Fakty i opinie

Niemal 60-letni witacz zostanie odnowiony

artykuł historyczny
Najnowszy artukuł na ten temat

Witacz z lwami zawitał na swoje miejsce

Demontaż gdańskiego witacza

Pochodzący z lat 60. XX wieku witacz nawiązujący do herbu Wielkiego Miasta Gdańska, który stoi na wjeździe od strony Pruszcza Gdańskiego zobacz na mapie Gdańska zostanie poddany renowacji. Pod koniec listopada odnowiona rzeźba z dwoma lwami trzymającymi herb wróci na swoje miejsce.zakończona Łącznie głosów: 1158
Witacz stojący na Trakcie św. Wojciecha, na granicy Pruszcza i Gdańska zobacz na mapie Gdańska pochodzi z lat 60. XX wieku. Dwa lwy trzymające herb Gdańska osadzone są na wysokości blisko 2,5 m. Podtrzymują je dwa słupy zamieszczone na betonowej podstawie.

Przez lata rzeźba doznała uszkodzeń i ubytków, widoczne są na niej skorodowane zbrojenia. Dlatego w poniedziałek ok. godz. 12 figura została odcięta od podstawy, a następnie przewieziona do pracowni konserwatorskiej.

- Zakres prac obejmuje uzupełnienie rzeźbiarskie, scalenie kolorystyczne, zaimpregnowanie i przygotowanie do późniejszego montażu - wylicza Magdalena Kiljan, rzecznik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Podstawa, na której stoi rzeźba, będzie wykonana od nowa. Termin montażu odnowionych lwów z herbem został zaplanowany na koniec listopada.

Opinie (82) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.