• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

5 zaskakujących korzyści, jakie daje assistance auta

22 września 2022 
Opinie (1)

Część kierowców traktuje assistance jako zbędny dodatek do ubezpieczenia OC/AC. Niemniej ten rodzaj ubezpieczenia może zapewnić nam zupełnie nieoczekiwane korzyści. Poznaj je, żeby podjąć świadomą decyzję przy zakupie ubezpieczenia.Ubezpieczenie samochodu dzieli się zazwyczaj na dwa rodzaje: kiedy jesteśmy ofiarami zdarzenia i otrzymujemy pomoc finansową z OC sprawcy oraz kiedy z własnej winy usuwamy szkodę i korzystamy z polisy AC. Niemniej standardowe OC obejmuje tylko kwestie ewentualnego odszkodowania, natomiast pozostałe aspekty ochrony można zazwyczaj znaleźć w warunkach assistance. O części z nich, niektórzy kierowcy nawet nie zdają sobie sprawy.

Od mobilnego serwisu po tłumacza - co może dać assistance auta?


Podstawowym założeniem każdego ubezpieczenia jest pomoc finansowa. Za to odpowiedzialne jest ubezpieczenie OC/AC. Jednak dla wielu kierowców równie istotnym aspektem ochrony ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego jest komfort. Tutaj istotną rolę odgrywa ubezpieczenie assistance. Mowa tu nie tylko o zapewnieniu takich usług jak holowanie czy auto zastępcze, ale szereg innych, często nieoczywistych korzyści. Przeglądając ranking najtańsze OC warto więc zwrócić uwagę na to, co obejmuje assistance. A korzyści może być wiele, począwszy od ubezpieczenia opon, skończywszy na usługach serwisowych.

Ubezpieczenie samochodu z wykupionym assistance może przydać się w szczególności osobom, które dużo podróżują. Jeśli do kolizji dojdzie w pobliżu miejsca zamieszkania, dużo łatwiej znaleźć zaufany warsztat czy osobę, która zaoferuje swoją pomoc. Tymczasem w trasie może dojść do awarii w najmniej spodziewanym momencie. Z assistance nie trzeba martwić się, kiedy pojazd zepsuje się z dala od najbliższego warsztatu. Wiele polis oferuje bowiem naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, bez konieczności dotarcia autem pod wskazany przez ubezpieczyciela adres.

Assistance może być bezcenne podczas zagranicznego wyjazdu, gdyż niektóre polisy zawierają w OWU takie usługi jak tłumacz czy pomoc prawna poza granicami Polski.

Assistance na co dzień


Wśród najbardziej zaskakujących usług, jakie można znaleźć w warunkach assistance, może być pomoc w najbardziej zwyczajnych sytuacjach, do jakich dochodzi każdego dnia. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, w assistance można znaleźć takie usługi jak wymiana żarówki w aucie, naładowanie akumulatora czy pomoc w otwarciu samochodu, kiedy kluczyki zatrzasnęły się w środku.

Dlatego kiedy korzystasz z takich narzędzi jak porównywarka ubezpieczeń czy kalkulator OC/AC , sprawdź dokładnie, co obejmuje wsparcie assistance.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (1)

  • O co chodzi? Assistance to program którego używają agenci PZU. Tak się nazywa. I tam są wszystkie dane i oferty.

    W czym problem ?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane