• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

50 tys. pszczół usiadło na rowerze w centrum Gdańska

ms
28 czerwca 2024, godz. 15:20 
Opinie (195)

Na miejsce przyjechał pszczelarz, który zabrał ze sobą rój pszczół.

Rój wędrujących pszczół postanowił wypocząć na rowerze zaparkowanym przy Forum Gdańsk. Owady nie były agresywne i przez ponad dwie godziny stanowiły nie lada atrakcję. Zaopiekował się nimi pszczelarz, który o problemie dowiedział się z Raportu z Trójmiasta.Pierwszy sygnał o pszczołach, które obsiadły rower zaparkowany przy Forum Gdańsk, dostaliśmy od użytkownika Raportu z Trójmiasta ok. godz. 12:30. Bardzo dziękujemy za film!

12:33 28 CZERWCA (aktualizacjaakt. 14:53)

Rój pszczół na rowerze przy Forum Gdańsk (76 opinii)

Pszczelarz pan Sławek pakuje pszczoły do skrzynki
Pszczelarz pan Sławek pakuje pszczoły do skrzynki


Rower z pszczołami został ogrodzonyPoczątkowo nie bardzo było wiadomo co zrobić z owadami. Rower z pszczelim rojem został ogrodzony taśmami, prawdopodobnie przez ochronę Forum Gdańsk. Na miejscu pojawiła się Straż Miejska oraz strażacy.

Rój pszczół na kierownicy roweruWłaścicielka roweru z rojem pszczół musiała poczekaćPani Klara, czyli właścicielka "pszczelego" roweru, musiała uzbroić się w cierpliwość.

- Poszłam na obiad do Forum Gdańsk - przyznała nam już po tym, jak pszczelarz zabrał rój.

Pani Klara, właścicielka roweru, który obsiadły pszczoły


Pszczelarz zobaczył informację o pszczołach w Raporcie z TrójmiastaCo ciekawe pszczelarz, pan Sławek, który po ok. dwóch godzinach przyjechał na miejsce, o wędrującym roju pszczół dowiedział się z Trojmiasto.pl.

- Zobaczyłem film w Raporcie i zadzwoniłem na Straż Miejską z pytaniem czy potrzeba pomocy. Oddzwonili do mnie i poprosili, żebym przyjechał. Więc przyjechałem - tłumaczy.
Pan Sławek tłumaczy, że pszczoły wędrują, ponieważ szukają pożywienia. A w mieście o nie nie jest łatwo.

Pan Sławek tłumaczy skąd wzięły się pszczoły na rowerze i jak dowiedział się o tym, że przyda się jego pomoc.


Na rowerze mogło być nawet 50 tysięcy pszczółLiczebność roju pszczół zmienia się w zależności od pory roku. W zimie jest to zwykle 10-20 tys. pszczół robotnic. Rozmiary kolonii pszczelej jednak rosną wraz z nadejściem wiosny, a w szczytowym momencie (jest to zwykle czerwiec-lipiec) silna rodzina liczy nawet 50-60 tys.
ms

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (195)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane