinie wybrane


wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.