• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zarzuty dla opiekunki psa, który pogryzł 9-latkę

szym
12 czerwca 2024, godz. 11:00 
Opinie (555)

Tak wyglądał film opublikowany przez policję.

Zarzuty spowodowania nieumyślnego uszkodzenia ciała oraz nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo trwałego uszczerbku na zdrowiu usłyszała 28-letnia kobieta. To pokłosie wydarzeń, które rozegrały się w zeszły czwartek, 6.06.2024 r. Wówczas pies, który znajdował się pod opieką 28-latki, pogryzł 9-letnią dziewczynkę. Kobieta uciekła z miejsca zdarzenia.Czy pies powinien trafić do innych właścicieli?

Zarzuty dla 28-latki, która uciekła po tym, jak pies pogryzł 9-latkęPrzypomnijmy: na nagraniu opublikowanym przez policję widać było ubraną na czarno kobietę, która ucieka z okolicy ul. Niepołomickiej 23 CMapka w Gdańsku. Wraz z nią jest sporej wielkości pies - podobny do pitbulla bądź amstaffa. Jak się okazało, zwierzę wcześniej miało pogryźć 9-letnią dziewczynkę.

Informację o wydarzeniach zamieszczono w Raporcie z Trójmiasta, za co dziękujemy.

Film trafił do mediów, następnie kobieta zgłosiła się na policję.

- 28-latka została przesłuchana w asyście swojego pełnomocnika. Kobieta złożyła obszerne wyjaśnienia i usłyszała zarzuty spowodowania nieumyślnego uszkodzenia ciała oraz nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo trwałego uszczerbku na zdrowiu - mówi asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.


Co się stanie z psem, który pogryzł dziecko?Pies, który był wówczas z kobietą, trafił do schroniska Promyk na obserwację. Jak informują kryminalni, to nie kobieta jest właścicielką, choć wyszła z nim na spacer. Na razie nie zapadła decyzja na temat wydania zwierzęcia właścicielowi. Wiadomo natomiast, że zwierzę było szczepione na wściekliznę.

- Policjanci nadal prowadzą postępowanie, które nadzoruje prokurator i po uzyskaniu opinii uzupełniającej biegłego sądowego z zakresu medycyny oraz po analizie zgromadzonych materiałów zapadną dalsze decyzje procesowe - podsumowuje Mariusz Chrzanowski z KMP w Gdańsku.
Dobrą informacją jest fakt, że pogryziona 9-latka opuściła już szpital.

szym

Opinie wybrane