Arka Gdynia - ŁKS Łódź 1:1. Wygrana uciekła w doliczonym czasie

Jacek Główczyński
1 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Doping dla Arki Gdynia w meczu z ŁKS Łódź

Arka Gdynia zremisowała z ŁKS Łódź 1:1 (0:0) w 24. kolejce ekstraklasy. Przy ul. Olimpijskiej znów był horror, ale tym razem to nie gospodarze gonili wynik, a w doliczonym czasie stracili wygraną. To szczególnie bolesne w spotkaniu przed własną publicznością i gdy drużyna nadal znajduje się w strefie spadkowej. Tym razem Aleksandar Rogić nie może mieć zastrzeżeń do kibiców, gdyż od początku do końca wspierali żółto-niebieskich dopingiem.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

1 Steinbors - 33 Zbozień, 4 Bergqvist, 6 Helstrup, 17 Marciniak - 26 Danch - 35 Młyński, 16 Deja, 10 Vejinović, 77 Mihajlović - 91 Serrarens
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Lasyk (Bytom) oraz Myrmus, Rokosz
Widzów: 7064
1 Malarz – 21 Grzesik, 17 Moros, 5 Dąbrowski, 92 Vidmajer - 14 Guimaraes – 19 Trąbka, 10 Domínguez, 6 Wolski, 16 Ratajczyk – 99 Wróbel
  • 59' 91 Serrarens Zmiany 29 Zawada
  • 88' 10 Vejinović Zmiany 9 Skhirtladze
  • 90+4 35 Młyński Zmiany 46 Wawszczyk
Zmiany Zmiany
  • 6' 5 Dąbrowski Zmiany 2 Sobociński
  • 46' 92 Vidmajer Zmiany 3 Klimczak
  • 68' 16 Ratajczyk Zmiany 9 Corral
  • 57' Vejinović
Bramki Bramki
  • 90+3 Guimaraes
  • 38' Serrarens
  • 54' Młyński
  • 71' Sobieraj
  • 80' Deja
  • 82' Steinbors
  • 90+3 Marciniak
Kartki Kartki
  • 17' Vidmajer
  • 36' sztab trenerski
  • 66' Guimaraes

Po meczu radość pod sektorem ŁKS, a kibice i piłkarze Arki szybko opuszczają murawę i trybuny

w ostatniej kolejce Arka zaliczyła piłkarskie zmartwychwstanie

Arka Gdynia - Raków Częstochowa - relacja, video, foto

nie był to w ostatnich pierwszy mecz Arki, w którym od wyniku 0:2 strzeliła 3 gole

Szalone mecze Arki Gdynia w ostatnich latach. Kto podzielił los Rakowa Częstochowa?

mimo zwycięstwa trener Rogić nie był zadowolony z postawy... kibiców

Aleksandar Rogić apeluje do kibiców Arki Gdynia. Czy ma rację? - ankieta

Deja przyznaje, że reakcje kibiców wobec piłkarzy są inne na stadionie, a inne w bezpośrednich kontaktach, gdy dochodzi do nich na ulicy

Adam Deja: Nie jadą na nas - wywiad

wszyscy chętni kibice mogą w niedzielę wejść na trybuny, gdyż Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uchyliła karę wobec nich. Zamiast tego musi płacić klub

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zmieniła karę dla Arki Gdynia, Klub zapłaci, ale wszyscy kibice mogą przyjść na mecz.

w ostatnim meczu trener Rogić zaprezentował dwóch debiutantów

Douglas Bergqvist - wywiad ze szwedzkim obrońcą Arki Gdynia

jednak występ Kopczyńskiego, jak i Jankowskiego, stał pod znakiem zapytania z uwagi na dolegliwości zdrowotne tych piłkarzy. Obaj ostatecznie nie pojawili się w kadrze meczowej

Michał Kopczyński: Chciałbym wnieść rozsądek i spokój do gry Arki Gdynia - wywiad

mimo to w ofensywie jest większe pole manewru

Rafał Siemaszko strzelił gola w sparingu drużyny rezerw

szkoleniowiec przede wszystkim liczy na powrót Skhirtladze.

Jak ma grać Arka Gdynia: z dwoma czy jednym napastnikiem?

Gruzin połowę bramek, które zaliczył w ekstraklasie, strzelił właśnie ŁKS. Były to też jak na razie jego ostatnie trafienia w lidze

ŁKS Łodź - Arka Gdynia 1:4 - relacja z 21.09.2019

na meczu będą kibice gości. Już 4 godziny przed meczem spore siły policyjne przy Dworcu Głównym w Gdyni
w porównaniu z "11" na mecz z Rakowem w Arce aż cztery zmiany. Do gry wchodzą: Helstrup (ARKA Gdynia), Danch (ARKA Gdynia), Mihajlović (ARKA Gdynia) i Serrarens (ARKA Gdynia)
ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 3 Maghoma, 8 Marcus, 9 Skhirtladze, 18 Antonik, 19 Samanes, 21, Olczyk, 29 Zawada, 46 Wawszczyk,
ławka rezerwowych ŁKS: 33 Budzyński, 2 Sobociński, 3 Klimczak, 4 Bogusz, 9 Corral, 20 Pirulo, 26 Sajdak, 28 Piątek, 42 Srnić
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. ŁKS czarne stroje
komplet w sektorze gości. Około 550 kibiców
"Tylko zwycięstwo" - skandowanie z gdyńskich sektorów
1'
od środka rozpoczął ŁKS
3'
na razie ŁKS w ataku pozycyjnym. Gra głównie na połowie Arki
3'
rzut rożny dla gości
4'
nikt nie doszedł don dośrodkowania Trąbki (ŁKS Łódź) z narożnika rzutu rożnego
4'
"Arka gol" - z trybun
kontuzja
4'
masażyści ŁKS na boisku, aby udzielić pomocy Dąbrowskiemu, który ma rozbity nos
5'
gra wznowiona. ŁKS na razie w "10", bo Dąbrowski poza boiskiem
5'
przygotowywana jest zmiana
6'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca Dąbrowski, w jego miejsce wchodzi Sobociński.
10'
zablokowany strzał Młyńskiego (ARKA Gdynia)
10'
ale nadal częściej przy piłce ŁKS
12'
zamieszaniu w polu karnym Arki do dośrodkowaniu z rzutu wolnego Trąbki (ŁKS Łódź), ale ostatecznie bez strzału
12'
piłka wraca w pole karne Arki, piąstkuje Steinbors (ARKA Gdynia)
14'
"Arkowcy gol" - z trybun
14'
cały czas też doping z sektora gości
15'
Młyński (ARKA Gdynia) poszedł odważnie na dwóch rywali i wywalczył rzut rożny
16'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłkę przejął Deja (ARKA Gdynia) przed polem karnym. Jeszcze raz ją wrzucił w "16", ale Młyński (ARKA Gdynia) nie trafił w piłkę, próbując uderzyć z woleja
17'
Żółtą kartką został ukarany Vidmajer (ŁKS Łódź).
17'
po dośrodkowaniu Vejinovicia (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego w polu karnym ŁKS przewrócony Guimaraes (ŁKS Łódź) i od wolnego grę wznowią goście
19'
Arka zaczyna wyrównywać grę. Spada przewaga w posiadaniu piłki ŁKS. Wynosiła już 63 procent. Teraz 57
20'
Marciniak (ARKA Gdynia) dobrze osłaniał piłkę przed Trąbką (ŁKS Łódź) i pomocnik ŁKS nie przejął jej nim opuściła boisko
21'
Steinbors (ARKA Gdynia) pewnie przejął piłkę po dośrodkowaniu Vidmajera (ŁKS Łódź)
22'
spiker apeluje o kulturalny doping, bo jest wulgarnie o klubach, które nie biorą udziału w tym meczu
24'
Vejinović (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Sobocińskiemu (ŁKS Łódź) i wyprowadził dobrą kontrę. Po jego podaniu sprzed pola karnego nad bramką strzelał Deja (ARKA Gdynia)
25'
Steinbors (ARKA Gdynia) nogą wybił piłkę, którą wzdłuż jego bramki zagrywał Wolski (ŁKS Łódź)
28'
nikt nie doszedł do dośrodkowania Vejinovicia (ARKA Gdynia). Od bramki zacznie Malarz (ŁKS Łódź)
29'
lekki strzał głową Bergqvista (ARKA Gdynia)
30'
Dominguez spudłował w dobrej sytuacji. Był jeszcze rykoszet i od rzutu rożnego goście
30'
niecelnie główkował Moros (ŁKS Łódź) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Trąbki (ŁKS Łódź)
32'
Steinbors (ARKA Gdynia) faulowany przy wyjściu do dośrodkowania z rzutu wolnego Trąbki (ŁKS Łódź)
34'
"Sialalala MZKS" - na trybunach
35'
Bergvist zablokował strzał Guimaraesa (ŁKS Łódź)
36'
przy próbie poprawki Guimaraes (ŁKS Łódź) faulowany 2 metry od pola karnego Arki
36'
żółta kartka dla jednego z członków sztabu szkoleniowego ŁKS
37'
Steinbors (ARKA Gdynia) złapał piłkę po strzale po ziemi z rzutu wolnego Trąbki (ŁKS Łódź)
38'
Żółtą kartką został ukarany Serrarens (ARKA Gdynia).
39'
rajd Młyńskiego (ARKA Gdynia) zakończony upadkiem w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej
39'
Vejinović (ARKA Gdynia) dyskutuje z arbitrem, ale zmiany decyzji nie ma
40'
mogło być 1:0 dla Arki. Bardzo dobre dośrodkowanie Marciniaka (ARKA Gdynia), a Vejinović (ARKA Gdynia), który doszedł do strzału głową na wprost bramki, posłał piłkę tuż obok słupka
41'
po szybkiej akcji ŁKS Wróbel (ŁKS Łódź) nie złożył się do celnego uderzenia
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
Malarz (ŁKS Łódź) złapał piłkę po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia)
45+1
Helstrup (ARKA Gdynia) zablokował strzał Domingueza
45+2
sędzia nie pozwala ŁKS na wykonanie rzutu rożnego i odsyła piłkarzy do szatni
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ŁKS ŁÓDŹ 0:0
Wbrew przedmeczowym zapowiedziom Arka nie wyszła i nie zdominowała rywali. To ŁKS lepiej prezentował się pod względem piłkarskim. Goście częściej byli przy piłce i stwarzali sytuacje pod bramką Steinborsa (ARKA Gdynia). Jednak w decydujących momentach brakowało im zdecydowania, spóźniali się ze strzałami lub zbyt długo podawali piłkę w pobliżu bramki. Dlatego też nie mieli 100-procentowej okazji na gola.
Arka w pierwszej połowie nie oddała żadnego celnego strzału, ale to ona miała najlepszą sytuację na otwarcie wyniku. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia) głową przestrzelił jednak Vejinović (ARKA Gdynia).
Oficjalna frekwencja 7064 kibiców
46'
ŁKS Łódź przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Vidmajer, w jego miejsce wchodzi Klimczak.
46'
Klimczak (ŁKS Łódź) był piłkarzem Arki, ale w gdyńskiej drużynie nie doczekał się na debiut w ekstraklasie
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Gdynianie bez zmian w składzie
46'
po raz pierwszy tego dnia z trybun wulgarnie o większościowym akcjonariuszu Arki
kontuzja
46'
przerwa w grze, potrzebna pomoc medyczna dla Wróbla
47'
napastnik ŁKS opuszcza boisko, trzymając się za bark
48'
ŁKS tylko przez chwilę w "10", bo Wróbel (ŁKS Łódź) wrócił do gry
48'
Serrarrens w polu karnym ŁKS przepchnął Sobocińskiego (ŁKS Łódź). Sędzia zakwalifikował to jako faul
48'
"Armia wyklęta, Arka pamięta" - niewielki transparent tej treści pojawił się na sektorze "Tory". To z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
51'
zablokowany strzał Grzesika (ŁKS Łódź)
54'
Żółtą kartką został ukarany Młyński (ARKA Gdynia).
55'
Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Trąbki (ŁKS Łódź)
55'
kontra MIhajlovicia i rzut rożny dla Arki
56'
po rzucie rożnym Vejinovicia (ARKA Gdynia). niecelny strzał Serrarensa
56'
rozgrzewa się Zawada
57'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vejinović. Holender strzela w długi róg po wrzucie z autu Zbozienia i przedłużeniu piłki do strzelca głową przez Helstrupa
57'
sędzia jeszcze skonsultował się z VAR i gola uznał
59'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Serrarens, w jego miejsce wchodzi Zawada.
61'
Arka naciska, próbując zdobyć następnego gola
63'
idealna sytuacja na wyrównanie przed Wróblem, ale napastnik ŁKS strzelił obok słupka
64'
Mihajlović (ARKA Gdynia) powinien lepiej wykończyć tę akcję. W pole karne wbiegało trzech jego kolegów, ale Serb zakręcił piłkę zbyt mocno i przejął ją Malarz (ŁKS Łódź)
65'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie drugiej bramy" - z trybun
66'
Steinbors (ARKA Gdynia) odbija piłkę po strzale z ostrego kąta Trąbki (ŁKS Łódź)
66'
Żółtą kartką został ukarany Guimaraes (ŁKS Łódź).
67'
Zbozień (ARKA Gdynia) próbował zgrać głową do Zawady (ARKA Gdynia), ale uczynił to zbyt mocno i Malarz (ŁKS Łódź) przejął piłkę
68'
rzut rożny dla Arki
68'
wybita piłka po dośrodkowaniu z narożnika boiska Vejinovicia (ARKA Gdynia), a gdy jeszcze raz w "16" posłał Deja (ARKA Gdynia), na spalonym był Zawada (ARKA Gdynia)
68'
ŁKS Łódź przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Ratajczyk, w jego miejsce wchodzi Corral.
69'
Zawada (ARKA Gdynia) znów na spalonym, tym razem po podaniu Młyńskiego (ARKA Gdynia)
71'
Żółtą kartką został ukarany asystent trenera Rogicia - Sobieraj (ARKA Gdynia).
72'
niecelnie główkował Zawada (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Vejinovicia (ARKA Gdynia)
72'
w drugiej połowie gra głównie przy przewadze Arki
74'
Steinbors (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po strzale z dystansu Guimaraes (ŁKS Łódź)
74'
w odpowiedzi niecelny strzał Zbozienia (ARKA Gdynia)
75'
ładna akcja Arki. Marciniak (ARKA Gdynia) dogrywał do Młyńskiego (ARKA Gdynia) w pole bramkowe, ale zdążyli obrońcy ŁKS i tylko rzut rożny
75'
Malarz (ŁKS Łódź) z najwyższym trudem wybił piłkę po dośrodkowaniu Vejinovicia (ARKA Gdynia)
76'
groźnie wyglądająca kontra gości zakończona niecelnym uderzeniem Corrala (ŁKS Łódź)
kontuzja
77'
Zbozień (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
77'
77'
Zbozień (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
78'
Mohajlović próbował strzelić podobnego gola jak w meczu z Rakowem, ale teraz nieznacznie przestrzelił
80'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia).
81'
rzut rożny dla ŁKS
81'
zbyt mocne dośrodkowanie Guimaraesa (ŁKS Łódź) z rzutu rożnego
81'
"Cześć i chwała bohaterom. Armia wyklęta, Arka pamięta" - skandowanie z trybun
82'
Żółtą kartką został ukarany Steinbors (ARKA Gdynia) za grę na czas
84'
Helstrup (ARKA Gdynia) zablokował wślizgiem strzał Wróbla
86'
Skhirtladze przygotowuje się do wejścia
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vejinović, w jego miejsce wchodzi Skhirtladze.
90'
Malarz (ŁKS Łódź) interweniuje poza własną "16", gdyż nadbiegał Mihajlović (ARKA Gdynia)
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
kontuzja
90+2
Młyński (ARKA Gdynia) leży na murawie, ŁKS atakuje
90+3
Żółtą kartką został ukarany Marciniak (ARKA Gdynia).
dla Marciniaka (ARKA Gdynia) to 8. żółta kartka w tym sezonie ligowym. W środę nie zagra w Gliwicach
kontuzja
90+3
jest okazja, aby udzielić pomocy medycznej Młyńskiemu (ARKA Gdynia), bo gra przerwana
90+3
Malarz (ŁKS Łódź) pobiegł w pole karne Arki, pusta bramka ŁKS
90+3
[1:1] ŁKS Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Guimaraes. Nikt nie pilnował Portugalczyka, który zbiegł z prawego skrzydła i otrzymał piłkę w polu karnym. Próba blokowania uderzenia przez Bergqvista była spóźniona. Piłka w "długim rogu" bramki Steinborsa
90+4
ARKA Gdynia przeprowadza wymuszoną zmianę. Boisko opuszcza Młyński, w jego miejsce wchodzi Wawszczyk.
90+4
"Areczko, gramy do końca" - z trybun
90+4
ŁKS nadal naciera
90+5
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - ŁKS ŁÓDŹ 1:1
po meczu długa radość piłkarzy i kibiców ŁKS, kibice Arki i piłkarze szybko schodzą z murawy
Arka w doliczonym czasie meczu z ŁKS w dużej mierze straciła to, co zyskała w ostatniej kolejce odwracając wynik 0:2 na 3:2 w spotkaniu z Rakowem. Strata 2 punktów w pojedynku z outsiderem tabeli, w dodatku po golu straconym w 93. minucie i przed własną publicznością jest szczególne bolesne. Tym razem Arka nie ma prawa narzekać na kibiców, którzy cały czas ją wspierali. W końcówce za mocno oddała pole rywalom. Żółto-niebiescy nadal pozostają w strefie spadkowej ekstraklasy.

16 ŁKS Łódź 24 4 5 15 22:41 17
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-03-01

Wyniki 24 kolejki

• ARKA GDYNIA - ŁKS Łódź 1:1 (0:0)
  • Korona Kielce - LECHIA GDAŃSK 1:2 (0:1)
  • Raków Częstochowa - Piast Gliwice 2:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:1 (1:0)
  • Wisła Kraków - Wisła Płock 2:2 (1:1)
  • Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 3:1 (2:0)
  • Legia Warszawa - Cracovia 2:1 (2:0)
  • Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 3:1 (0:0)

Opinie (320) ponad 20 zablokowanych

• OMG (5)

A idzie w 4 litery. Padlina i depresja-co to miało być mecz o 3 ptk. a grali jakby im nie zależało.