Fakty i opinie

stat

41-latek umówił się z 13-latkami. Ujęli go rodzice dziewczynek

Mężczyzna został już przez sąd aresztowany na trzy miesiące.
Mężczyzna został już przez sąd aresztowany na trzy miesiące. fot. policja

Czujni rodzice zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który umówił się przez internet z dwiema 13-letnimi dziewczynkami. Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia na gdańskim Suchaninie. Mężczyzna trafił już za kratki, usłyszał też zarzuty dotyczące próby umówienia się z dziećmi "w celach pedofilskich".Czy w twojej rodzinie rodzice kontrolują, co robią dzieci w sieci?

tak, bardzo dokładnie 21%
tak, ale raczej sporadycznie, w razie uzasadnionych podejrzeń, że coś złego się dzieje 45%
nie, nie ma takiego zwyczaju 34%
zakończona Łącznie głosów: 1216
Kilka dni temu rodzice dwóch 13-letnich dziewczynek samodzielnie ujęli mężczyznę, który prawdopodobnie chciał skrzywdzić dzieci. Zatrzymanie zgłosili policji.

- Na miejscu mundurowi dowiedzieli się, że zatrzymany korespondował na jednym z portali społecznościowych z dwiema dziewczynkami w wieku 13-lat oraz zamierzał się z nimi spotkać. Rodzice od razu zareagowali i postanowili sami pojechać na spotkanie z mężczyzną. Kiedy pojawili się na miejscu, okazało się, że na spotkanie nie przyszedł nastolatek, a 41-letni mężczyzna. Rodzice dziewczynek ujęli go i zaalarmowali policjantów - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
41-latek został przez funkcjonariuszy zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Sprawą zajął się prokurator i pod jego nadzorem policjanci wykonali kolejne czynności, m.in. weszli do mieszkania podejrzanego i zabezpieczyli jego komputer oraz telefony komórkowe. Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić mężczyźnie zarzut dotyczący "nawiązywania kontaktu z osobą małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego w celach pedofilskich".

- W środę sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. Funkcjonariusze nadal będą pracowali przy tej sprawie i sprawdzali, czy nie ma innych pokrzywdzonych - dodaje Chrzanowski.
Według naszych ustaleń zatrzymany 41-latek to osoba próbująca, choć z mizernym skutkiem, sił w lokalnej polityce. Podczas ostatniej kampanii wyborczej głosił głównie potrzebę oczyszczenia moralnego i walki z przestępczością.