Fakty i opinie

stat

Agresywny kierowca z filmu zidentyfikowany. Usłyszał zarzuty


Agresywny kierowca, którego danych policja długo nie mogła ustalić, zgłosił się na komisariat w dniu, w którym opublikowaliśmy film prezentujący jego zachowanie. Usłyszał już zarzuty.Czy policja wystarczająco poważnie traktuje zgłoszenia dotyczące agresji na drogach?

tak, sądzę, że policjanci przykładają dużą wagę do tego typu spraw

5%

tylko w przypadku, gdy dany przypadek nagłośnią media

54%

nie, policja zupełnie ignoruje tego typu zgłoszenia

41%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 4076
Zdarzenie, do którego doszło 30 marca, opisaliśmy w czwartek. Zamieściliśmy też film nakręcony przez kierowcę jadącego za uczestnikami zajścia. Widać na nim, jak na zjeździe z Węzła Karczemki zobacz na mapie Gdańska kierowca mercedesa najpierw wymusza pierwszeństwo i zajeżdża drogę innemu samochodowi, a później wysiada i kopie to auto, żeby na koniec wjechać w jego tył.

Choć wszystko działo się dwa tygodnie temu, a poszkodowany kierowca zgłosił sprawę policji godzinę po samym zajściu, przynosząc zresztą funkcjonariuszom dokumentujący je film, to do wczoraj policja nie miała nawet ustalonych danych agresywnego mężczyzny.

W piątek rano policjanci poinformowali nas, że agresor sam zgłosił się na jeden z gdańskich komisariatów. To 24-letni mieszkaniec okolic Gdańska.

Już wcześniej zabrano mu prawo jazdy

- Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, zadeklarował też, że chce się dobrowolnie poddać karze. Usłyszał dwa zarzuty - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Pierwszy z nich dotyczy uszkodzenia mienia, do którego doszło, gdy najpierw kopnął w karoserię auta, którego kierowca na niego zatrąbił, a później wjechał mu w tył. Drugi dotyczy z kolei... jazdy samochodem pomimo cofniętych wcześniej uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Okazuje się bowiem, że 24-latkowi jakiś czas temu, za inne przewinienia na drodze, zabrano prawo jazdy. Policja nie chce jednak zdradzić, o jakie wykroczenia chodziło, nie komentuje także wyjaśnień złożonych na komisariacie przez mężczyznę.

- W obecnej chwili, w związku z tym, że czynności w tej sprawie wciąż trwają, nie mogę zdradzać takich szczegółów - mówi Rekowska.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (590)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.