Fakty i opinie

stat

17-latkowie pobili 68-letniego mężczyznę

Dwóch 17-latków dotkliwie pobiło 68-latka. Według policji ich czyn miał charakter chuligański, co oznacza, że nie był motywowany chęcią okradzenia mężczyzny. Obaj nastolatkowie byli poszukiwani celem doprowadzenia do ośrodków wychowawczych. Tam też trafili, ale za pobicie starszego mężczyzny grozi im już "dorosłe" więzienie.zakończona Łącznie głosów: 2254
Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednym z przystanków przy ul. Trakt św. Wojciecha. Wszystko zaczęło się od utarczki słownej między 68-latkiem, a znajomą obu sprawców. Policja nie zdradza, dlaczego dziewczyna pokłóciła się z mężczyzną, wiadomo tylko, że zadzwoniła po swoich kolegów, a ci - nie zadając zbędnych pytań - pojawili się na miejscu i zaczęli bić 68-latka.

Kiedy mężczyzna otrzymał kilka ciosów, próbował uciec, jednak 17-latkowie ruszyli za nim, dogonili go i zaczęli dalej bić. Później uciekli, a 68-letni mężczyzna trafił do szpitala.

- Sprawą zajęli się kryminalni, którzy dzięki dobremu rozpoznaniu bardzo szybko wytypowali sprawców tego przestępstwa. Policjanci już następnego dnia tuż przed południem zatrzymali dwóch 17-letnich mieszkańców Gdańska - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Co ciekawe, po dokładnym sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że obaj sprawcy pobicia w teorii nie powinni w ogóle znajdować się na wolności - byli poszukiwani celem doprowadzenia do ośrodków wychowawczych.

Tam też ostatecznie trafili. Za pobicie mężczyzny odpowiedzą już jednak jak osoby dorosłe - grozi im kara prawdziwego więzienia.