Fakty i opinie

Tysiące kwiatów w parku Oliwskim


Od poniedziałku park Oliwski zobacz na mapie Gdańska można podziwiać w wiosennej odsłonie. Na jego kwietnikach zasadzono aż 7 tys. sadzonek bratków. Do Wielkanocy na pozostałych miejskich kwietnikach pojawi się też 18 tys. stokrotek.



Znasz gatunki wiosennych kwiatów?

tak, wiele 46%
tylko niektóre 45%
nie 9%
zakończona Łącznie głosów: 993
"Czy to możliwe, aby w ciągu jednego dnia posadzić blisko 7 tys. bratków? Oczywiście, że tak! Właśnie taką ilość tych uroczych, wiosennych kwiatów posadziliśmy w ostatni poniedziałek :)" - chwalą się na profilu Zielona Strona Gdańska na Facebooku pracownicy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Bratki to urocze i dość odporne na przymrozki kwiatki. Widoczne w takich ilościach i w tak szerokiej palecie barw mają sprawić, by chłodny początek wiosny wydał nam się nieco weselszy, gdy będziemy spacerować w parku Oliwskim im. Adama Mickiewicza.

Także w pozostałych częściach miasta zaczęły się wiosenne nasadzenia innych kwiatów, np. stokrotek. Do świąt Wielkanocnych gdańscy ogrodnicy chcą w sumie posadzić 18 tys. tych roślin.
W Gdańsku do Wielkanocy ma być posadzonych także 18 tys. stokrotek.
W Gdańsku do Wielkanocy ma być posadzonych także 18 tys. stokrotek. fot. Katarzyna Szumała/GZDiZ

Opinie (115) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.