Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2. Kolejne zwycięstwo wypuszczone z rąk

Jacek Główczyński
12 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (201)

Mocne słowa kibiców na pożegnanie piłkarzy Arki Gdynia

Arka Gdynia zremisowała u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2 (2:0) w 18. kolejce Fortuna 1. Lidze. Rok 2022 żółto-niebiescy zakończyli trzema meczami bez wygranej i są daleko od miejsc, które na koniec sezonu będą premiowane bezpośrednim awansem. W sobotnie popołudnie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza znów wypuścili zwycięstwo z rąk, a przyczyniły się do tego koszmarne błędy w obronie Michała Marcjanika i nieskuteczność. Prawdziwym przekleństwem jesienią stała się dla nich gra przy ul. Olimpijskiej. Z 27 możliwych punktów zdobyli tutaj tylko 10.

Czubak

Rezerwowi: 22 Kajzer, 7 Kuzimski, 8 Marcus, 10 Aleman, 14 Rymaniak, 26 Purzycki, 27 Ziemann, 37 Stępień, 77 Żebrowski

Biliński

Rezerwowi: 1 Wieczorek, 24 Sitek, 27 Drzazga, 37 Scalet, 44 Rodgriguez, 47 Bartosz, 55 Willmann
  • 64' 21 Skóra Zmiany 37 Stępień
  • 64' 9 Haydary Zmiany 77 Żebrowski
  • 76' 6 Milewski Zmiany 26 Purzycki
  • 38' 10 Polkowski Zmiany 27 Drzazga
  • 46' 15 Bieroński Zmiany 55 Willmann
  • 76' 14 Markow Zmiany 37 Scalet
  • 90+3 22 Roman Zmiany 47 Bartosz
  • 12' Czubak
  • 33' Adamczyk karny
  • 50' Roman
  • 80' Biliński karny
  • 56' Milewski
  • 83' Purzycki
  • 90+4 Gol
  • 45' Janota
  • 51' Wypych
  • 73' Markow
  • 77' Drzazga

W ostatnim meczu 2022 roku Arka Gdynia zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2, choć do przerwy prowadziła 2:0. W ostatnim meczu 2022 roku Arka Gdynia zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2, choć do przerwy prowadziła 2:0.

Reakcja kibiców Arki Gdynia, gdy Karol Czubak nie strzelił gola w pojedynku sam na sam z bramkarzem przy wyniku 2:2

Trener Tarasiewicz uważa, że zespół pod jego wodzą cały czas się rozwija, mimo iż w ostatnim meczu roku przychodzi bronić miejsca w pierwszej "6", a nie atakować lokaty dające na koniec sezonu bezpośredni awans

Przeczytaj, co trener Arki Gdynia mówił przed meczem Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała

trener Tarasiewicz po pauzie za kartki ponownie może prowadzić drużynę z ławki rezerwowych

Dlaczego były nietrafione zmiany i taktyka? Odpowiada asystent trener Arki Gdynia

w "11", która przegrała z Termaliką 1:2, tylko jedna zmiana. Wracający po pauzie za kartki Haydary zastąpił Alemana

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2. Przeczytaj relację, zobacz foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

z Haydarym o miano najskuteczniejszego piłkarza Arki jesienią powalczy Czubak. Obaj mają po 9 goli

Karol Czubak nigdy wcześniej w I lidze nie był tak bramkostrzelny. Przeczytaj wywiad z napastnikiem Arki Gdynia

Podbeskidzie w ostatniej kolejce zremisowało w Rzeszowie z Resovią 2:2. W porównaniu z tym meczem dwie zmiana w "11". Do gry wchodzą: Polkowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Markow (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
w "11" gości m.in. były piłkarz Arki - Janota, a także Biliński, król strzelców poprzedniego sezonu Fortuna 1. Ligi i lider obecnego - 11 goli. Podobeskidzie od 8 kolejek jest niepokonane (3 zwycięstwa, 5 remisów)
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Podbeskidzie białe koszulki, niebieskie spodenki
kibice obu drużyn ruszyli z dopingiem, ale miejscowi z łatwością zagłuszyli kilkudziesięcioosobową grupę gości
"Walczyć, biegać i się starać, w Arce trzeba zap..." - krzyczą miejscowi kibice
1'
od środka mecz rozpoczęli goście
2'
na spalonym Biliński
2'
obaj trenerzy na stojąco, przypomnijmy, że trener Żuraw był niegdyś piłkarzem Arki, gdy gdynianie grali w ekstraklasie, mimo że był obrońcą, to został najskuteczniejszym strzelcem sezonu, bo wykonywał rzuty karne
4'
Haydary (ARKA Gdynia) przegrał drybling w polu karnym rywali
5'
teraz atak prawą stroną boiska, ale Tomalowi (ARKA Gdynia) nie udało się utrzymać piłki w boisku
6'
kontra gości. Simonsen (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zagrał piłkę w pole karne Arki, ale tam nie było nikogo. Od bramki grę wznowi Krzepisz (ARKA Gdynia)
6'
pressing Janoty, Dobrotka (ARKA Gdynia) ratował się wybiciem w aut
7'
Bonifacio (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę spod nóg Haydary'ego (ARKA Gdynia) poza własną bramkę
8'
niecelnie główkował Marcjanik (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Haydary'ego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
10'
na razie gra z optyczną przewagą Arki, posiadanie piłki 58:42 na jej korzyść
10'
akcja bocznych obrońców. Dośrodkował Tomal (ARKA Gdynia), do uderzenia głową nie doskoczył Stolc (ARKA Gdynia)
11'
Igonen (Podbeskidzie Bielsko-Biała) odbił piłkę po strzale Czubaka, któremu piłkę na 6. metr od bramki wyłożył Haydary (ARKA Gdynia)
11'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Skóry (ARKA Gdynia)
12'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Szybka rozegrana piłka po wrzucie z autu. Tomal zagrał w pole karne do Skóry, Kacper przerzucił piłkę nad obrońcami i bramkarzem, a zamykający akcję Czubak z 3. metra głową wpakował piłkę tuż przy słupku, mając odsłonięte praktycznie pół bramki/b>
13'
"Jeszcze jeden" - z trybun
14'
Dobrotka (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie, ale złapał się za kontuzjowany ostatnio mięsień dwugłowy
15'
szybka kontra Arki po rzucie rożnym gości, Bonifacjio w ostatniej chwili wybił piłkę poza własną bramkę
15'
wybita piłka po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia) z narożnika boiska, a sprzed pola karnego od razu do strzału złożył się Milewski (ARKA Gdynia). Piłka poszybowała nad bramką
17'
zablokowany strzał Adamczyka (ARKA Gdynia) w polu karnym
17'
chyba będzie potrzebna zmiana za Dobrotkę (ARKA Gdynia), który na razie kontynuuje grę. Na rozgrzewkę ruszyli Rymaniak (ARKA Gdynia) i Ziemann (ARKA Gdynia)
19'
niecelny strzał Simonsena (Podbeskidzie Bielsko-Biała). To pierwsze uderzenie gości na bramkę, Arka strzelała już 5 razy
22'
Igonen (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę, która Czubak chciał zagrać wzdłuż pola bramkowego
23'
Gol (ARKA Gdynia) protestuje, ale sędzia na środku boiska zauważył jego faul na Bilińskim
24'
dobrze Dobrotka (ARKA Gdynia), przeciął piłkę, którą Bonifacio (Podbeskidzie Bielsko-Biała) próbował piętą dograć w polu karnym Arki
25'
atak gości przerwany po faulu Mikołajewskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała) na Haydary'm (ARKA Gdynia). Jeszcze nie tak dawno trenowali razem w... Lechii
26'
po stracie gola Podbeskidzie zaczęło aktywniej grać, ale na razie widać to tylko w posiadaniu piłki, przewaga Arki w tym elemencie spadła do 51:49
27'
gra wstrzymana, bo na boisko leży Wypych (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Sędzia odczekał aż obrońca gości podniesie się o własnych siłach
28'
kierownik drużyny Arki - Bednarczyk poszedł do rozgrzewających się Rymaniaka (ARKA Gdynia) i Ziemanna (ARKA Gdynia), ale na razie nadal obaj kontynuują rozgrzewkę
29'
Igonen (Podbeskidzie Bielsko-Biała) złapał piłkę po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia)
30'
kontra Bilińskiego i Bierońskiego, zakończona niecelnym strzałem tego pierwszego
31'
piłkarze Arki sygnalizują zagranie ręką w polu karnym Podbeskidzia po zagraniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
31'
sędzia puścił grę, ale teraz ją wstrzymał i idzie sprawdzić sytuację do monitora VAR
32'
rzut karny dla Arki, Mikołajewski zagrał ręką, blokując piłkę po wrzutce Adamczyka
33'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk z rzutu karnego. Techniczne uderzenie Huberta w górny róg bramki Ignonena. Mimo że bramkarz rzucił się w lewy róg, czyli tam gdzie została skierowana piłka, to nie był w stanie jej już sięgnąć
34'
na razie scenariusz podobny do tego w Łodzi, z tą tylko różnicą, że w meczu z ŁKS Haydary (ARKA Gdynia) nie strzelił z karnego na 2:0, a Adamczyk (ARKA Gdynia) pewnie to uczynił
35'
"Arkowcy gol" - śpiewają kibice
35'
rozgrzewający się obrońcy Arki wrócili na ławkę
36'
kibice Arki pozdrawiają zaprzyjaźnione kluby: Gwardię, KSZO, Polonię...
37'
Milewski (ARKA Gdynia) w polu karny Podbeskidzia sfaulował Markowa (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
38'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Polkowski, w jego miejsce wchodzi Drzazga.
38'
Stolc (ARKA Gdynia) zagrał za linię obrony rywali, Adamczyk (ARKA Gdynia) zagrał w polu karnym do Czubaka, który jednak nie utrzymał piłki w boisku
39'
Drzazga (Podbeskidzie Bielsko-Biała) w pierwszym kontakcie z piłką próbował zaskoczyć Krzepisza (ARKA Gdynia). Uderzenie celne, ale bardzo lekkie i w środek bramki
40'
mogło być 3:0. Haydary (ARKA Gdynia) do Adamczyka (ARKA Gdynia), ale Hubert z około 10-12 metrów uderzył nad poprzeczką
42'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie trzeciej bramy" - śpiewają kibice
43'
dobry powrót Gola, zdjąć piłkę z nogi Drzazdze, któremu piłkę na strzał wyłożył Bonifacio (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
44'
wydawało się, że Bieroński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) był na spalonym, ale sędzia puścił grę i Podbeskidzie ma rzut rożny
44'
a teraz i drugi rzędu korner
45'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Janoty
45'
Żółtą kartką został ukarany Janota (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który po stracie piłki na rzecz Haydary'ego, pociągnął Omrana za koszulkę
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
była kontra 2 na 2, ale podanie od Haydary'ego (ARKA Gdynia) nie doszło do Czubaka
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 2:0
Oficjalna frekwencja - 3598 kibiców
Arka prowadzi w pełni zasłużenie. Tak jak w dwóch poprzednich meczach szybko zdobyła prowadzenie, ale tym razem nie cofnęła się, a potrafiła poprawić wynik na 2:0. Łącznie gdynianie oddali w tej połowie 8 strzałów, w tym 5 celnych. Podbeskidzie było anemiczne w ofensywie. Na jego koncie zaledwie 2 uderzenia.
Na uwagę zasługuje również postawa Dobrotki (ARKA Gdynia), który prezentuje się niczym Glik w reprezentacji Polski. Widać było, że znów dał o sobie znać dolegający mu mięsień dwugłowy. Mimo to zacisnął zęby i gra nadal, mimo że dwóch innych obrońców było już na rozgrzewce.
46'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bieroński, w jego miejsce wchodzi Willmann.
46'
Arka bez zmian w składzie
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
47'
nieznacznie niecelny strzał Romana (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale po chwili i podniesiona chorągiewka przez sędziego
49'
Adamczyk (ARKA Gdynia) pomógł obrońcom w polu karnym. To on wybił piłkę zagrywaną przez Simonsena (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
50'
[2:1] Podbeskidzie Bielsko-Biała STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Roman. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Drzazgi. Wydawało się, że Arce nie może stać się nic złego, bo w polu karnym było jej 4 piłkarzy, a tylko 2 rywali. Jednak Marcjanik zbyt krótko wybił piłkę. Z prezentu skorzystał Roman. Hiszpan z narożnika pola bramkowego skierował piłkę do siatki, uderzając po tzw. długim rogu
51'
Żółtą kartką został ukarany Wypych (Podbeskidzie Bielsko-Biała).
52'
faulowany Czubak leżał na murawie, ale nim dobiegli do niego fizjoterapeuci, pozbierał się o własnych siłach i pomoc medyczna jest zbędna
53'
zamieszanie w "16" Podbeskidzia po rzucie wolnym dla Arki, ale nikt w tym gąszczu nóg nie doszedł do strzału
55'
Stolc (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
56'
56'
Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia).
56'
to 4. żółta kartka dla Milewskiego (ARKA Gdynia). W pierwszym meczu ligowym 2023 roku będzie musiał pauzować
57'
zdecydowana interwencja Stolca (ARKA Gdynia). Poszedł bark w bark z Bilińskim i nie pozwolił mu na strzał po dobrym podaniu Romana (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Sędzia nie interweniował
58'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wygrał pojedynek biegowy z Romanem (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i zdołał dograć piłkę do Krzepisza (ARKA Gdynia)
59'
rzut rożny dla gości po akcji Willmanna (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
60'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Janoty z narożnika boiska
60'
Biliński zdobył rzut rożny
61'
bez zagrożenia dla Arki po zagraniu z narożnika boiska Janoty
61'
posiadanie piłki 50:50
62'
Żebrowski (ARKA Gdynia) i Stępień (ARKA Gdynia) kończą rozgrzewkę
62'
pozostają na niej Aleman (ARKA Gdynia) i Purzycki, czyli najpierw powinny być roszady na skrzydłach, a potem planowane są w środku drugiej linii
63'
Krzepisz (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale Bilińskiego
64'
Krzepisz (ARKA Gdynia) nieco źle obliczył lot piłki, ale zdołał ją trącić po dośrodkowaniu z narożnika boiska Janoty
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Stępień.
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haydary, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
64'
trener Tarasiewicz wymienił obu skrzydłowych
66'
Mikołajewski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) szybszy od Czubaka i podaje do bramkarza
67'
dośrodkowanie Stolca (ARKA Gdynia), zamykający akcję Stępień (ARKA Gdynia) nie zdążył do piłki
68'
zablokowany strzał Żebrowskiego (ARKA Gdynia). Będzie rzut rożny, choć można było też podawać do Czubaka
69'
nieudane dośrodkowanie Gola z narożnika boiska
70'
"Arka gol" - z trybun
70'
kontra gości zakończona zbyt mocnym dośrodkowaniem Romana (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
71'
zderzenie głowami Wypycha (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Czubaka
72'
po udzieleniu pomocy medycznej obaj piłkarze kontynuują grę
73'
Żółtą kartką został ukarany Markow (Podbeskidzie Bielsko-Biała).
74'
na spalonym Drzazga (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
74'
po przerwie Arka jeszcze bez celnego strzału
75'
zbyt mocno Roman (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Willmann (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie doszedł do piłki nim ta opuściła boisko
75'
zmiany z obu stron
76'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Markow, w jego miejsce wchodzi Scalet.
76'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Purzycki.
76'
Arka dokonała zmiany na pozycji defensywnego pomocnika, Podbeskidzie wymieniło obrońcę
77'
Żółtą kartką został ukarany Drzazga (Podbeskidzie Bielsko-Biała).
78'
dwa rzuty rożne z rzędu dla Arki
78'
Igonen (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
78'
bardzo dobre dośrodkowania Stępnia, ale Czubak nie doszedł do piłki i jeszcze faulował rywala
79'
rzut karny dla Podbeskidzia. Roman w polu karny jednym zwodem "związał" dwóch piłkarzy Arki, ale piłkę po jego podaniu mógł jeszcze wybić Marcjanik. Zamiast tego trącił ją tylko lekko, a gdy próbował kopnąć drugi raz, trafił w nogę Drzazgi
80'
sędzia czeka jeszcze na konsultację z VAR
80'
karny utrzymany
80'
[2:2] Podbeskidzie Bielsko-Biała STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Biliński z rzutu karnego. Piłka w lewym rogu bramki, a Krzepisz w prawym. Pewny strzał najlepszego snajpera Fortuna 1. Ligi, który zdobył 12. gola jesienią
82'
spiker informuje kibiców gości, że będą musieli pozostać na trybunach przez kwadrans po zakończeniu meczu
83'
Żółtą kartką został ukarany Purzycki (ARKA Gdynia).
83'
na rozgrzewce jeszcze Aleman (ARKA Gdynia) i Ziemann (ARKA Gdynia)
84'
nieporozumienie w ataku między rezerwowymi Stępniem a Purzyckim (ARKA Gdynia)
85'
Biliński niecelnie główkował po dośrodkowaniu Janoty
86'
"Arkowcy gol" - z trybun
86'
Tomal (ARKA Gdynia) niedokładnie na kontrę do Stępnia
87'
a teraz Gol (ARKA Gdynia) zbyt mocno w kierunku Tomala (ARKA Gdynia) i kolejna próba ataku prawym skrzydłem się nie udała. Od bramki zacznie Igonen (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
87'
"Walczyć, biegać i się starać, w Arce trzeba zapie..." - znów krzyczą kibice, a po chwili jęk zawodu
87'
Igonen (Podbeskidzie Bielsko-Biała) broni w pojedynku sam na sam z Czubakiem. To była piłka meczowa dla Arki. Po zagraniu Żebrowskiego napastnik Arki wyprzedził obrońcę i z kilku metrów uderzył wprost w bramkarza
88'
jeszcze rzut rożny dla Arki
89'
z narożnika boiska dośrodkował Adamczyk (ARKA Gdynia), a indywidualną akcją popisał się Stolc (ARKA Gdynia). Wszystko zrobił dobrze z wyjątkiem strzału, gdyż po minięciu dwóch rywali strzelił nad poprzeczką
90'
Arka dąży do strzelenia zwycięskiego gola
90'
co najmniej 3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
nieudana kontra Podbeskidzia. Piłka wyszła na aut
90+3
Roman (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zabrał piłkę Marcjanikowi (ARKA Gdynia), ale nie ma już sił, aby ruszyć z atakiem
90+3
na spalonym Czubak
90+3
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Roman, w jego miejsce wchodzi Bartosz.
90+4
długi wykop Krzepisza (ARKA Gdynia), ale Żebrowski (ARKA Gdynia) nie opanował piłki
90+4
Żółtą kartką został ukarany Gol (ARKA Gdynia).
90+4
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 2:2
pojedyncze gwizdy na koniec meczu
Kibice zaprosili do siebie piłkarzy, obok deklaracji, że będą przychodzili na mecze także wiosną, znów padły słowa o "walczeniu, bieganiu i...", a z innej trybuny było dosadne: "Arka grać, kur... mać"
Arka z 27 możliwych meczów w Gdyni zdobyła tylko 10. Mecz z Podbeskidziem był kolejnym, w którym mimo prowadzenie, nie potrafiła wygrać. Zresztą za kadencji trenera Tarasiewicza jeszcze się nie zdarzyło, że po dwóch porażkach z rzędu było zwycięstwo.
W drugiej połowie gości niefortunnymi interwencjami napędził Marcjanik (ARKA Gdynia), ale trzeba też oddać Romanowi (Podbeskidzie Bielsko-Biała), że to on cały czas "pchał" gości do ataku. Natomiast do listy rezerwowych, którzy w meczach z Arką w tym sezonie przyczynili się do zmiany losów gry dopisujemy Drzazgę, który miał udział w obu golach dla gości.
Jeszcze przy wyniku 2:2 Arka miała piłkę meczową, ale w pojedynku sam na sam z bramkarzem gola nie strzelił Czubak. W tej sytuacji małym plusikiem jest tylko korzystny bilans dwumeczu z Podbeskidziem, bo w Bielsku-Białej była wygrana 1:0. A ten parametr decyduje, gdy drużyny mają jednakową liczbę punktów.
Jednak przede wszystkim nic nie wyszło z przedsezonowych zapowiedzi, że tym razem Arka jesienią nie popełnił błędów z poprzednich sezonów i nie zanotuje pokaźnej straty do miejsc premiowanych awansem. Wiosną znów trzeba będzie gonić. Lider - ŁKS ma aż 9 punktów więcej, a wicelider - Puszcza 5 i jeszcze mecz w niedzielę. W przyszłym roku na odrobienie tych strat będzie 16 kolejek.

18 Sandecja Nowy Sącz 18 2 8 8 15:27 14
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2022-11-13