• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

20-latka szarpała się z ochroną o whisky

Michał Sielski
20 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (237)
20-latka będzie miała duże kłopoty. Nie tylko ze względu na kradzież, ale też z uwagi na użycie siły wobec próbującego zatrzymać ją ochroniarza. 20-latka będzie miała duże kłopoty. Nie tylko ze względu na kradzież, ale też z uwagi na użycie siły wobec próbującego zatrzymać ją ochroniarza.

Co można zrobić dla dwóch butelek whisky? Jak pokazuje poniższy przykład - całkiem sporo. 20-letnia gdańszczanka najpierw próbowała je ukraść, potem szarpała się z goniącym ją ochroniarzem, a na koniec porzuciła w torebce, w której był też jej... dowód osobisty. Mieszkanka Nowego Portu w poniedziałek, 20 marca 2023 r., usłyszy zarzuty.

Do próby kradzieży doszło w piątek po południu na Przymorzu. Ochroniarz zauważył kobietę, która wyszła ze sklepu z dwiema butelkami whisky, za które nie zapłaciła. Alkohol warty był około 180 zł.

Ochroniarz próbował zatrzymać kobietę, ale zaczęła ona uciekać. Po krótkim pościgu doszło do szarpaniny. Ostatecznie kobieta uciekła, porzucając torebkę, w której były nie tylko kradzione butelki, ale też jej... dowód osobisty.

Kradzież rozbójnicza to nie "zwykła" kradzież- Następnego dnia w jednym z mieszkań w Nowym Porcie funkcjonariusze zatrzymali 20-letnią gdańszczankę, podejrzewaną o to przestępstwo. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. W poniedziałek zostanie doprowadzona do prokuratury na przesłuchanie, z wnioskiem o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Warto zaznaczyć, że gdyby nie szarpanina z ochroniarzem, 20-latka odpowiadałaby za kradzież, a biorąc pod uwagę jej kwotę - 180 zł - groziłaby jej odpowiedzialność jedynie za wykroczenie, a nie przestępstwo.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (237)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane