Fakty i opinie

Akcja modlitewna "Różaniec do Granic" wsparta przez Energę

W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich odbędzie się "Różaniec Do Granic". Jednym z mecenasów wydarzenia jest gdańska Energa.
W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich odbędzie się "Różaniec Do Granic". Jednym z mecenasów wydarzenia jest gdańska Energa. fot. ©fotolia/antic

Przez cały dzień, w 320 kościołach zlokalizowanych wzdłuż granic Polski, zgromadzą się tysiące wiernych, aby odmówić modlitwę różańcową. W ten sposób uczestnicy modlitwy różańcowej "pragną błagać Matkę Bożą o ratunek dla Polski i świata". Jednym z największych partnerów inicjatywy "Różaniec Do Granic" i jedynym sponsorem z Trójmiasta została Grupa Energa.Czy państwowe spółki powinny wspierać inicjatywy religijne?

tak, przecież żyjemy w kraju, w którym większość mieszkańców to katolicy 33%
tak, jednak powinny wspierać uroczystości różnych grup religijnych 3%
nie, powinno być wyraźne rozgraniczenie państwa i Kościoła 64%
zakończona Łącznie głosów: 4057
"Różaniec Do Granic" to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października 2017 roku), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej ojczyzny i całego świata.

- Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała "odmawiajcie codziennie różaniec", 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie - podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem "Różańca Do Granic". - Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju.
W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce są 22 diecezje graniczne, w których wyznaczono koordynatorów oraz kościoły stacyjne, w których odbędzie się msza święta i nabożeństwo maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych po mszy nastąpi rozesłanie uczestników do punktów modlitwy na granicach.

Kościoły w Trójmieście, w których prowadzona będzie modlitwa w ramach akcji "Różaniec do Granic". Ich pełna lista znajduje się na stronie akcji .
Kościoły w Trójmieście, w których prowadzona będzie modlitwa w ramach akcji "Różaniec do Granic". Ich pełna lista znajduje się na stronie akcji.
Inicjatywa pozyskała wsparcie ważnych państwowych firm, m.in. Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych i Grupy Energa. Państwowe spółki zapewniły Fundacji Solo Dios Basta nie tylko wsparcie organizacyjne, ale także finansowe.

O pieniądzach nie chcą jednak rozmawiać.

- Energa wspiera różne inicjatywy, wśród nich jest również "Różaniec Do Granic". To szlachetne dzieło, w które zaangażowanych jest wielu Polaków. Cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem. Ta idea niesie ze sobą głębokie treści, które łączą, a nie dzielą. Ze względu na przepisy prawa nie możemy podawać sum zawartych w tej, jak i innych tego typu umowach - informuje Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa.
Podczas "Różańca Do Granic" punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km.
Podczas "Różańca Do Granic" punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. mat.prasowe
W organizację wydarzenia włączył się także przewoźnik kolejowy PolRegio. Wprowadził on ofertę specjalną o nazwie "Różaniec do Granic" - obowiązującą w sobotę, 7 października. Oferta pozwala uczestnikom różańca dojechać do miejscowości, w których znajdują się wyznaczone kościoły i powrócić do domu. Całość będzie kosztowała złotówkę.

Akcję promują też znane osoby. Ambasadorami "Różańca Do Granic" zostali m.in: Cezary Pazura, Jerzy Zelnik, Ewa Ziętek, Marcin Mroczek, Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec i Wojciech Modest Amaro. Promują oni wydarzenie w spotach radiowych i telewizyjnych.

Państwowe spółki angażują się w akcje religijne

To nie pierwszy raz, kiedy Energa angażuje się w wydarzenia o charakterze religijnym. Na początku 2017 roku media obiegła informacja, że prezesi Energi oddali firmę pod opiekę Opatrzności Bożej i Matki Najświętszej Gromnicznej. Uroczysta msza święta odbyła się w kościele Opatrzności Bożej na Zaspie. Wzięli w niej udział nie tylko członkowie zarządu Grupy Energa, ale też członkowie Rad Nadzorczych spółek Grupy oraz pracownicy.

- Mam nadzieję, że w firmie nie zabraknie boskiego prądu i będzie się rozwijać, będzie bezpieczna i chroniona pomocą Bożą i Wszystkich Świętych - mówił podczas uroczystości wiceprezes ds. korporacyjnych Energi, Grzegorz Ksepko, cytowany przez "Gazetę Wyborczą Trójmiasto".
Wiara jest też ważną częścią działalności innych spółek Skarbu Państwa. W lutym 2017 roku Grupa Lotos jako pierwsza spółka prawa handlowego otrzymała swojego oficjalnego duszpasterza.

Opinie (1288) ponad 100 zablokowanych

 • (58)

  Super bardzo fajna akcja, moje dziecko ma akurat w tym roku komunię :)

  • 504 718

  • (11)

   jakiś logiczny związek w tym jest?

   • 170 34

   • Przygotowanie... (10)

    Ty tego nie rozumiesz

    • 49 108

    • (6)

     Ty to rozumiesz.
     Tak sądzisz.

     • 80 25

     • Lepiej opiszcie jak ENERGA oszukuje ludzi (1)

      Bylem podpisac umowe na taryfe G11, a wcisneli mi G11K, gdzie malym druczkiem sie kilka rzeczy roznilo i teraz place wieksze rachunki, bo doliczaja jakas oplate handlowa. Poczytalem w necie i okazuje sie, ze przewalaja w ten sposob kogo sie da.

      • 83 6

      • Tom nie denerwuj się

       Przecież wiesz że drobnym drukiem opisana jest zależność ceny od "co łaska" za pokropek prądu - teraz prąd jest poświęcony!, bo " prezesi Energi oddali firmę pod opiekę Opatrzności Bożej i Matki Najświętszej Gromnicznej. Uroczysta msza święta odbyła się w kościele Opatrzności Bożej na Zaspie. Wzięli w niej udział nie tylko członkowie zarządu Grupy Energa, ale też członkowie Rad Nadzorczych spółek Grupy oraz pracownicy.

       Czytaj więcej na:
       https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Akcja-modlitewna-Rozaniec-do-Granic-wsparta-przez-Energe-n117185.html#tri

       • 30 3

     • No, on rozumie (3)

      Jego dziecko będzie miało w tym roku komunię. W listopadzie zaraz po Wszystkich Świętych albo w grudniu tuż przed Bożym Narodzeniem.

      • 52 6

      • rok szkolny i dobra wola w czytaniu - wystarczy? (1)

       • 5 23

       • To jakim kalendarzem się kościół posługuje?

        Przeszli z kalendarzowego na szkolny? To jeszcze Wielkanoc nas w tym roku czeka. Szkoda tylko, że przepadnie Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia bo akurat wakacje wypadają.

        Dobra wola w czytaniu? Dobrze, że nie zachęcałeś aby usiąść na krześle (w „dobrej woli” elektrycznym).

        • 30 3

      • Tak altor i jak ta banda ksiezy zgwalci mu corke

       ..to zrozumie ze kler to chore zlo

       • 0 0

    • Tak Arti jak twoje dziecko przygotuje ktorys z tych pedofili to napewno dziecko zrozumir (2)

     ..zrozumie ze ho ho

     • 5 2

     • (1)

      których? mówisz o sobie?

      • 1 4

      • Nie rżnij głupa czarny zboku.

       • 2 1

  • (6)

   Kiedyś bardzo ładnie napisał o takich ludziach apostoł Paweł " oświadczam, że mają gorliwość ale nie według dokładnego poznania"

   • 71 6

   • Inny ciekawy fragment : 7 Obłudnicy, Izajasz trafnie prorokował o was, mówiąc: 8 ‚Lud ten okazuje mi szacunek swoimi wargami, ale ich serce jest ode mnie bardzo oddalone. 9 Lecz na próżno mnie czczą, gdyż jako nauk uczą nakazów ludzkich

    Bardzo pasujący do tej całej akcji

    • 78 12

   • Biada obłudnikom Mt 23, 27-32 (4)

    Idealny opis KK, a konkretnie bandy biskupów i innych proboszczów:
    "Jezus przemówił tymi słowami: Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości."

    • 83 9

    • Królestwo Boże jest w Was i wokół Was (2)

     nie w budynkach z drewna i kamienia

     • 38 5

     • Nie wiem kim jesteś ale.. (1)

      Cytujesz słowa Jezusa, gdzie akurat mówiąc to mówił o sobie jako władcy tego Królestwa.. dlatego mówił że jest ono wokół was. Warto zauważyć, że siedzibą Królestwa są niebiosa, a nie ziemia. Z kolei w modlitwie prosimy "przyjdź twoje Królestwo"... czyli chcemy by Jezus nad nami panował i by wola Boża działa się jak w niebie tak i na ziemi.

      Wiele ludzi powtarza tę modlitwę nie zastanawiając się kompletnie nad jej treścią lub pokazuje to swoim życiem, pokładając nadzieje chociażby w ludzkich rządach angażując się politycznie itp

      • 11 7

      • Nie odniosłes się proroku do słów "nie w budynkach z drewna czy kamienia

       • 3 0

    • no to przeczytaj to

     Biada – a powiedział to Jezus – biada kapłanom, którzy tracą swój apostolski zapał! Ale biada także temu, kto się uważa za uprawnionego do gardzenia nimi! Oni bowiem konsekrują i rozdzielają Chleb Prawdziwy, który z Nieba zstępuje. A ten kontakt czyni ich konsekrowanymi – tak, jak kielich jest konsekrowany – nawet jeśli świętymi nie są.Odpowiedzą za to przed Bogiem. Wy tylko szanujcie ich jako kapłanów i nie zajmujcie się niczym innym. Nie bądźcie bardziej nieugięci od waszego Pana, Jezusa, który – na ich nakaz – opuszcza Niebo i zstępuje, by Go podniosły ich ręce. Uczcie się od Niego. A jeśli są ślepi, jeśli są głusi, jeśli mają sparaliżowane dusze i chore myśli, jeśli są pokryci trądem grzechów, jeśli są zbytnio skłóceni z własną misją, jeśli są Łazarzami w grobie, zawołajcie Jezusa, aby ich uzdrowił i aby ich wskrzesił.

     • 2 1

  • (1)

   W tym roku to pierwsze komunie juz były. A teraz będą w maju 2018.

   • 33 8

   • W tym roku szkolnym?

    • 2 13

  • komunia (1)

   twoje dziecko ma w tym roku komunié? klamczuch
   komunie sa w maju….
   Banda zaklamanych sterowanych pajacow

   • 58 16

   • w tym roku szkolnym

    • 16 30

  • Przecież tu nie chodzi o żaden różaniec (10)

   Prezes Obajtek robi wszystko żeby o Enerdze było głośno i Nowogrodzka o niej słyszała. A to rozbija gdański "układ", a to zatrudnia syna znanego działacza (i tworzy dla niego stanowisko zastępcy dyrektora, bo jako dyrektor by sobie nie poradził), a to sponsoruje odmawianie paciorka, gdzie wiadomo że będzie się o tym pisać.

   PiS generalnie zgrywa głupich bo takich ma wyborców ale w socjotechnice bardzo się wycwanił.

   • 81 11

   • Aha (2)

    Bo PO ma samych mądrych i uczciwych......
    Bądź obiektywny jedni i drudzy tacy sami

    • 22 58

    • i widzisz jak działa socjotechnika... (1)

     Od razu do PO przybiłeś, a przecież są inne partie. Tak te dwie partie żyją na sobie, a głupie ludki sterowanym konfliktem się podniecają.

     • 67 1

     • Dokladnie Pis ma glupich tepych wyborcow..

      ..i tu zgrali sie z tymi durniami klepiacymi w kolo rozaniec banda tepych debili ktorzy nic poza rozancem czyli tymi drewnianymi kulkami analnymi nie maja w zyciu.S gdzie dowod ze tepe cwoki glosuja naPis?,A gdzie Pis regolarmie wybory wygrywa?Ta gdzie sa cwoki czyli na wsiach;)

      • 0 0

   • (6)

    Jakie konkretne badanie wykazało że PiS "ma głupich wyborców"?

    • 8 20

    • (5)

     Badanie preferencji wyborczych. Największe poparcie PiS ma w grupach z podstawowym i średnim wykształceniem oraz wśród najbiedniejszych (a biednyś bo głupi itd).

     • 31 8

     • (4)

      Czyli Twoją miarą w życiu jest kasa? Biedny a nawet głupi ma również takie same prawa wyborcze co złodziej,dziękuję.

      • 4 24

      • tu nie chodzi kasę tylko o zaradność (1)

       człowiek zaradny i mentalnie niezależny nie sprzedaje wolności w zamian opiekę państwa i kościoła

       • 33 5

       • W punkt :)

        • 14 4

      • Z jakiegoś powodu jest biedny

       • 1 0

      • Ty stul juz pisowcu pysk

       Udowodnil ci na twoje pytanie ze pustostany intelektualne glosuja na pis?Udowodnil.Wiec spadaj juz cwoku

       • 0 0

  • w tym roku komunię? czyli do grudnia? komunie z tego co pamiętam są w okolicach maja (4)

   czyli w tym roku nie ma szans by twoje dziecko przystąpiło do komunii

   • 23 8

   • rusz d*psko

    A może mózg????!!!!

    • 4 12

   • (1)

    Myślisz że rok szkolny trwa od stycznia do grudnia tak jak kalendarzowy?

    • 4 10

    • Jak Ci chodzi o rok szkolny

     to się wyrażaj precyzyjnie. Między krzesłem a krzesłem elektrycznym też byś różnicy nie widział?

     • 15 3

   • coś nowego

    Nie zaszkodzi mieć dwa razy pierwszą.

    • 2 1

  • Żalisz się czy chwalisz?

   • 3 2

  • (10)

   Ile w tym roku kosztuje komunia? - kościelny cennik bez zmian, czy były podwyżki? :)

   • 27 11

   • a ciebie to obchodzi????? (9)

    Siedź dalej i zażeraj chipsy.....Masz coś ciekawego do zrobienia????

    • 9 25

    • (8)

     Obchodzi - jeśli ktoś pakuje mi łapę do kieszeni, przy każdej okazji wyciąga pieniądze - i jeszcze twierdzi, że to wszystko dla mojego zbawienia.

     • 23 6

     • (4)

      Chlopie przecież Ty nie bywasz w kościele, w żadnych uroczystościach nie bierzesz udział i więc co Ci do tego że wierni przekazują część SWOICH pieniędzy na cele kościelne?

      • 6 22

      • kasa (2)

       nasze państwo daje niemałe dotacje na kościoły.... z moich podatków - czy chodzę nie pyta!

       • 27 4

       • Twoje "państwo" posprzedawalo warszawskie kamienice

        ...cwaniaczkom i innym cinkciarzom, okradlo Polske z kasy na infrastrukture drogowa na skale jak dotad niespotykana na swiecie...

        • 5 15

       • Wlasnie.Nawet jak ktos w polsce ma gdzies kosciol bo przejrzal ich zaklamanie..

        ..to i tak sciagaja z jego podatkow bex jego wiedzy i zgody pieniadze ale uwaga jest sposob zeby choc troszke pozbawic tych czarnych pedofili pieniazkow.Jest to akt apostazy.Tzw.swiadome wykluczenie sie z tego zaklamanego kosciola.Piszesz pismo dolaczajac ksero swojego dowodu do proboszcza kosciola w parafi gdzie zostales przed laty ochrzszony ze zadasz Apostazy tj.swiadomie wykluczasz sie z grona kosciola i zadasz zaznaczenia tego w ponownym odpisie twego aktu urodzenia.Po ok 2 tyg.dostajesz to zmienione swiadectwo na zwrotny adres do miejsca zamieszkania i od tej pory mimo tego ze rodzice kiedys cie ochrzcili nie jestes juz katolikiem.Nie przyjda do ciebie te czarne pedofile z kolenda i masz pewnosc ze nigdy z twoich podatkow nie pojdzie nic na tych zlodzieji.Poddalem sie temu i ulzylo mi.To jedyna metoda ale bardzo klerowi zalezy zeby tego nie rozglaszac bo to dla nich ogromny cios rowniez finansowy.Jeszcze do zeszlego roku robili z tym duzy problem trzeba bylo fatygowac sie osobiscie malo tego miec ze soba dwoch swiadkow na to ze faktycznie nie chce sie miec niv wspolnego z tym syfem ale malo kto wie ze od tego roku GIODO nalozyla na kler za to kary i zmusila ich do przestrzegania prawai wolnej woli kazdego czlowieka.Ludzie piszcie pisma zalejmy tych zlodzieji wnioskami o odstapienie od ich plugawej zaklamanej wypaczonej religi.Jezus by sie w grobie przewrocil widzac jak zeszmacili kiedys prawe idealy

        • 1 0

      • Osiołku, to z pieniędzy podatników utrzymywany jest kler katolicki w Polsce. Wierni przekazują tylko marną jałmużnę.

       • 25 4

     • (1)

      A ktoś ci każe chodzić do kościoła,dawać kasę do kieszeni? Komunia to nie przymus.Jeśli uważasz,że ta instytucja zwana kościołem wpycha ci łapy do kieszeni,to po ch.j się tam pchasz i jeszcze narzekasz?

      • 6 18

      • Widzę że niewiele rozumiesz: płacę podatki które tworzą budżet - państwa, a nie kościoła; z tych (także moich) podatków finansowany jest kościół - bezpośrednio (konkordat) i pośrednio, na wiele sposobów - także takich jak ten teraz. Tak więc to kościół "pcha się", dość nachalnie, do moich pieniędzy, i moja zgoda lub jej brak kompletnie go nie interesuje.

       • 27 3

     • jezeli jakiś ksądz cię skrzywdził to za to przed Bogiem odpowie

      ale dla ciebie to nie będzie żadne wytłumaczenie. Bo to on..... Będziesz odpowiadał za własne czyny a nie jakieś wykręty usprawiedliwiające wygodę życia.

      • 1 3

  • Ciemnogród!

   • 25 7

  • Moje też.

   Powiedziałam dziecku dziś że chyba jest niepoważne, jeśli sądzi że mielibyśmy dołączać i klepać pacierze.
   Zaliczy komunię dla tradycji i radości z wydarzenia, i już ma z głowy te gusła.

   • 17 11

  • Nawet brudziński bierze w niej udział.Dobry katolik,uczciwy na wskroś,pełen łask Bożych!!po prostu Świety człowiek........i różaniec odmawia......Matko,jaka obłuda....

   • 11 1

  • ile zapłacisz na tacę biednemu klesze?

   • 4 3

  • Pewnie że fajna akcja. Ale bulwarówka Makrelowa jadem toczy z Pierwszym Budyniem na czele. I nie trzeba było spedu jak na czarnych macicach.

   • 1 9

  • To uwazaj zeby mu krzywdy te pedofile nie zrobili

   • 3 0

  • To uwazaj zeby ci dziecka nie skrzywdzili ci pedofile

   • 0 0

 • Darek (42)

  zarąbista akcja, banda deb***

  • 582 471

  • ty islamisto! uważaj, trym język za zębami. (14)

   • 38 101

   • A dlaczego islamisto? Katolik tez moze byc normalny bez skrajnosci z radia m (11)

    • 102 22

    • (10)

     ciekawe , ja jako katolik nie obrażam innych za to że chcą się modlić.więc to nie był chrześcijanin,może się tak nazywać ,ale jak pisze że ktoś jest de... za to że chce się modlić to jak taką osobę nazwać ? albo poganin , albo islamista bo oni w imię Religi zabijają ludzi , a w łagodniejszy sposób , życzą im źle

     • 21 54

     • No tak, a krzyżacy i im podobni nawracali pogan miłością i duchem św.

      Nie jak obecni krzyżacy teraz.

      • 53 12

     • a jak pięknie nawracali Jezuici (6)

      kochana inkwizycja też nie miała krwi na rękach, a czarownice same się paliły. Trzeba umieć spojrzeć prawdzie w oczy i nie zamazywać historii.

      • 43 10

      • najpierw trzeba się pouczyć historii (2)

       Zanim głupoty się zacznie wypisywać. Jezuici byli znienawidzeni za swoje przekonania i działalność przez ateistów i różnych, jak dzisiaj byśmy powiedzieli, nawiedzonych lewaków

       • 9 28

       • Jasne, a największy lewak, papież Klemens XIV, który w 1772 ogłosił kasatę zakonu. Jezuici, owszem byli nielubiani, ale ze względów politycznych i finansowych głównie.
        Uwielbiam takich ludzi. Obejrzeli filmik na youtube z jakimiś antynaukowymi bzdurami i już im się wydaje, że mogą innych pouczać.

        • 15 3

       • Co ma wspólnego opcja polityczna z teizmem czy ateizmem? Przecież to kretynizm. Może cię zaskoczę, ale istnieją lewicowi katolicy, tak jak i prawicowi ateiści.

        • 10 2

      • Hexe (1)

       Inkwizycja bardzo skrupulatnie badała niewinność podejrzanych o czary.
       Najbardziej popularna była próba wody, jeśli nie dała rezultatów to była próba ognia, po tych próbach podejrzane nie były już męczone, 100% skuteczność.

       • 17 3

       • skutkiem śledztwa zawsze była śmierć badanego

        Gdy był niewinny, to np. nie wypływał bidulek.

        • 12 1

      • redukcje jezuickie w APoł.

       Jeżeli chcesz coś wiedzieć o jezuitach, to poczytaj o jezuickich redukcjach na terenie obecnego Paragwaju i się doucz.

       • 0 0

     • niestety, jak sięgacie po publiczne pieniądze, to nie ma zasłaniania się wolnością religijną. Dobrodziejstwo inwentarza.

      • 1 0

     • najwiecej ludzi to nie islam ale katolicyzm wymordowal

      ..w imie niby boga.To w d*pie z takim bogiem.Poczytaj sobie glupcze o inkwizycji

      • 0 0

   • Haha no już nic bardziej islamskiego niż różaniec obecny od 1090 r. w katolicyzmie, to nie ma

    No jeszcze Matula Fatima! :) Pięknie was walą po rogach, ale jest gites. Akcja postępuje do przodu.

    • 15 5

   • a ty uważaj bo skończysz w sądzie za pomówienie

    • 0 11

  • Nie jestem wierzący (14)

   ale nie powinieneś obrażać ludzi tylko dlatego, że w wolnym kraju, mogą iść się modlić do jakiego Boga tylko chcą

   • 42 25

   • (1)

    Ci ciemni głupole samym swoim istnieniem obrażają rozum i godność człowieka.

    • 34 36

    • a tobie Bozia zabrała rozumek i bredzisz

     • 10 20

   • Mogą się modlić do czegokolwiek chcą (6)

    ale nie za moje pieniądze. Energa to spółka skarbu państwa, nie spółka kościelna.

    • 66 13

    • Ale protestujesz przeciw każdej złotówce wydanej przez Energę na promocję (5)

     czy tylko dzisiaj? Jakoś nie widziałem tu jeszcze artykułu przeciw sponsorowaniu prywatnych klubów przez spółki państwowe czy miejskie.

     • 15 27

     • Mi się to też nie do końca podoba

      ale tam przynajmniej podają kwoty tego sponsoringu. Tutaj nagle jest to owiane tajemnicą i spółka nie może wyjawić ile to też pieniędzy daje. Ciekawe dlaczego???

      • 31 4

     • Protestuję przeciwko zabobonom, ciemnocie, kibolstwu, nepotyzmowi, politykierom i obłudnikom

      czyli niemal całej scenie politycznej obecnej RP. Jeszcze jakieś pytania?

      • 7 0

     • skoro chcesz być obłudny i nie dostrzegać różnicy między klubem sportowym i różańcem (1)

      to odpowiem ci, że protestuję przeciwko tym złotówkom wydanym na rzeczy złe i szkodliwe

      • 1 0

      • Zle i szkodliwe?

       To wlasnie definicja kosciola katolickiego

       • 0 0

     • Prywaciarzy niech sobie sponsoruja byle nie Kosciol

      Kosciol to wylegarnia pedofili i zlodzieji i na to moje podatki nie pojda

      • 1 0

   • (1)

    Niech ci co chcą, modlą się nawet całymi dniami, tylko niech nie pakują mi łap do kieszeni po moje pieniądze.
    Nawiasem - to teraz nawet modlitwy muszą być sponsorowane? - Bez szmalu Bóg nie wysłucha? Interesujące...

    • 46 14

    • Przecież zawsze tak było.

     Kiedyś można było nawet kupić sobie odpust, czyli drzwi do raju.

     • 32 6

   • nie powinien, to prawda

    ale nie żyjemy w wolnym kraju tylko pod zaborem Watykanu. niestety na zawsze bo syndrom sztokholmski ludzie tu juz maja w wpisany genach

    • 13 3

   • (1)

    Właśnie przez to, że żyjemy w wolnym kraju oni se mogą w bajki wierzyć, a ja mogę z nich za to szydzić.

    • 2 5

    • możesz, ale nie musisz

     dobry probież poczucia smaku

     • 0 1

  • (3)

   Na jakim poziomie jest portal trójmiasto.pl, że pozwala na obrażanie ludzi....?

   • 14 22

   • wyrównuje w dół

    • 4 7

   • gusła są obrażające (1)

    wstydzę się za Polaków

    • 9 6

    • dywanik i na mekke

     • 6 4

  • błyskotliwa uwaga :)

   • 2 6

  • nie odpowiada ci to droga wolna do postepowych niemiec lub szwecji (2)

   tam tez nasmiewaja sie z katolikow

   • 7 21

   • ksiadz

    To wyskrobawszy zabrałeś się za ministranta, tak jak wy lubicie ,badanie analne grzechomierzem.

    • 3 4

   • bo katolicy to jednak są dosyć zabawni

    z tą całą zgrają przesądów i niewyczerpanymi zasobami złego smaku, jakie zwaliła na nich tradycja i które tak chętnie podejmują.

    • 2 0

  • (2)

   ale co ci przeszkadza, że ludzie pójdą do kościoła i się pomodlą? nikt cię nie zmusza

   • 6 6

   • Kościuł jest na całej granicy państwa? nieźle cię ogłupili zdaje się ,że jesteś przypadkiem nie uleczalnym. (1)

    • 1 1

    • oczywiście miało być kościół, to przez pośpiech

     • 0 1

  • A kim Ty jesteś???

   • 0 1

 • (6)

  Niech tylko znowu do mnie zadzwonia z oferta.

  • 353 141

  • Średniowiecze. Jednak pomimo rozwoju rozkład normalny inteligencji ludzi w społeczeństwie jest taki sam jak 1000 lat temu. (2)

   Jak to mówił Korwin-Mikke: "Demokracja to rządy większości, a większość to idioci" - czyli tacy którymi najłatwiej manipulować.

   • 53 12

   • Będą wypowiadać umowy niewierzącym

    • 16 1

   • Niektórym się wydaje, że jak przestali wierzyć w Boga to odrazu rozumu im przybyło.

    A swoją drogą, jesteś pewny, że Korwin jest niewierzący ?

    • 6 9

  • Europa zalewana jest przez islamistów, (1)

   nic z tym nie potrafi zrobić, w dodatku wg prawa pozwala im budować meczety, modły na dywanikach gdzie popadnie a Polacy pokazali, że mają wiarę i się tego nie wstydzą, różaniec to dobra broń przeciwko najeźdźcom z obcej kultury i religii.

   • 9 12

   • Tak, różaniec to dobra broń...

    Pamiętam stary polski film, sprzed wojny jeszcze, w którym zakonnice prowadzące sierociniec tłukły dzieciaki po głowach dużymi i ciężkimi różańcami za najdrobniejsze przewinienia (nie były to zresztą jedyne "przyjemności" jakie im fundowały).
    Ale... to pewnie tylko "lewacka" albo muzułmańska propaganda była... :)

    • 17 5

  • Nie chcesz katolikow bedziesz mial to co w Niemczech. Adamowicz to nam szybko zalatwi.

   • 2 15

 • I co w tym złego? (59)

  Większość ludzi w tym kraju to katolicy. Lepiej że firmy i państwo wspiera rodzimą wiarę zamiast łożenia na emigrantów . Pan Adamowicz chce wspierać i finansować sprowadzanie narzucanych przez Berlin "uchodźców". I to bez zgody Gdańszczan. To jest skandal!!!

  • 618 791

  • pisowski troll (9)

   • 111 78

   • (8)

    Niekoniecznie troll - sporo ludzi faktycznie tak "myśli" ;-)

    • 37 10

    • (7)

     No i mają do tego prawo.

     • 16 7

     • (5)

      Mają prawo. Tylko że Energa jest od dostaw energii a nie od finansowania czegoś, co dla jednego jest wiarą a dla mnie zwykłym, narzuconym urojeniem.

      • 38 8

      • (2)

       Rząd polski jest od dbania o dobro nasze a nie od dbania o własne du**.Pokaż mi rząd po latach 90 który dbał o naród? Cały czas dbają o własne du.py i trwa to juz prawie 30 lat,co w związku z tym zrobiłeś?Podkreślam minęło prawie 30 lat.

       • 7 12

       • poprzednie rządy (za PZPR) tym bardziej nie dbały o zwykłego Kowalskiego

        Wówczas ważne było dobro ZSRR i reszty komunistycznego świata

        • 3 2

       • Porównajmy

        Pietrzak - Górski
        Wajda / Holland - Krauze (ten od Smoleńska)
        którego pisarza wziąć na stronę normalnej Polski, aby pan Wencel (ten od wierszy o Smoleńsku, aktualnie w kanonie lektur) nie został totalnie znokautowany?

        Zła zmiana po prostu nie ma w sobie jakości materiału ludzkiego. Tak krzyczą o elitach, bo to zwykła hołota. Intelektualna, emocjonalna i finansowa.

        Normalni ludzie przeczekają to. A zła zmiana wreszcie minie. A ich wyznawcy będą się wstydzić swoich wyborów

        • 7 0

      • (1)

       Dopóki jest to spółka skarbu państwa dopóty politycy będą brali kasę i wydawali na ich widzi misie.
       Z drugiej strony, odbrze że np nie jest to firma sprywatyzowana np. przez niemców. Bo wtedy te pieniądze lądowałyby za granicą.

       • 5 3

       • A co to za różnica jełopie kogo pasiesz,takiś patriota za dychę bo wolisz być dojony przez swego,czysta paranoja.

        • 0 0

     • Mają, o tyle, o ile

      Tzn. w zbyt wielu krajach fanatycy religijni (różnych religii) narobili takiego syfu, że aż strach.

      • 10 5

  • Ale co wspiera? do czego są potrzebne pieniądze? pewnie żeby nabić kasę spasionym czarnym sutannom. (4)

   • 113 38

   • czytaj dalej agorę (3)

    i oglądaj tvn-y. W tej akcji nikt nikomu kasy nie nabija

    • 45 102

    • (1)

     ale jesteś naiwny. nic się nie dzieje bez przyczyny, a jeśli wielka spółka się w coś angażuje, stoją za tym pieniądze.

     • 41 8

     • "Ze względu na przepisy prawa nie możemy podawać sum zawartych w tej, jak i innych tego typu umowach"

      Ciekawy jestem co to za tajemnica, że państwowa spółka NIE MOŻE podać ile to pieniędzy swoich klientów przeznaczyła na cel kompletnie nie związany z jej działalnością. Zresztą samo to, że próbują zataić kwotę mówi bardzo wiele.

      • 49 2

    • No cóż Jako wierzący możesz naprawdę tak myśleć

     • 3 2

  • Chociaż, śmiech mnie bierze to nie mam problemu z tą akcją. Tylko po co pompowanie kasy publicznej. Po co do tego sponsor? (5)

   • 99 18

   • A po co publiczny sponsor budynia dla Trojmiasto.pl??? (2)

    Spytajcie ich ile kasy miasto łoży na lewacką propagandę w mediach takich jak te!!

    • 30 81

    • Wiesz co to znaczy lewactwo?

     • 42 14

    • Portal ten jest zdecydowanie pisowski

     • 9 9

   • Po co pompowanie publicznej kasy?
    Bo w kościele nie ma nic za darmo :)

    • 28 5

   • Bo wielka tajemnica wiary to auta i dolary

    • 1 0

  • jesteś baran

   • 8 10

  • panstwowe firmy

   obsr*ni na stolkach, maja tyle do gadania… jest haslo, rozkaz, wykonac

   • 32 9

  • zelnik (13)

   akcje wspiera zelnik… ktory to ? ten co kapowal?

   • 44 11

   • (12)

    Przesadziłeś...
    Przyznał się, wytłumaczył, pokajał; owszem, facet czasem różne dziwne rzeczy wygaduje - ale o to bym się go akurat nie czepiał - każdy za młodu robił głupie rzeczy.

    • 8 27

    • Ty to piszesz poważnie?

     Ogarnij się, bo oczy wypadają jak to czytam.

     • 21 4

    • Głupia rzecz? (9)

     Głupia rzecz to strzelenie koledze z gumki w ucho mając 15 lat a nie kapowanie na niego na SB przez 2 lata będąc pełnoletnim.

     • 32 2

     • I jeszcze bidula tego nie pamięta

      A tam, taki nic nie znaczący epizodzik w życiu.

      • 13 3

     • (6)

      Lata 50' 60' to był czas strachu, represji, tortur, więzień i mordów, totalnej indoktrynacji i braku jakiejkolwiek nadziei, że to się kiedykolwiek zmieni - i przez ten pryzmat warto też oceniać decyzje które ludzie wówczas podejmowali.
      Miałem także na myśli to, by nie mieszać tego co ludzie mówią i robią teraz, z tym co mówili i robili ponad pół wieku temu.
      Wiele dzisiejszych autorytetów, liderów Solidarności, napisało wtedy jakiś propagandowy artykuł, wiersz, książkę, zrobiło film - czy to ich do końca życia przekreśla ?

      • 4 15

      • Tak? (5)

       Propagandowy artykuł, wiersz, książka, czy film to nie to samo co DONOS na SB.

       • 11 2

       • gość chorągiewka

        • 7 1

       • (1)

        "Kto jest bez winy - niech pierwszy rzuci kamieniem"...
        Wiem, nie neguję tego co kiedyś zrobił; po prostu z zasady staram się NAJPIERW zrozumieć i później oceniać - a nie odwrotnie.

        • 3 8

       • No proszę... wystarczy użyć magicznego słowa na M, i już w pokoju moderatorów włącza się alarm, a post i przy okazji kilka sąsiednich, po chwili "znikają" bez śladu. :D

        • 1 3

       • (1)

        Pamiętasz takiego jednego o nazwisku Mazowiecki? Wielki autorytet postkomuny a co robił w latach 50? Z jaką gorliwoscia pisał pełne fanatycznego jadu paszkwile na przesladowanego przez ubecje biskupa Czesława Kaczmarka a taka Szymborska jakie wierszyki o stalinie pisała? Ci ludzie nigdy nie przeprosili za swoje podlosci

        • 1 4

       • Wielu ludzi którzy żyli w tamtych czasach ma w swoim życiorysie jakieś niechlubne karty - warto jednak oceniać całokształt ich życia, a nie tylko jego pojedyncze elementy.

        • 0 0

     • Altor nie myslalem ze kiedys cie pochwale..

      ..ale ten twoj komentarz o strzeleniu kolegi z gumki w ucho jest KAPITALNY:)))

      • 0 0

    • no chyba, że jest z innej strony

     wtedy to od młodych lat wykazuje nieodwracalne oznaki zepsucia:)

     • 0 0

  • Jaki, z.ciebie.katolik

   • 3 8

  • Skandalem jest twoj żałosny żywot...

   • 6 6

  • Różaniec

   Właśnie większość a nie wszyscy. Ja się nie zgadzam by z moich pieniędzy to sponsorować. Do Rydzyka po kasę!!!!!

   • 38 14

  • Co to ma wspólnego z wiarą? To czysta polityka.

   • 17 6

  • (4)

   Czekam aż wprowadzą podatek na utrzymanie kościoła katolickiego. Wtedy okazałoby się ilu jest na prawdę katolików w tym kraju. Pewnie tak jak z abonamentem - 90% ma telewizor a 30% płaci abo. Taki to mamy katolicki kraj

   • 26 7

   • człowieku (2)

    ten podatek od dawna jest

    • 5 3

    • podatek (1)

     Chodzi o taki podatek jak jest w Niemczech a nie o ukryte walenie kasy dla czarnej mafii.

     • 6 3

     • czarna mafia to te z parasolkami

      • 2 9

   • A ja nie,

    bo niby czemu państwo ma pośredniczyć w przekazywaniu pieniędzy od wyznawców dla ich kościołów? Należy zlikwidować wszelkie dotacje, kościoły powinny utrzymywać się z wpłat od swoich wiernych i płacić podatki bez żadnych ulg, jak wszystkie inne podmioty gospodarcze.

    • 16 0

  • (2)

   a to w tym złe
   że Boga nie miesza się w politykę i tyle

   • 10 3

   • politycy mają również wolność wyznania (1)

    i jeśli reprezentują wolę dużej grupy osób to nie ma w tym nic złego!

    • 2 15

    • Czyli w państwie islamskim nie ma nic złego

     skoro reprezentują większość wyznawców i wprowadzają prawo religijne do życia publicznego?

     • 18 1

  • i co

   tacy katolicy jak ja szach perski,raczej stado dewot i brzuchate facety w długich sukienkach co rąbią na każdym kroku te swoje zdzieciniałe barany,a ty od kiedy gdańszczał ,bo pierdzielisz jak ze stolicy podlasie

   • 15 3

  • Pan Adam-Owicz (3)

   Adamowicz to.. Bardzo interesowny człowiek....nie wystawił pomnika 3.000 (tys.) dzieci polskich z zamojszczyzny, wyszarpanym polskim rodzinom w czasie wojny i wywiezionym na zniemczenie do Reichu, a postawił pomnik za 900.000 tys. osieroconym dzieciom żydowskim wywiezionym do Anglii ...

   • 7 16

   • Beta (2)

    Ciemny ludzie smoleński,pomnik obok dworca jest dzieci żydowskich z Gdańska a Gdańsk nie ma nic wspólnego z Zamościem niech tam stawiają pomnik dzieci zamojszczyzny.
    Tępota sekty pisowsiej jest przerażająca.

    • 11 3

    • (1)

     no ale z Żydami to wiele wiele wspólnego, przypomnę Ci barani łbie, że te dzieci żydowskie się uratowały za pieniądze swoich rodziców, co w tym bohaterskiego lub godnego upamiętnienia za nasze pieniądze? co nam dali Żydzi w zamian?

     • 1 2

     • Nie dość, że pomiot szmalcownika to jeszcze potencjalny pacjent Kocborowa z powodu permanentnego skretynienia.

      • 1 0

  • raczej mniejszość

   prawdziwi kat.olicy to przecież tylko pierwszy sort czyli jakieś 25% społeczeństwa,
   dlaczego więc drugi sort ma sponsorować im imprezę?

   • 7 3

  • Od kiedy to jest "rodzima wiara"?

   Szef w Watykanie siedzi, nie w Warszawie

   • 8 6

  • Rodzima wiara?

   Rodzima wiara? Rodzimej dawno już nie ma, a katolicka jest importowana, ale skoro jej wyznawcy to baranki, więc tego nie wiedzą.

   • 5 2

  • wygląda na to, że średnio ogarniasz chrześcijaństwo i przekaz Jezusa. Na pewno nie chodzi w nim o zewnętrzny sztafaż, co nie raz było w ewangeliach przekazane. Stosunek człowieka do człowieka, i to tego jakby docześnie najdalszego naszym odczuciom jest osią zbawienia. Jeżeli ksiądz tego nie powiedział, zmień parafię, albo samodzielnie poczytaj Pismo. Do słuchania papieża nie namawiam, bo nie jestem pewien, czy uznajesz jego rewolucyjność, natomiast z jego patronem Franciszkiem radzę się zapoznać.

   • 3 1

  • Większość figuruje jako katolicy bo została ochrzczona, często "bo tak wypada". Zapisać nic nie pojmujące dziecko do tej organizacji jest bardzo łatwo, wykreślić sie juz dużo ciężej. I tak w poczet katolików sa liczeni tacy agnostycy jak ja, bo nie mam czasu i cierpliwości na przechodzenie żmudnej procedury wykreślania

   • 0 0

 • Delikatnie mówiąc, niezła szopka. Różaniec Do Granic - naiwności. (49)

  KK robi wszystko aby nie stracić duszyczek, owieczek (raczej baranów), które można golić, sterować, a przede wszystkim zniewolić.
  "O pieniądzach nie chcą jednak rozmawiać." - tyle w temacie.
  Te różowe prosiaczki w czarnych kieckach łatwo się nie poddadzą, tylko ciemnogrodem można tak rządzić i ogłupiać. Jak ktoś ma chęć na te zabobony, czary mary to jego sprawa, nie robi co chce. Wara od normalnych ludzi i próbowania narzucania swojego chorego trybu życia.

  • 664 420

  • Mają pecha bo coraz mniej jest idiotów co wierzą że różaniec coś zmieni. (12)

   Kiedyś to wmawiało się chłopom ze wtedy burzy nie będzie, czy będzie urodzaj czy ulewa.

   • 62 42

   • (11)

    Skąd tu tylu hedonistów,ale jak trwoga to do boga.

    • 28 43

    • do Boga tak, ale nie do Marii- kobiety, która nie jest Bogiem. (1)

     • 15 30

     • bo nie ma korony

      jak ma koronę ze złota, to jest już ważniejsza

      • 1 2

    • (5)

     Kim w/g Ciebie jest hedonista? Czy wolność słowa do przekonań i praktykowania własnego sposobu na życie to już hedonizm? Nie życzę sobie aby z gazet, telewizora, komputera i innych mediów próbowano mi narzucać to co mam robić i jak żyć. Jeśli KK ograniczy się do kościelnej ambony - proszę bardzo, tam jego miejsce. Temat in-vitro, tabletki "po", antykoncepcji, pracy w niedzielę to moja sprawa, dopóki KK będzie się mieszał w/w sprawy, politykę, epatował swoje chore poglądy mediach (czytaj poglądy arcy-łotrów w różowych kieckach) dopóty coraz więcej ludzi zacznie się budzić z tego letargu i zacznie świadomie myśleć. Niebawem szybko ubędzie im tych owieczek.
     P.S. Mam kilkoro znajomych wierzących bez granic (tzn. wykonując ściśle zalecenia KK), liczba poczętych dzieci godna podziwu - fajnie. Tylko warunki jakie zapewniają im Ci rodzice są raczej kiepskie, pomijając bezwzględną indoktrynację, w jednym pokoiku czworo dzieci .... itp. Rodzic zamiast organizować środki do życia to modli się o nie, liczy, że mu z nieba skapnie.

     • 41 32