4 dowody na to, że jesień to najlepsza pora roku

Kolory jesieni w Trójmieście. Jak jej nie lubić?

Jesienią nie idź do jubilerów, aby zobaczyć złoto; idź do parków - radzi tureckie przysłowie. Przez jednych znienawidzona, przez nielicznych - uwielbiana. Jesień na dobre rozgościła się w Trójmieście. Czy da się ją lubić nad morzem, które kojarzy się z letnim wypoczynkiem? Oczywiście! Trzeba się tylko trochę bardziej postarać.Jak spędzasz jesień?

Zobacz wyniki (759)
- Przeżyłam październik, w listopadzie nie wychodzę z domu. Zapadam w jesienny letarg - powiedziała mi niedawno znajoma.
Kiedy kolega wykręcił się od wyjścia z domu drobną mżawką i argumentem: "A, bo wiesz, jesień, zaraz i tak będzie ciemno", uświadomiłem sobie, że gdyby jesień była człowiekiem, to raczej tym średnio popularnym.

Takim trochę namolnym znajomym, co to go na domówkę nie zaprosisz, a jak spotkasz przypadkiem na przystanku - starasz się, by cię nie zauważył. Jak już się (niestety) przysiądzie - wówczas odliczasz minuty do autobusu, modląc się, by natręt nie jechał w tę samą stronę co ty.

Uświadomiłem sobie też, że ten niepopularny gość musiałby być moim kumplem. Bo ja po prostu bardzo lubię jesień. A jesień w Trójmieście to już w ogóle. Dlaczego?

Po pierwsze:

Jak już się Gdańsk, Gdynia czy Sopot zazłocą, to nie ma zmiłuj. Bieszczady się chowają. Spacer po jesiennym parku Oruńskim, wyprawa do parku Reagana w Gdańsku, Jaru Swelini w Sopocie czy na jedną z plaż w Gdyni w takiej aurze to widok, dla którego warto zmarznąć na jesiennym wietrze.

Lista parków i skwerów w TrójmieścieJesienny spacer Jarem Swelini.


Po drugie:

Jak tu spokojnie! Turyści są solą Trójmiasta, wiadomo. Ale dobrze poczuć, że ma się całą plażę dla siebie. Kiedy można "klapnąć" na kurtce, pogapić się w morze i wypić ciepłą kawę (z termosu albo mobilnych kawiarek).

Jesienne słońce na plaży na Przymorzu.


Po trzecie:

Rzut beretem i jesteśmy w sercu Kaszub. Aby odpocząć od zgiełku miasta, wcale nie trzeba gnać kilkaset kilometrów. Wystarczy wsiąść w samochód i zrobić krótki wypad Drogą Kaszubską nad malownicze jeziora, do pięknych i ciekawych kulturowo zakątków Szwajcarii Kaszubskiej.


Po czwarte:

Koncerty, książki i filmy. Tajemnicą poliszynela jest to, że większość reżyserów i artystów z premierami płyt i nowych superprodukcji czeka do jesieni. Kiedy skończy się wakacyjny zgiełk, warto zainteresować się, co w kinie piszczy, jakie zbliżają się koncerty i czy przypadkiem ulubiony pisarz nie planuje "wypuścić" czegoś, co umili jesienny wieczór z gorącą herbatą.

Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń w Trójmieście znaleźć można w Kalendarzu Imprez.

Klif w Orłowie. Pomysł na jesienny spacer.Złota jesień w sercu Gdańska.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (79)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »