• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

665 tys. zł przychodów z koncertu Dawida Podsiadły w Gdańsku

Ewelina Oleksy
18 sierpnia 2022, godz. 11:30 
Opinie (144)
Operator stadionu zapewniał, że na koncercie Dawida Podsiadły zarobił. Teraz wiadomo ile. Operator stadionu zapewniał, że na koncercie Dawida Podsiadły zarobił. Teraz wiadomo ile.

665 tys. zł przychodów, 362 tys. zł kosztów. W takich kwotach zamknął się czerwcowy koncert Dawida Podsiadły na Polsat Plus ArenieMapka w Gdańsku. Informację w tej sprawie uzyskał miejski radny, który po naszym ostatnim tekście wystąpił do operatora stadionu o udostępnienie kosztów i zysków z imprezy.Czy koszty i zyski z dużych imprez komercyjnych powinny być jawne?

O tym, że Gdańsk [w przeciwieństwie do Wrocławia, który musiał dołożyć z budżetu ok. 2 mln zł - dop. red] zarobił na czerwcowym koncercie Dawida Podsiadły, pisaliśmy na początku sierpnia.

Paweł Buczyński, prezes zarządu Arena Gdańsk Operator, zapewniał nas wtedy, że miasto nie dołożyło do tego wydarzenia nawet złotówki, a realizacja koncertu była komercyjną i korzystną umową, na której stadion zarobił.

Nie podał jednak żadnych kwot na potwierdzenie tych słów, zasłaniając się tajemnicą handlową.

Najbliższe koncerty w Trójmieście - sprawdź Kalendarz imprezKoncert Dawida Podsiadły zapełnił cały stadion w Gdańsku. Koncert Dawida Podsiadły zapełnił cały stadion w Gdańsku.
Po naszej publikacji miejski radny PiS Przemysław Majewski wystąpił na piśmie do spółki Arena Gdańsk Operator o udostępnienie treści umowy zawartej z agencją koncertową oraz kosztów koncertu.

- Jako radny miasta mam prawo do pozyskania informacji i treści dokumentów z zakresu działalności spółki Arena Gdańsk Operator - podkreślił.
I właśnie takie informacje zdobył.

Pokazali dokumentację radnemu, ale bez możliwości jej udostępniania- Zgodnie z zapowiedzią po ostatnim artykule Trojmiasto.pl ws. finansowania koncertu Dawida Podsiadły zwróciłem się do spółki Arena Gdańsk Operator o udostępnienie informacji dot. kosztów i przychodów spółki w związku z organizacją tej imprezy, która nawet w sprawozdaniu za 2021 rok została określona jako "najważniejsze wydarzenie". Niestety nie udzielono mi pisemnej odpowiedzi, ale na osobistym spotkaniu na stadionie mogłem się zapoznać z dokumentacją, jednak bez możliwości jej udostępniania. Zasłaniano się tajemnicami, porozumieniami itp. - mówi teraz radny Majewski.

665 tys. zł przychodów, 362 tys. zł kosztówRadny poinformował, że koncert Dawida Podsiadły w Gdańsku zakończył się w liczbach:
  • 6️6️5️ tys. zł przychodów,
  • 3️6️2️ tys. zł kosztów.

- Oznacza to, że w odróżnieniu od Wrocławia udało się nie stracić, a nawet zakończyć imprezę z zyskiem. Wynikało to wedle wyjaśnień Prezesa AGO z zatrzymania przez spółkę zysków z gastronomii, części biletów, parkingów itp. - wyjaśnia Majewski. - Czy to oznacza, że miasto przestanie tracić finansowo na stadionie? Oby! Jednak prezes AGO już zapowiada, że podwyżki cen energii mogą mocno odbić się na sytuacji finansowej spółki w przyszłym roku.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (144)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane