Fakty i opinie

stat

Akcja saperów przy Twierdzy Wisłoujście

Przy Twierdzy Wisłoujście natrafiono na obiekt prawdopodobnie pochodzący z okresu II wojny światowej. Saperzy zabezpieczyli niewybuch, ale wydobędą go dopiero w poniedziałek.Aktualizacja, godz. 15.55.
Akcja saperów została zakończona. Służby zabezpieczyły miejsce znalezienia niewybuchu, ale akcja podjęcia go z dna odbędzie się dopiero w poniedziałek. Ruch żeglugi odbywa się normalnie.
- Znaleziono bombę na środku toru wodnego, naprzeciwko Twierdzy Wisłoujście zobacz na mapie Gdańska. Właśnie trwa akcja poszukiwawcza. Nie ma możliwości żeglugi w tym miejscu - poinformował czytelnik Mariusz.
Służby potwierdziły nam, że akcja na miejscu trwa, ale na razie za wcześnie, by stwierdzić, z jakiego typu obiektem mamy do czynienia.

- Badania hydrograficzne ujawniły w kanale przy Twierdzy Wisłoujście obiekt z okresu II wojny światowej. Nie wiadomo, z czym mamy do czynienia. W tej chwili miejsce jest zabezpieczane przez Marynarkę Wojenną. Ruch żeglugi jest w tym miejscu wstrzymany do odwołania - mówią gdańscy policjanci.
Andrzej Królikowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni tłumaczy, że obiekt równie dobrze może być przedziurawioną, zatopioną boją i dopóki nie nastąpi rozpoznanie saperskie, jest on traktowany jako znalezisko.

- Zostało nadane ostrzeżenie nawigacyjne dla wszystkich jednostek znajdujących się w pobliżu. Czekam na informację, z czym mamy do czynienia. Może to być bomba, może zwykła boja.
Prom Wisłoujście kursuje bez utrudnień.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (36)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.