Fakty i opinie

stat

5 zł za zostawienie auta na nadmorskim parkingu


Od 1 lipca w Gdańsku zaczną funkcjonować płatne parkingi nadmorskie. Opłaty będą pobierane do końca wakacji. Urzędnicy ponadto zwiększą strefy płatnego parkowania w Oliwie, na Głównym i Starym Mieście oraz w dzielnicy Aniołki.Czy popierasz pobór opłat za parkowanie w rejonie plaż?

tak, trzeba zniechęcać ludzi do przyjeżdżania autem 36%
tak, ale ceny powinny być dużo wyższe 10%
nie, nie widzę takiej potrzeby 54%
zakończona Łącznie głosów: 2158
Tak jak w zeszłym roku, tak i w tegoroczne wakacje zostaną uruchomione parkingi nadmorskie w Gdańsku. Będą funkcjonowały w czterech lokalizacjach.

Gdańsk Jelitkowo:

Gdańsk Brzeźno:

Stogi:
Opłata za parkowanie nie ulegnie zmianie. Jednorazowy wjazd na parking, bez względu na czas postoju, będzie kosztował 5 zł. Parkingi będą płatne 7 dni w tygodniu w godzinach od 9 do 17. Po godzinie 17 do dnia następnego do godziny 9 postój będzie bezpłatny. Opłata dodatkowa za nieopłacony postój będzie wynosiła 50 zł.

W 2017 roku mimo niesprzyjającej pogody z parkingów nadmorskich skorzystało blisko 50 tys. kierowców.

Większa strefa płatnego parkowaniaOd lipca Strefą Płatnego Parkowania (SPP) w Gdańsku objęte zostaną nowe miejsca postojowe zlokalizowane w Oliwie, na Głównym i Starym Mieście oraz w dzielnicy Aniołki. Na dwa wakacyjne miesiące SPP wróci też do Jelitkowa.

Od 01 lipca obszar poboru opłat w Oliwie obejmować będzie, oprócz dotychczasowych ulic, także miejsca parkingowe na ulicach Majkowskiego zobacz na mapie Gdańska, Ceynowy zobacz na mapie Gdańska, Poczty Gdańskiej zobacz na mapie Gdańska, Liczmańskiego, zobacz na mapie Gdańska Leśnej zobacz na mapie GdańskaPodhalańskiej. zobacz na mapie Gdańska Z kolei w SPP na Głównym i Starym Mieście opłatą objęto ulice: Pachołów zobacz na mapie Gdańska, Podstoczną zobacz na mapie Gdańska, Stępkarską zobacz na mapie Gdańska, Sukienniczą zobacz na mapie GdańskaWiosny Ludów zobacz na mapie Gdańska. Na Aniołkach parkometry staną na ulicy Dębowej zobacz na mapie Gdańska, a we Wrzeszczu na ul. Sosnowej. zobacz na mapie Gdańska

Przypomnijmy, że gdańska SPP obejmuje siedem sektorów: Główne Miasto, Stare Miasto, Wrzeszcz, Aniołki, Oliwa, Przymorze. Siódmy sektor - Jelitkowo - obowiązuje w miesiącach lipiec i sierpień. Przypomnijmy, że opłata za postój samochodów w sektorach: Główne Miasto, Stare Miasto i Wrzeszcz pobierana jest w dni powszednie w godz. 9-17.

W sektorach Aniołki, Oliwa oraz Przymorze parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania płatne jest w dni powszednie w godz. 9-15. Parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w soboty, niedziele i święta jest bezpłatne, niezależnie od dzielnicy.

Na nowych ulicach kontrolerzy będą wkładali za wycieraczki zaparkowanych samochodów informację o tym, że od 1 lipca jest to obszar SPP objęty poborem opłat.

Stawki opłat za postój pojazdów samochodowych w Strefie Płatnego Parkowania na terenie Miasta Gdańska:

  • * opłata za pierwszą godzinę parkowania: 3 zł;

  • * opłata za drugą godzinę parkowania: 3,60 zł;

  • * opłata za trzecią godzinę parkowania: 4,30 zł;

  • * opłata za czwartą i kolejne godziny parkowania: 3 zł;

  • * opłata dodatkowa za brak uiszczenia opłaty za parkowanie, jeśli zostanie uiszczona w ciągu 7 dni kalendarzowych (maksymalnie dwa razy w roku kalendarzowym): 30 zł;

  • * opłata dodatkowa za brak uiszczenia opłaty za parkowanie (po przekroczeniu siedmiu dni kalendarzowych lub w trzecim przypadku w roku kalendarzowym): 50 zł.Opłatę za postój samochodu można uiścić gotówką lub kartą płatniczą w parkomacie oznaczonym logo Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Opłaty można również dokonać za pośrednictwem systemu opłat mobilnych w Gdańsku (do wyboru): CityParkApp, ePark, moBILET, mPay, Pango, SkyCash.

Opinie (373) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.