Fakty i opinie

stat

Akcja ratownicza na Bałtyku

"Anakonda" podczas startu.
"Anakonda" podczas startu. fot. kmdr ppor. Czesław Cichy/BLMW

W piątek wieczorem załoga śmigłowca Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej udzieliła pomocy mężczyźnie, który doznał urazu głowy. Został on zabrany z platformy wiertniczej na Bałtyku i pod opieką lekarza przetransportowany na ląd - do Gdyni.Po godzinie wróciła z rannym mężczyzną.
Po godzinie wróciła z rannym mężczyzną. fot. kmdr ppor. Czesław Cichy/BLMW
- Około godziny 18.20 załoga śmigłowca W-3RM "Anakonda" z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego została zaalarmowana, że pomocy potrzebuje mężczyzna znajdujący się na platformie wiertniczej. Z przekazanych informacji wynikało, że doznał urazu głowy i konieczny jest jego transport na ląd - mówi kmdr ppor. Czesław Cichy, oficer prasowy gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

"Anakonda" wystartowała z lotniska w Gdyni Babich Dołach o godzinie 18.40 i skierowała się w kierunku platformy położonej około 37 mil morskich (ponad 68 kilometrów) na północny-wschód od Rozewia. Na miejscu śmigłowiec znalazł się 28 minut później. O godzinie 19.14 poszkodowany mężczyzna znajdował się już pod opieką lekarza pokładowego. Po wylądowaniu rannego mężczyznę przekazano załodze karetki pogotowia.

To już 12 w tym roku akcja ratownicza na morzu z udziałem załóg samolotów i śmigłowców Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Od początku lat 90-tych lotnicy morscy uczestniczyli w 554 akcjach ratowniczych udzielając pomocy 292 osobom.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (79)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.