• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

78-latek rozwalił siekierą drzwi mieszkania, bo chciał się tam wprowadzić

Ewelina Oleksy
13 czerwca 2024, godz. 11:05 
Opinie (123)
aktualizacja: godz. 13:32 (13 czerwca 2024)
78-latek próbował dostać się do mieszkania, uderzając siekierą w drzwi. 78-latek próbował dostać się do mieszkania, uderzając siekierą w drzwi.

Wyjątkowo krewki okazał się być pewien 78-latek, którego zatrzymała policja. Mężczyzna, uzbrojony w siekierę, za jej pomocą postanowił dostać się do mieszkania swojej znajomej, bo chciał się tam wprowadzić. W lokalu mieszka już jednak inna kobieta i to ona, przerażona całą sytuacją, zadzwoniła po pomoc do mundurowych.Aktualizacja, godz. 13:32

Jak informuje gdańska policja, mężczyzna usłyszał już zarzut niszczenia mienia - w warunkach recydywy. W przeszłości był już bowiem karany za takie przestępstwo.

W związku z tym grozi mu wyższa kara - nawet do 7,5 roku więzienia.


Do zdarzenia doszło w środę, 12 czerwca, ok. godz. 9 rano w Oliwie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna niszczy siekierą drzwi wejściowe do jednego z mieszkań. Jak się potem okazało, było to mieszkanie, w którym kiedyś mieszkała jego znajoma.

Siekierą w drzwi znajomej, ale ona już tam nie mieszkałaGdy policja przyjechała na miejsce, agresora już nie było.

- Sprawca uciekł, gdy tylko zorientował się, że zostali zaalarmowani policjanci. Podczas rozmowy ze zgłaszającą oraz świadkiem policjanci ustalili, że mężczyzna kilka miesięcy wcześniej odwiedzał w mieszkaniu swoją znajomą. Obecnie w lokalu mieszka inna osoba - zgłaszająca, a cała sytuacja bardzo ją wystraszyła - mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.


Krewki 78-latek został zatrzymany przez policję. Krewki 78-latek został zatrzymany przez policję.

Ukrywał się w garażu obokSprawca szybko został namierzony przez policjantów. Ukrył się w jednym z garaży przyległych do budynku, w którym zniszczył drzwi.

- Zatrzymany 78-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania powiedział policjantom, że chciał wejść do lokalu, aby tam zamieszkać. 78-latek najprawdopodobniej nie wiedział, że mieszkanie ma nowego lokatora. Zatrzymany był trzeźwy, jednak trudno było zrozumieć jego zachowanie i dlatego policjanci wezwali na miejsce ratowników medycznych, którzy go zbadali. Po przeprowadzonym badaniu mężczyzna został przetransportowany do komisariatu. Podczas czynności policjanci zabezpieczyli na miejscu siekierę, której użył sprawca, przeprowadzili też oględziny - mówi Chrzanowski.


Zatrzymany 78-latek spędził noc w policyjnym areszcie. W czwartek, 13 czerwca, najprawdopodobniej usłyszy zarzut zniszczenia mienia.

Za tego typu przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (123)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane