Fakty i opinie

stat

26 pijanych zatrzymanych w weekend na gdańskich drogach

Najnowszy artukuł na ten temat

Pijany wjechał autem na Długi Targ. Zatrzymali go świadkowie

Spośród 26 zatrzymanych przez gdańską drogówkę pijanych kierowców samochodów i rowerów tylko kilku miało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.
Spośród 26 zatrzymanych przez gdańską drogówkę pijanych kierowców samochodów i rowerów tylko kilku miało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. fot. policja

16 pijanych kierowców oraz 10 pijanych rowerzystów zatrzymali w weekend policjanci drogówki na gdańskich drogach. Przy okazji kontroli zatrzymano także mężczyznę poszukiwanego listem gończym, a pięciu trzeźwym kierowcom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie o 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.Zdarza ci się wsiąść za kierownicę, choć nie jesteś pewien swojej trzeźwości?

tak, całkiem często 12%
sporadycznie, w wyjątkowych sytuacjach 21%
nie, nigdy nie wsiadam za kierownicę, jeżeli mam choćby najmniejsze wątpliwości w tym zakresie 67%
zakończona Łącznie głosów: 2165
W nieoficjalnych rozmowach policjanci często powtarzają, że latem, przy lepszej pogodzie, częściej zdarza się im łapać pijanych kierowców. Przeważnie nie są to recydywiści, a po prostu osoby, które normalnie rzadziej sięgają po alkohol i nie do końca potrafią ocenić swój stan trzeźwości.

Statystyki z ostatniego weekendu zdają się potwierdzać te słowa. Choć na gdańskich drogach zatrzymano aż 26 pijanych (16 kierowców i 10 rowerzystów), to żaden z nich nawet nie zbliżył się do tegorocznych "promilowych rekordzistów" - tylko kilku miało w wydychanym organizmie ponad promil alkoholu.

- Podczas weekendowych kontroli na drodze policjanci ruchu drogowego zatrzymali też pięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące - mówi Magdalena Ciska z gdańskiej drogówki.
Dzięki kontrolom wpadł też poszukiwany listem gończym 26-latek. Kiedy policjanci zatrzymali prowadzony przez niego motorower, żeby sprawdzić, czy mężczyzna jest trzeźwy, okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd do odbycia kary za paserstwo.

Opinie (184) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.