• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

55-letni pedofil aresztowany

szym
12 maja 2023, godz. 10:50 
Opinie (353)
55-latek przyznał się do obcowania płciowego z nastolatką. Został aresztowany. Zdjęcie ilustracyjne. 55-latek przyznał się do obcowania płciowego z nastolatką. Został aresztowany. Zdjęcie ilustracyjne.

55-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany w sprawie dotyczącej obcowania płciowego z nastoletnią dziewczynką, która nie skończyła 15 lat. Mężczyzna przyznał się i obszernie wyjaśnił śledczym swoje zachowanie. Trafił jednak do aresztu.Kary za przestępstwa seksualne:

Na wstępie wyjaśnijmy: w sprawach, w których pokrzywdzone zostaje dziecko, śledczy są nad wyraz oszczędni w przekazywaniu informacji. Również i media powinny powściągliwie informować o zdarzeniu, by nie dopuścić do identyfikacji ofiary, w ten sposób narażając ją na stygmatyzację.

W sprawie 55-latka bazujemy więc na informacjach oficjalnie przekazanych przez prokuraturę, nie publikując naszych nieoficjalnych ustaleń z uwagi na dobro pokrzywdzonej.

55-letni Gdańszczanin - jak informuje prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku - usłyszał zarzut z art. 200 par. 1 kk. Przepis ten brzmi:

Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

55-latek złożył obszerne wyjaśnienia- Mężczyzna przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia - mówi prok. Duszyński, odmawiając jednak udzielenia informacji na temat tego, co z nich wynikało.
Wiadomo natomiast, że mężczyzna miał uprawiać seks z nastolatką więcej niż jeden raz. Dziewczynka została przesłuchana przez sąd w obecności psychologa. Na wniosek prokuratora zastosowano wobec 55-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Poradnie psychologiczne w Trójmieście

szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (353)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane