• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Szczurek i Karnowski już wygrali. Adamowicz i Płażyński w drugiej turze

ms, km, MKo, mn, neo, Patsz, piw
21 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
aktualizacja: godz. 06:20 (22 października 2018)
Najnowszy artykuł na ten temat Prezydent Gdyni wybrał zastępców
W Gdańsku dojdzie do wyborczej dogrywki, w której zmierzą się Paweł Adamowicz i Kacper Płażyński. W Gdyni i Sopocie już w pierwszej turze wygrali Wojciech Szczurek i Jacek Karnowski. W Gdańsku dojdzie do wyborczej dogrywki, w której zmierzą się Paweł Adamowicz i Kacper Płażyński. W Gdyni i Sopocie już w pierwszej turze wygrali Wojciech Szczurek i Jacek Karnowski.

Gdynia: Wojciech Szczurek - ok. 70 proc. głosów. Sopot: Jacek Karnowski - ponad 54 proc. głosów. Gdańsk: będzie druga tura z udziałem Pawła Adamowicza i Kacpra Płażyńskiego.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Nowy artykuł. Wyniki wyborów w Trójmieście: trwa liczenie głosów. Najświeższe i aktualizowane informacje o wynikach wyborów w Trójmieście

Aktualizacja, 24 października, godz. 9:24Ostateczne oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Gdańska, po pierwszej turze głosowania:

Paweł Adamowicz 77 966 czyli 36,97 proc. głosów
Kacper Płażyński 62 594 czyli 29,68 proc. głosów

Jarosław Wałęsa 58 561 czyli 27,77 proc. głosów
Jacek Hołubowski 4 170 czyli 1,98 proc. głosów
Elżbieta Jachlewska 4 146 czyli 1,97 proc. głosów
Andrzej Ceynowa 2 036 czyli 0,97 proc. głosów
Dorota Maksymowicz-Czapkowska 1 427 czyli 0,68 proc. głosów

Aktualizacja, godz. 6:20 Po zliczeniu wyników z 55 proc. komisji obwodowych Wojciech Szczurek osiągnął wynik 70 proc. Wynik Samorządności to ponad 51 proc.

Poparcie dla Wojciecha Szczurka po obliczeniu głosów z 55 proc. komisji wyborczych w Gdyni. Poparcie dla Wojciecha Szczurka po obliczeniu głosów z 55 proc. komisji wyborczych w Gdyni.
Tymczasem po zebraniu wyników z około połowy komisji wyborczych w Sopocie, Jacek Karnowski ma ponad 54 proc. głosów, Grażyna Czajkowska z Kocham Sopot 19 proc., a Piotr Meler z PiS - 18 proc.

Wynik głosowania w Sopocie po obliczeniu głosów z połowy obwodowych komisji wyborczych. Wynik głosowania w Sopocie po obliczeniu głosów z połowy obwodowych komisji wyborczych.
Przypomnijmy, że w Gdańsku do drugiej tury weszli Paweł Adamowicz (36,7 proc. poparcia w sondażu exit poll) i Kacper Płażyński (32,3 proc. w exit poll).

W drugiej turze wyborów zmierzą się Paweł Adamowicz i Kacper Płażyński. W drugiej turze wyborów zmierzą się Paweł Adamowicz i Kacper Płażyński.
Aktualizacja, godz. 2:26 Okręgowa Komisja Wyborcza nr 81 w Śródmieściu Gdyni
Wojciech Szczurek - 561 głosów
Marcin Horała - 143
Zygmunt Zmuda Trzebiatowski - 123

Aktualizacja, godz. 1:30 Dostaliśmy informację od pierwszej komisji z Sopotu, w której policzono głosy dotyczące wyboru prezydenta miasta. Oto one:

Jacek Karnowski - 644 głosy
Piotr Meler - 200 głosów
Grażyna Czajkowska - 163 głosy
Małgorzata Tarasiewicz - 36 głosów

Aktualizacja, godz. 0:30 Znamy wyniki z kolejnych dwóch komisji z Gdyni. Okręgowa Komisja Wyborcza nr 19 z Chyloni, mieszcząca się w SP 10 przy ul. Morskiej:

Wojciech Szczurek - 589 głosów
Marcin Horała - 189
Zygmunt Zmuda Trzebiatowski - 79

OKW 7 z Pustek Cisowskich, mieszcząca się w SP 16:

Wojciech Szczurek - 902 głosy
Marcin Horała - 315
Zygmunt Zmuda Trzebiatowski - 186

Aktualizacja, godz. 0:02 Nieoficjalne informacje po zliczeniu głosów w kilku komisjach obwodowych w Sopocie. Procentowe poparcie dla komitetów:

Platforma Sopocian - 54 proc., Kocham Sopot - 21 proc., PiS - 20 proc., Mieszkańcy dla Sopotu - 5 proc.

Aktualizacja, godz. 23:25 Inaczej niż podczas poprzednich wieczorów wyborczych, tym razem trudno będzie o wyniki kandydatów na radnych oraz prezydentów w Gdyni i Sopocie. Kandydaci na radnych, z którymi rozmawialiśmy twierdzą, że tym razem, ze względu na nowy kodeks wyborczy, trudno jest samodzielnie obliczyć swój wynik i wyliczyć, czy przełoży się on na mandat.

Po pierwsze są dwa składy komisji: dzienny i nocny, i ten drugi liczy głosy. To oznacza, że ludzi do liczenia jest mniej, więc dłużej to potrwa.

Po drugie, wysoka frekwencja sprawia, że głosów do policzenia jest więcej. To także przełoży się na późniejsze niż zwykle podanie wyników.

Po trzecie: komisje wyborcze mają wytyczne, by najpierw liczyć głosy kandydatów do sejmików, następnie na prezydentów miast, dopiero na końcu radnych miejskich.

Aktualizacja, godz. 23:20 Znamy wyniki z jednej komisji w Gdyni, która mieści się w domu pomocy społecznej. Oddano tu 24 głosy, z czego 22 na Wojciecha Szczurka.

Aktualizacja, godz. 23:15 Sprawdzamy, co w sztabach w Gdyni i Sopocie. W gdyńskim PiS i Wspólnej Gdyni cisza. W Platformie Sopocian czuć narastające napięcie: będzie druga tura czy nie będzie?

Gdański radny PO walczący o reelekcję:

- Leżę już w piżamie, bo wszystkich komisji i tak nie objadę. Ale że cała Koalicja Obywatelska ma wynik gorszy niż ostatnio, to i ja pewnie się z mandatem pożegnam. Przegraliśmy sejmiki, a Jarek miał dramatyczną kampanię.
Aktualizacja, godz. 23:10 Najszybciej w godzinach porannych wyniki kandydatów na radnych będą znane w Miejskiej Komisjach Wyborczych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Aktualizacja, godz. 22:25

Sztab Jarosława Wałęsy pustoszeje. Sam kandydat zniknął z pierwszego piętra Hotelu Gdańsk zaraz po pierwszych wypowiedziach dla mediów. Na ogłoszeniu wyników nie pojawił się jego ojciec Lech Wałęsa ani Donald Tusk.

Byli za to Mieczysław Struk, Agnieszka Pomaska, Tadeusz Aziewicz, Małgorzata Chmiel, senator Sławomir Rybicki, Adam Korol, Ewa Lieder.

Radni i kandydaci na radnych powoli rozjeżdżają się do swoich okręgów, by w poszczególnych komisjach sprawdzać swoje wyniki.
Paweł Adamowicz - 36,7 proc. przed Kacprem Płażyńskim - 32,3 proc. i Jarosławem Wałęsą - 25,3 proc. - tak rozłożyły się głosy mieszkańców Gdańska według badania exit poll. Według danych z połowy komisji w Gdyni w 1. turze z dużą przewagą wygrywa Wojciech Szczurek.

Jeśli ten wynik się potwierdzi, w drugiej turze wyborów, która odbędzie się za dwa tygodnie, 4 listopada, spotkają się obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i kandydat PiS Kacper Płażyński.

Paweł Adamowicz (Wszystko dla Gdańska) - 36,7 proc.
Kacper Płażyński (PiS) - 32,3 proc.
Jarosław Wałęsa (Koalicja Obywatelska) - 25,3 proc.
Elżbieta Jachlewska (Lepszy Gdańsk) - 2,3 proc.
Jacek Hołubowski (Gdańsk Tworzą Mieszkańcy) - 1,6 proc.
Andrzej Ceynowa (SLD) - 1 proc.
Dorota Maksymowicz-Czapkowska (Narodowy Front Polski) - 0,6 proc.

Przemówienie Pawła Adamowicza


Paweł Adamowicz

- To były chyba najtrudniejsze wybory samorządowe w moim życiu. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim za tak wysoką frekwencję. To niebywały sukces gdańskiej, lokalnej demokracji. Chciałbym podziękować Jarosławowi Wałęsie za rywalizację w tych ostatnich tygodniach i wyborcom Platformy Obywatelskiej, którzy w pierwszej turze oddali na mnie głos. Mam nadzieję, że w drugiej turze również pozostali zagłosują na mnie. Chciałbym się zwrócić z apelem do konkurenta, z którym się zmierzę w drugiej turze. Proszę Kacpra Płażyńskiego o merytoryczną i fair play kampanię wyborczą w ciągu tych dwóch tygodni. To bardzo ważne, aby Gdańsk był dalej przykładem rywalizacji opartej na argumentach, gdzie samą wartością w sobie jest nasze miasto.

Sztab Pawła Adamowicza w momencie ogłoszenia sondażowych wynikówKacper Płażyński

- Bardzo dziękuję gdańszczanom, że poszli do urn, czego dowodem jest bardzo duża frekwencja. W drugiej turze będę konsekwentnie realizował politykę, o której do tej pory mówiłem. Będę pokazywał, że jestem kandydatem wiarygodnym i zmierzę się z argumentami Pawła Adamowicza. Chętnie spotkam się z nim w debacie.

Kacper Płażyński po informacji, że wszedł do drugiej tury głosowania w GdańskuReakcja na sondażowe wyniki wyborów w gdańskim sztabie PiS.Jarosław Wałęsa
- Cieszy frekwencja, widać, że dużo Polaków poszło do urn. Jestem zaskoczony wynikami sondażowymi, bo wcześniej wyglądało to trochę inaczej. Ale poczekajmy na oficjalne wyniki. Moje przewidywania? Myślałem o drugiej turze, w której spotkałbym się z Pawłem Adamowiczem. 

Jarosław Wałęsa dziękuje za wynik


Reakcja Jarosława Wałęsy na wynik wyborczySytuacja w GdyniNie ma żadnych oficjalnych informacji na temat wyników w Gdyni, ale po sztabie wyborczym
PiS w Gdyni krąży informacja, że Wojciech Szczurek otrzyma 57 proc. głosów, a Marcin Horała 25 proc.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek:

- Nie będę spekulował. Jest duża frekwencja, więc pojawiła się całkiem nowa grupa wyborców, których zapewne nie obejmowały sondaże. W kampaniach uczestniczę od 1990 roku, ale ta była zdecydowanie najlepsza. Wielkie podziękowania dla Marka Łucyka, który ją prowadził. Już teraz wszyscy jesteśmy zwycięzcami, nawet ci, którym nie uda się zdobyć mandatu. Jesteśmy przyjaciółmi i pozostaniemy drużyną Samorządności.
Marcin Horała, walczący o stanowisko prezydenta Gdyni, przyjechał do sztabu PiS w Gdańsku.

- W Gdyni nie były prowadzone żadne badania exit poll. Trudno mi wskazać, jakie są tam sondażowe wyniki. Sądzę, że jeśli będzie duża frekwencja w Gdyni, to nie pomoże ona mi w uzyskaniu dobrego wyniku w wyborach - mówi Horała.

Sytuacja w SopocieSztab wyborczy Kocham Sopot w Villi Ozone. Wyników nikt nie zna, ale nastroje dobre. Działacze liczą na drugą turę. Mają już plakaty gotowe.

W sztabie Jacka Karnowskiego w restauracji Harnaś jest więcej osób. Na razie komentują głównie Gdańsk. Pierwsze info z komisji wyborczych ma być za ok. 2 godz.

Sztab wyborczy PiS w Sopocie: niewiele osób, ale sala wygląda elegancko. Przecieków żadnych nie ma. Krąży informacja, że komisje zaczęły liczenie od radnych sejmików wojewódzkich, a nie od prezydentów.***


Badanie exit poll przeprowadzono w największych polskich miastach, dlatego na razie nie znamy przewidywań wyniku wyborów w Gdyni i Sopocie.

Co to jest sondaż exit poll?To badanie opracowane na podstawie deklaracji tych osób, które właśnie oddały głos w wyborach.

2410 ankieterów firmy IPSOS stanęło dziś przed 1160 losowo wybranymi lokalami wyborczymi w 10 największych polskich miastach. Pytali oni 120 tys. wyborców, którzy wychodzili z komisji wyborczych, o to, na kogo oddali swój głos. W zależności od miasta pytali jedną na pięć lub jedną na 10 osób, które właśnie zagłosowały. Ankieterzy wysyłali te dane co pół godziny do centrali firmy przez cały dzień.

Badanie zostało zamówione przez trzy największe polskie stacje telewizyjne: Polsat, TVN i TVP.

Wysoka frekwencja w GdańskuOd rana czytelnicy wysłali nam informacje o kolejkach, które ustawiały się w obwodowych komisjach wyborczych. W niektórych z nich, by oddać głos, trzeba było odstać nawet kilkanaście minut.

Te informacje potwierdziły się, gdy o godz. 18:30 Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję na godz. 17. W całym kraju wyniosła ona wówczas 41,61 proc. i była wyższa niż w wyborach przed czterema laty o tej porze dnia o ok. 2 proc. Oznacza to, że do urn poszło o ok. 650 tys. osób więcej niż 4 lata temu.

O godz. 17 frekwencja w Gdańsku wyniosła 43 proc., co było drugim najwyższym wynikiem wśród największych miast - po Warszawie.

Wieczór z wyborami w Trojmiasto.plReporterzy Trojmiasto.pl są już w sztabach wyborczych kandydatów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, skąd będą przesyłać bezpośrednie relacje i kolejne - nieoficjalne i cząstkowe - informacje na temat wyników wyborów w Trójmieście.

Zaglądajcie więc na nasz portal w poszukiwaniu najświeższych danych, opinii i komentarzy na temat sytuacji wyborczej w Trójmieście!
ms, km, MKo, mn, neo, Patsz, piw

Opinie (3331) ponad 100 zablokowanych

 • brawo. bolek wracaj do Brukseli! (152)

  • 996 746

  • A ty (87)

   Idź już spać bo do gimnazjum rano trzeba wstać

   • 162 74

   • Jest taka opowiastka (49)

    jakoby Diogenesa leżącego śmiertelnie rannego w kałuży krwi spotkał jeden z jego przyjaciół. Widząc chmary much siedzące na ranach umierającego filozofa, gniewnie je odgonił. Diogenes ostatnim tchem wyszeptał tylko:"po coś je odganiał, te były już nażarte i tylko siedziały syte, teraz przylecą nowe głodne..."

    • 80 22

    • Pudło , budyń jeszcze nie jest syty (44)

     • 62 41

     • Na pewno bardziej syty niż skazany kłamca Kacperek... (43)

      • 83 71

      • I co kmioty Merkelowskie ? (25)

       PO rządzi?
       Gdańsk przegraliście , ludzie już nie łykają tej propagandy niemieckiej

       • 57 104

       • Podobno w Gdyni Szczurek zdobył 40 procent ! Drugi jest Horała z 28 procentami. (11)

        • 9 32

       • (1)

        Skąd te dane

        • 11 3

       • z etykiety

        • 3 0

       • Nie mogę patrzeć na Karnowskiego. Co on zrobił z sobą i ze swoimi włosami. A kiedyś wyglądał spoko. (3)

        • 32 14

       • Obiecal wyborcom że dopóki PiS w Polsce rzadzi to on włosów nie zetnie (1)

        No to jeszcze trochę POzapuszcza

        • 33 8

       • tam gdzie cywilizacja pisiorki nie maja szans karnowski znowu to udowodnil!

        • 7 2

       • Nie twoja sprawa

        W PiSie tak was oceniają?

        • 13 5

       • (4)

        wygrana prezydenta szczurka miazdzaca, zreszta tak jak przewidywali normalni, gdynia pokazala faka brunatnym

        • 8 6

       • Normalni (2)

        Ty uważasz, że normalni wybrali Szczurka? A kto przeciwny ten "brunatny"... Weź teraz kajecik, ołówek i napisz: Jestem idiotą! I powtórz 100 razy.

        • 8 9

       • biedny frustracie, jeszcze prezysz zabie muskuly, ile kopow od losu musisz zaliczyc zeby zaczac myslec

        • 4 3

       • Jestem idiotą, czy jestem pisuarem?

        Wiem, że to jest to samo ale inaczej. Jak sobie życzysz?

        • 5 4

       • Brawo Gdynianie! Gratuluję.

        Pokazaliście Baranowi Horale miejsce na śmietniku, ze specjalnym pisuarowym przeznaczeniem.

        • 13 7

       • Wypad Bolek do Niemców

        • 36 44

       • Widziałeś wyniki? (8)

        Czy oglądałeś tylko Russia Today, ekhm TVP?

        • 26 9

       • TVNowosti (7)

        Rosyjska telewizję od 2016 roku

        • 6 20

       • TVN należy do koncernu Discovery (6)

        już od jakiegoś czasu, masz nieaktualne dane, trollu.

        • 29 7

       • Fundusz rosyjski nabył od Discowery w 2016 roku (5)

        80% udziałów w TVN a Discovery ma 20% udziałów w TVNie
        Czyli Rosjanie rozdają klocki
        To widać

        • 11 29

       • Pawlak ostatnio chciał dofinansować TVN z budżetu (2)

        Już wiemy dlaczego z Ruskimi podpisal umowę na gaz do 2036 roku

        • 10 10

       • (1)

        teraz pis hojnie dofinansowuje swoja partyjna tvpis a ona i tak zdycha

        • 23 8

       • Amerykanie to zakamuflowana opcja rosyjska!

        Dobrzy Amerykanie to ci którzy przyjmują nas pod sr.czem albo pozwolą nam postać koło biurka. Ci co z nami się nie spotykają chodzą na pasku kremla i nie chcą abyśmy ich zdemaskowali.

        • 4 0

       • Taaaa to dlaczego PISdu nie może/nie chce przeprowadzić ustawy medialnej?

        Która jest gotowa od 2 lat. Boi się rusków z Discovery?
        hehehe

        • 20 2

       • Całkowicie g*wno prawda...

        100% ma w tej chwili Discovery.
        Każdy wystarczająco inteligentny żeby nie głosować na złodziei z PiS człowiek może to sprawdzić w 30s.

        • 5 0

       • Oj sr*czka w spółkach w Gdańsku...

        • 11 12

       • (1)

        Jeśli komuś się wydaje, że PO nie Przegrała w Gdańsku to mało wie o tym mieście i pseudorozwodzie PO i Pawła. Hehehe.

        • 7 7

       • Na szczeście

        wg nieoficjalnych informacji (rano to podał Cymański), sejmik woj.pomorskiego - 44% dla KO

        • 5 0

      • Ale wstyd dla PO! (11)

       • 28 29

       • (6)

        to jak ma się czuć Kacperek? XD

        • 19 13

       • Kacper super! (5)

        Świetny wynik jak na człowieka wg PO z nikąd

        • 25 40

       • a skad?

        • 7 1

       • A gdzie leży "nikąd"? Buehehe..Głąbie.

        • 8 6

       • (1)

        Gowniaz 29 lat

        • 11 3

       • I już z wyrokiem

        • 2 0

       • lek i kompleksy az bija z twarzy kacpra, taki ktos nigdy nie bedzie samodzielny

        • 9 3

       • Kompromitacja (2)

        • 6 2

       • Tak kompromitacja PO w Gdańsku ! (1)

        • 22 17

       • Akurat majstersztyk a nie kompromitacja. Ale co ty możesz wiedzieć.

        • 11 2

       • pis udlawi sie swoimi klamstwami, to juz widac

        • 11 3

      • nie jest skazany

       • 5 7

      • (3)

       Odezwał się ten co popiera gościa ktory skłamał w oświadczeniu majątkowym co do liczby mieszkań...

       • 10 7

       • Dawno temu sprostował kanalio zakłamana (2)

        • 9 12

       • po tym (1)

        po tym jak mu to wytknięto (a zapomniałem, tyle mam tych mieszkań, że można się pogubić)

        • 8 5

       • Skoro popełnił błąd, ktoś wyłapał i wytknął, to chyba normalne, że przeprosił i poprawił

        oraz podziękował za czujność i zwrócenie mu uwagi. Nie szedł w zaparte jak pisuar

        • 3 0

    • Te byly nazarte a dalej zrec nie przestawaly. Packa je packa .

     • 8 7

    • Dawno

     Nic tak madrego nie slyszalem,braeo

     • 0 2

    • Jest też taka "opowiastka": (1)

     Pierwszy milion trzeba ukraść, a potem... po co zmieniać sprawdzoną metodę.

     • 2 4

     • pisuarowa mądrość ludwa?

      • 6 2

   • PO przegralo w Gdańsku! (8)

    Blachacha!

    • 59 71

    • I co kmioty z PO (7)

     Wałęsa do budy!

     • 50 71

     • Pan hamie (5)

      • 23 10

      • Pan bez Matury ?

       Czy Ojciec po podstawowce?

       • 21 28

      • Piauar ponownie wygrał 27:1 (3)

       • 9 4

       • taka pisowska uproszczona specyfika zakłamywania rzeczywistości (2)

        nie PO tylko Koalicja Obywatelska nie przegrało bo ludzie popierający KO głosowali też na Adamowicza jak widać w większości. Wałęsa był wystawiony ponieważ KO bała się takiej sytuacji jak w Łodzi gdzie wojewoda mimo wygranych przez Zdanowską chce wsadzić komisarza (oczywiscie swojego), co grozi paraliżem administracyjnym. W drugiej turze bedziesz musiał odszczekać bo wyborcy Wałęsy zagłosują na Adamowicza i wygra z 70% i co wtedy napiszesz. Paradoksalnie to Kacper jedzie na nazwisku bo część ludzi moze go kojarzyć z ojcem załozycielem Platformy

        • 5 3

       • (1)

        sprzeniewierzyl sie ojcu niestety

        • 3 4

       • tylko, że ojciec

        sam odszedł z PO, bo miał dość.

        • 3 2

     • no ,,kultura pełną gębą,,

      • 0 0

   • I co POpaprancy? (18)

    Przegraliście w Gdańsku!

    • 51 66

    • No przegraliśmy. PiS wygrał. Buhahaha (13)

     • 45 11

     • I co bufony Merkelowskie (1)

      Kopara opadła?

      • 22 40

      • zuch putinowiec

       • 0 0

     • Adamowicz bezpartyjny

      • 11 14

     • Dwa tygodnie i Adamowicz wypad

      • 41 45

     • W całej Polsce wygrał PiS (7)

      Brawo

      • 25 48

      • Jak z dziurą budżetową (6)

       Pis z 32%, PO-PSL 42%...
       Ale PiS wygrał tak bardzo :D

       • 26 4

       • Już nie ma po psl

        • 4 9

       • O 42 % jest już przekaz z Berlina jak POdawac (2)

        Nie ma rządu po psl

        • 6 18

       • To żaden przekaz. To arytmetyka. Takie coś wymyślone przez Żydów i masonów, żeby lud polski katolicki pognębić i z ramion (1)

        Precz z arytmetyką! Tylko szczera i gorliwa modlitwa!

        • 11 1

       • tylko żarliwy różaniec i koronka zapewnią nam dobrobyt!

        precz z pseudonauką! precz z wynalazkami szatańskimi! wszysko czego nam trzeba to prawdziwa wiara i uwielbienie dla naszych duszpasterzy i namiestników pana Boga na ziemi!
        Słuchajcie swoich Księży, to sam pan Jezus przez nich przemawia i usta matki boskiej częstochowskiej. Bo kto jest pokorny i służy panu ten do nieba pujdzie.

        • 5 1

       • PSL samo szło na wybory

        • 5 1

       • Jeszcze zielonych dodaj

        Co ma PO do PSL?
        Taki przekaz z Berlina macie ?

        • 5 9

     • Tak przegraliscie w całym kraju

      • 3 5

    • (1)

     Sam z.ebie przegrales. Budyn rozwali Kacperka w 2giej turze.

     • 32 21

     • A Wałęsa już nie?

      PO przegralo

      • 21 10

    • PO przegrała ? Hahaha. Tylko niemocie może tak się wydawać. Wygrała w cuglach i to bez zbędnego bagażu w razie czego. Mistrzostwo.

     • 7 3

    • Gdy trzeba kolejna porazke nazywac sukcesem...

     To i Adamowicz nagle nie jest już "Budyniem z niemieckiej PO".

     • 6 0

   • Budyń cieniutko ...

    Pakuj się

    • 39 43

   • piecze pupsko prawda? (2)

    Kacperek będzie miał czas walczyć o kolejne parkingi.

    • 26 7

    • Wałęsa kandydat PO na drzewo ! (1)

     • 23 15

     • Kacperek na parking

      • 28 14

   • W gimnazjum nie wiedzą ...

    Kto to Wałęsa, Kaczyński ... Itd mają wylane na to. Ich interesuje bardziej nowy smartfon. I wiesz .. czytając twoja wypowiedź cieszę, że jest tak jest ... Za jakieś 10 lat nie będzie w polityce Kaczyńskiego, Schetyny, Dudy i im podobnych bo czas leci :)) I następuje zmiana pokoleniowa :))

    • 25 3

   • (3)

    Smutne miasto pis dzielcow i porąbow

    • 3 10

    • Opole? (2)

     • 8 0

     • (1)

      co opole

      • 0 3

      • G..wno

       • 3 0

  • Stary Bolek za dużo kłapał (3)

   I zawsze bez sensu

   • 72 28

   • Wyborcy Bolka dostali pomroczności jasnej. (2)

    Brawo Adamowicz. Wiemy kto z PO był przeciwko Tobie. Rozliczymy ich po wyborach. Będą nowi ludzie. Nasi ludzie.

    • 4 17

    • Buhahahahahah (1)

     Adamowicz ma wygraną w kieszeni

     • 10 12

     • betonowe złoto już się uśmiecha do Budynia

      • 11 4

  • Brawo Paweł !!!!! (16)

   • 58 90

   • Brawo Adamowicz! (7)

    • 51 62

    • PO na śmietnik! (6)

     • 51 39

     • PiS do kanalizacji (5)

      • 31 29

      • PO do Motlawy (4)

       II zrzut w II turze

       • 26 21

       • Pisiory mają teraz ból d.py. 36 budyńka +25 Wałęsy =61 (3)

        Choćby pampers się zesr.ł to wygra najwyżej smutną melodyjkę na fujarce.
        Po całym jadzie, hejcie i wyzwiskach skierowanych do Wałęsy i jego wyborców, tylko idiota odda głos na pisuarowe szambo i jego kandydata, jadowitą żmiję.

        • 14 3

       • Wygra na fujarce powiadasz.... (2)

        ... po takim "sukcesie" prezes może mu nie dać ani fujarki ani stołka w Enerdze

        • 6 1

       • A swoją fujarkę? Myślę, że nie będzie okrutnikiem i jednak mu dam (1)

        • 5 2

       • Albo chociaż płaszczaka poprosi, żeby mu podał swoją

        • 4 2

   • Brawo Paweł nikt nam w Gdańsku nie podskoczy. (6)

    • 37 46

    • A Wałęsę już nie chwalicie ? (5)

     • 20 11

     • A co ty chcesz od Wałęsy (3)

      Poproś o nowego maila z wytycznymi

      • 13 8

      • Kandydat PO przegral! W Gdańsku!

       • 17 8

      • A co Merkel teraz wam kazała? (1)

       • 9 7

       • W odróżnieniu od was pisuarowe trolle, Gdańszczanom nikt nie musi dawać wytycznych.

        Gdańszczanie myślą sami.

        • 7 4

     • Kto to Wałęsa?

      • 9 3

   • pawel to lipa

    • 7 4

  • Wałęsa do Brukseli. (17)

   Myślałeś, że wygrasz z naszym Adamowiczem? PO nie dorasta do pięt obecnemu prezydentowi. Teraz pokłonicie się i zagłosujecie na Pawła.

   • 30 50

   • Wybaczymy faryzeuszom. (3)

    • 7 4

    • Wpis pisuarowego trolla mający sztucznie wytworzyć animozje pomiędzy elektoratami ko i budynia (2)

     G..wno wam się uda. Prawda jest taka, że wszyscy jesteśmy anty pis. Drobne różnice zdań pomiędzy nami to nasza sprawa i pole do ewentualnej rozmowy pomiędzy nami a nie do pisuarowego hejtu.

     • 6 6

     • (1)

      "na złość mamie odmrożę sobie uszy" - efekt prania mózgów przez totalną propagandę wspomaganą przez merkelowo-putinowskie i GWniane media!

      • 2 4

      • Na złość mamie imbecyle wybierają pisuar.

       Moskiewskich pachołków, obrońców pedofilii, komunistów, kłamców, złodzei, misiewiczów, wieśniaków, nieuków, zaboboniarzy i niewolników kleru oraz szatana z Torunia.
       "W jawnej części rejestru pedofili, nie ma księży, bo oni nie byli brutalni". Zbigniew Zero.

       • 4 0

   • Będzie hołd Schetyny w Gdańsku?

    Schetyna przepraszaj na kolanach.

    • 21 7

   • Bolki przegrały z miłośnikami budyniu.

    • 17 5

   • Wszystko jedno na kogo (5)

    Komisarz najwyżej wejdzie za miłośnika mieszkań i pozamiatane

    • 15 7

    • Hahahahahahahahaha! (4)

     Wy się szykujcie do oglądania nieba w kratkę, pisiory

     • 10 17

     • Papiery na Budynia już się kompletują (1)

      Czekamy

      • 15 7

      • Ziobro zlecił spreparowanie?

       3 lata szuka i nic nie znalazł, więc zlecił "wyprodukowanie"?

       • 7 2

     • (1)

      Ciągle nie zrozumiałeś, że głosując na Budynia głosowałeś de facto na PIS? Oj, będzie bolało...

      • 2 6

      • Was już boli, bo siły zostały policzone. Macie do powiedzenia tyle co mucha brzęcząca nad g..wnem.

       • 3 0

   • Krytykował Adamowicza a teraz będzie namawiać na oddanie głosów na Pawła. (2)

    Żałosne, i ci poplecznicy PO.

    • 12 4

    • Żałosny jest pisuar bo nie rozumie różnicy zdań. (1)

     Nie ma się co dziwić. W pisuarze nie ma na nią miejsca. Jest naczelny pisior a reszta pisuarów ma tylko "mądrość" z niego spijać.
     Nie ma co się dziwić, skoro większość pisuaru to bolszewia, zomo i ormo przefarbowane na plebanii, nawykłe do wykonywania poleceń.

     • 4 1

     • Demokraci z PO łamiący konstytucję i majacy

      w d...e wyroki SN. PiS i PO to jedna partia. Połowa PiSu była w Uni Wolności, PO i pzpr. drodzy platformersi wasz Patryk Jaki też był w PO. Wasz prezydent Duda w Unii Wolności. Ja, ha, ha puste dzbany.

      • 0 2

   • Ludzie Walesy (1)

    Pomozcie Adamkowi zasiąść w Koncu na Kurkowej!

    • 5 7

    • Idź żebrać gdzie indziej pisuarowy otępialsie.

     • 3 1

  • dot wyborów

   jaki bolek coś ci sie pokręciło

   • 6 3

  • Wałęsa możesz zostać zastępcą. (1)

   Gratulacje Panie Pawle. Może dajmy Wałęsie szansę ponosić Pana teczkę.

   • 9 26

   • może będzie mu scielić pryczę?

    • 9 3

  • Koniec dyktatu PO. (3)

   Teraz będą rządzić w mieście bezpartyjni. Brawo Panie Pawle. Już widzę minę Schetyny. PO pakujcie manatki.

   • 9 20

   • Pozytyw wojny PO vs Adamowicz. (1)

    Prezydent wreszcie otoczył się zaufanymi ludźmi. Mam nadzieję, że przyjrzy się reszcie. Myśleli, że Wałęsa wygra, ha ha, ha. Adamowicz cały czas wyciągał rękę do Wałęsy a ten co? Myślałeś, że wygrasz bo Pomaska namaściła cię na zwycięzcę w tok fm?

    • 4 7

    • Adamowicz kandydat bezpartyjny? hahahahhahaha.

     zaufani ludzie - Lisicki, Bielawski, Kowalczuk, Grzelak, Dulkiewicz. Ciekawe jak im poszło w okręgach. Tacy oddolni kandydaci

     • 13 3

   • bezpartyjni ? - buhahahahaha!

    • 1 0

  • tam w Brukseli jest więcej forsy do wydojenia - dobry plan!

   • 9 1

  • i coś jeszcze

   Jarek wracaj do Brukseli i zabierz ze sobą FRAG, któremu możesz podziękować za przyczynienie się do klęski

   • 8 1

  • (2)

   Tak głosujcie na tego Adamowicza ludzie czy wy macie oczy ? Nie widzicie jak on sprzedaje stocznię Gdańska ? A komunikacja nie dlugo będziecie chodzić na pieszo Lisicki jego kolega sprzedaje wszystko co się da odaje linie teraz dzierżawa autobusów śmiech na sali przecież tu potrzeba zmiany

   • 21 12

   • (1)

    Ale nie denerwuj się ,zagłosujemy na Adamowicza w drugiej turze. Masz to jak w banku.

    • 7 2

    • pisuary tyle kasy panstwowej zreszta wywalili na hejterownie, trolownie, boty i inne takie i teraz probuja lapac rozwiewajaca sie mgle, klamstewka maja krotkie nozki ale pisiory nadal nie chca w to uwierzyc

     • 4 0

  • Kto da więcej pączków wygra

   • 8 0

  • Jak to możliwe???

   Budyn przeszedł?
   ale tam sie Matki, dzieci Córeczki Cieszą i skaczą!!!
   CaŁe Rodzinki ,kuzynki i szwagry!
   Brawo Ludzie ! super sie staracie !!! (zero walki)
   A tak Budyniontko poszlo by Do PAKI!

   • 3 8

  • Brawo!

   GD!
   bravo SOPOT!
   Ludzie jesteście Masakrą!

   • 1 7

  • Gdyby nie komnlbinowali z Walesa to byloby Jak w Gdynii I Sopocie, I tura .

   • 8 4

  • Piskorski wygrały...

   Wygrały ale na wsiach :D To tylko pokazuje, że nadal mamy ciemnogród i zaścianek na wsiach :(

   • 6 7

  • Wałęsa doBrukseli a Kacperek na parking (1)

   • 4 8

   • Też bym chciał do Brukseli.

    • 1 1

  • Tragedia Gdyni (3)

   Gdzie ludzie mają oczy ? Dlaczego cba nie zajmie się Szczurkiem i jego środowiskiem?

   • 8 3

   • No cóż ...

    Lepszy każdy niż podnóżek prezesa i pierwszy lizus RP. Niestety liczyli się tylko dwaj kandydaci. Każdy głos na innego dawał szansę pisiorowi. I wszystko w temacie. Areczko udanych derbów.

    • 6 1

   • jeszcze troche i bedziesz wzywal gestapo

    • 1 0

   • do emeryturki pogrzeje stołek,

    co by teraz robił

    • 0 0

  • idiotów nie sieja

   co się tobie nie udalo w zyciu że tak ziejesz nienawiścią

   • 2 1

  • Wałęsa zrobił swoich wyborców w ch***

   Dziś rano w Radio Gdańsk potulnie poprosił żeby wszyscy jego wyborcy zagłosowali na Adamowicza. Drodzy wyborcy którzy głosowaliście na Wałęsę licząc na to że jest to dobra alternatywa dla Adamowicza. Otóż jak widać nie jest!!! To tylko potulny tresowany piesek wystawiony przez PO tylko dlatego że bali się porażki z powodu kryminalnych spraw sądowych Owicza. Jeżeli naprawdę chcecie odsunąć Adamowicza od koryta to (niestety) jedyną alternatywą jest Płażyński. Nie dajcie się nabrać na hasła pt "Adamowicza nie lubimy ale przynajmniej znamy"

   • 5 5

 • Wybór miedzy dżumą a cholerą.... (182)

  Czy to się komuś podoba czy nie Adamowicz wygra w II turze.

  • 1472 871

  • Gdzie wy ludzie macie rozum (104)

   chyba tylko dla tego że ludzie mózgu nie mają wolą być całe życie w d... kopani
   Wszystko w Gdańsku sprzedane obcym a my w Gdańsku płacimy za wszystko najdrożej w całej Polsce woda czynsze itd.. nawet nam Francuzi ścieki do zatoki wylewają ...

   • 292 176

   • (8)

    Te, gwiazda, opłata za wodę została zcentralizowana i ceny są narzucone odgórnie, także o wodę się wsciekaj na Warszawę.

    • 89 79

    • Wolność! Wolność dla Walusia!

     • 10 13

    • Znawca (4)

     mądrala to czemu Sopot płaci mniej a ma te same ujęcie ?

     • 67 8

     • Bo tam się mniej myją. (1)

      • 54 13

      • Racja, popatrz na Karnowskiego.

       • 0 1

     • (1)

      może jest mniejszy?

      • 8 19

      • no to powinien płacić stosunkowo więcej. Większy może negocjować lepszą cenę.

       takie trochę podstawy ekonomii.

       • 18 4

    • Chyba Ty jetseś scentralizowany i zawężony strukturalnie

     • 28 10

    • mądrujesz a pojęcia nie masz :)

     • 12 0

   • Lepiej jak Misiewicze z Orlenu leją ropę do Wisły... (1)

    • 44