• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

18-latek ukradł auto na minuty i zabrał na przejażdżkę młodszych znajomych

ewel
17 stycznia 2023, godz. 10:30 
Opinie (187)
18-latek usłyszał już zarzut za kradzież samochodu na minuty. Nie miał prawa jazdy, ale pojechał nim po znajomych. 18-latek usłyszał już zarzut za kradzież samochodu na minuty. Nie miał prawa jazdy, ale pojechał nim po znajomych.

Nawet 5 lat w więzieniu spędzić może 18-latek z Gdańska, który ukradł samochód na minuty, nie miał prawa jazdy, a mimo to usiadł za kółkiem. Dodatkowo prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków i poszukiwała go prokuratura. Chłopak został już zatrzymany przez policję.



Zdarzyło ci się wsiąść za kółko, nie mając prawa jazdy?

Tym, co "nawywijał" jednego dnia, mógłby obdzielić kilka osób, ale za wszystko odpowie teraz sam. W ręce policjantów wpadł 18-latek, którego już wcześniej poszukiwała prokuratura.

Chłopak ukradł warte 70 tys. zł auto na minuty - renault clio. Do kradzieży doszło we Wrzeszczu.

Kradzionym autem na minuty pojechał po znajomych



- Sprawca zauważył, że poprzedni kierujący nie zamknął samochodu, wykorzystał to i odjechał pojazdem wartym 70 tys. zł. Komunikat o kradzionym aucie został przekazany między innymi funkcjonariuszom z komisariatu w Oliwie, którzy na ul. OpackiejMapka zauważyli ten samochód. Policjanci od razu zatrzymali kierującego do kontroli - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Za kierownicą renault siedział 18-letni mieszkaniec Gdańska, a na fotelach pasażerów cztery osoby w wieku od 13 do 16 lat.

Komisariaty policji w Trójmieście - lista miejsc


Policjanci ustalili, że po tym, jak 18-latek ukradł samochód, pojechał po swoich znajomych i postanowił urządzić sobie przejażdżkę ulicami Gdańska. Nieletni pasażerowie zostali przekazani pod opiekę rodzicom.

Okazało się, że nie miał prawa jazdy i był poszukiwany



Podczas sprawdzania danych młodego kierowcy okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania i jest poszukiwany przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu.

- W trakcie interwencji mundurowi zwrócili uwagę na źrenice 18-latka, które nie reagowały na światło. Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna może być pod wpływem środków odurzających, w szpitalu została mu pobrana krew do badań. 18-letni gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu, a auto, które ukradł po wykonanych oględzinach, policjanci przekazali właścicielowi - mówi Ciska.
Senior bez prawa jazdy uderzył w szlaban. Samochód był kradziony Senior bez prawa jazdy uderzył w szlaban. Samochód był kradziony

W poniedziałek, 16 stycznia, 18-latek usłyszał zarzut za kradzież samochodu. Ponadto, jeżeli badanie krwi wykaże, że 18-latek kierował samochodem pod wpływem narkotyków, policjanci uzupełnią mu zarzuty.

- Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł. Poza tym sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów - podkreśla Ciska.
ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (187)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane