Fakty i opinie

stat

19-latek postrzelony z broni czarnoprochowej. Zatrzymano 23-letniego mężczyznę

W sprawie zatrzymano 23-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty.
W sprawie zatrzymano 23-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty. mat. policji

19-latek, który trafił pod koniec lutego do jednego z gdańskich szpitali z raną nogi, został postrzelony z broni czarnoprochowej. W sprawie policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę. Przedstawiono mu zarzuty, do których ten przyznał się częściowo.Czy masz pozwolenie na broń?

tak, w związku z wykonywaną pracą 10%
tak, bo interesuję się strzelectwem 15%
nie, ale mam zamiar takie pozwolenie uzyskać 32%
nie, bo nie lubię broni 43%
zakończona Łącznie głosów: 1072
Sprawę młodego mężczyzny, który z raną postrzałową uda zgłosił się do szpitala, opisaliśmy pod koniec lutego. Okoliczności zdarzenia od początku były dość enigmatyczne.

Z relacji mundurowych wynikało, że nastolatek podawał policjantom różne wersje zajścia. Stwierdził m.in., że został postrzelony podczas usiłowania rozboju. Wskazywał jednak różne miejsca, w których miało do zdarzenia dojść.

Niedługo później nastolatek na własne życzenie wypisał się ze szpitala. Chłopak poinformował, że nie potrzebuje pomocy policji, nie chciał także ochrony, stwierdził, że nie czuje się zagrożony.

Funkcjonariusze sprawą jednak zajmowali się dalej, co doprowadziło do zatrzymania 23-latka. Jak poinformowała prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania broni bez pozwolenia, narażenia - poprzez oddanie strzału - pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku i spowodowanie obrażeń powyżej siedmiu dni oraz posiadania narkotyków.

19-latek postrzelony z broni czarnoprochowej- Z ustaleń prokuratury wynika, że 19-latek został postrzelony z broni czarnoprochowej, na którą nie jest wymagane zezwolenie. U 23-latka znaleziono natomiast jeszcze inną broń, która takiego zezwolenia wymaga - mówi prok. Grażyna Wawryniuk.
Prokurator wskazuje, że 23-latek do przedstawionych mu zarzutów przyznał się "częściowo". W związku z tym, że śledczy pracują nad sprawą, nie ujawniają, co potwierdził, a czemu zaprzeczył zatrzymany mężczyzna.

Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poinformował, że wobec 23-latka zastosowano dozór policji.

Opinie (86) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.